Ключалка преден капак

Екстериор и интериор.
vera19771985
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 19 ное 2017, 11:23
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Ключалка преден капак

Мнение от vera19771985 » 24 сеп 2018, 13:36

Здравей те имам Фокус 2003г Tdci 115к.с и не мога да си отворя предния капак и ключалката явно се е развалила,и да ми препоръчате Добър майстор или ключар че ходих на няколко и все ме връщат и не знам защо? От Варна съм и Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ключалка преден капак

Мнение от Ozzie » 24 сеп 2018, 13:59

Ключарите няма да ти помогнат, 'щото не всички са наясно, какъв е проблема и как да пипнат.
В "Мото Пфое" евентуално ще знаят какво да направят, но ако трябва след това да купуваш ключалка от тях, цената е над 100 лв., което за мен е неоправдано скъпо.
Сменял съм ключалката на капака. Купих си нова от китайците (алиекспрес), мисля, че дойде за 2-3 седмици. Струваше около 34-35 лв., смених си я сам.
За начало, потърси клипчета в youtube-то, как се отваря капака, когато стане така. Има начин, трябва съвсем малко сръчност.

Това е за МкII
https://www.youtube.com/watch?v=cyaXduVNogQ
При MkI мисля че е различен привода, но идеята е същата.

Пробвай и нещо друго- преди да завъртиш ключа обратно на часовниковата стрелка, натисни капака и го задръж, за да се освободят лостовете на ключалката от съпротивлението на пружината. Докато го държиш натиснат, завърти по часовниковата стрелка и го пусни. Евентуално може и да стане.
При мен ставаше, докато механизъма окончателно не предаде Богу дух.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 8 госта