Съвет за пантата на шофьорската врата - Фокус 2

Екстериор и интериор.
Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Съвет за пантата на шофьорската врата - Фокус 2

Мнение от Dr Zorge » 25 сеп 2017, 11:02

Колеги, мори ме едно досадно чукане/тракане, което чувам отляво в областта на пищялката и страничното огледало. Оначало мислех че е нещо от пластмасите. Всичко, което е възможно съм разглобил, затегнал, прегледал и уплътнил, вкл. и кората на врата - и не, чък-чък-чък при всяко премиване през ситни неравности, особено в по-топло време. Лошото е, че на място при клатене на автомобила не ще да се обади грам. Смених ограничителя на врата с почти нов - без ефект. Направи ми впечатление обаче, че ако открехна дори леко вратата в движение и моментално шума секва. И тогаво се огледах в горната панта. Установих лек луфт и едва забележимо провисване. Свалих вратата, смазах пантите, под долната панта подложих една шайба, затегнах всичко обратно добре и сякаш за известно време беше добре, но сега през топлите месеци започна пак. А вратата вече изглежда добре, не виси и луфт аз поне не установявам. Ето как изглежда пантата на Фокус 2 - https://www.drive2.ru/l/516642/. Нещо подобно и аз направих. Днес звънях в Мотопфое - 132 лв е нова панта. Но преди да се пускам в приключения и разходи, реших да попитам и тук ако някой има подобен опит. Дали съм прав за пантата? Да не я сменя и проблема да остане. Изобщо дайте някакъв акъл, че ме побърква това тракане, хеле при затворени прозорци.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта