предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Екстериор и интериор.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 05 апр 2022, 20:22

Здравейте,
Питам, защото нараних шоф. колан и бих искал да го сменя. Ако десният(пътнически) е същият ще намеря по-лесно( и евтино) запазен. Също дали задните колани стават отпред?
Поразията направих възприемайки съвет от руснаците за изглаждане на драскотини по пластм. тапицерия в купето-действа учудващо ефикасно. Състои се в това да поднесеш огън от запалка за кратко( секунда, секунда и половина) по наранената пластмаса. При тъмно сиви и черни няма проблем, но при светли трябва да се действа много внимателно и да имате под ръка "Коресилин". за да забършете бързо след процедурата-инак остава тъмно петно.
Та се развихрих из колата, ама парнах шоф. колан...а бях абсолютно трезвен, да му се не види! :lol:

Благодаря предварително за компетентните отговори!

П.С. Колата е 2006г. и доколкото мога да преценя нямам пиро-патрони към коланите.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от HACKO » 05 апр 2022, 21:40

Всеки колан е проектиран за конкретното място, не са взаимозаменяеми.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 05 апр 2022, 21:43

Благодаря за отговора, Наско!
И, аз имах подобни съмнения, и след като зададох въпроса се разръшкаш, доколкото мога в нет-а и натам отиваха нещата.
Скоро ми предлагаха части от читав Фокус-2 за скрап( с блокирал двигател, дизел), ама кой да ти предположи... Дано намеря читав баш шофьорски колан.
Приемам предложения и черпя! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от HACKO » 05 апр 2022, 21:52

Всъщност от бърза справка в Мегапартс, се оказа че наличността не чак толкова обилна, колкото си мислех.
https://www.megaparts.bg/products/predp ... s-ii-sedan
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 05 апр 2022, 22:02

Те от това се страхувах! Особенно имайки предвид колко много стотици хиляди километри безпроблемно изкарват фордовете ни и точно шоф. колан, разбира се е най-износен при подобен огромен пробег... :wink:
Протече ми мисъл( :lol: ) да попитам от фейслифтов Фокус-2 (май се води Фокус-2.5?)дали коланът е същият-там май се говори и за пиро-патрон, или греша? За моите колани разбрах, че са инерционни. Всъщност откога при Фокус-2 коланите са пиропатронни?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от ivchotr » 05 апр 2022, 22:57

Най-добре ще е да проверяваш какви глупости приказват руснаците понякога. Кореселинът разлага пластмасата, да си знаеш. Ако обработваш пластмаса с него, след това ще трябва да я измиеш обилно с вода и някакъв почистваш препарат. А как ще го правиш в купето на колата вече трябва да ти протече мисъл.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 06 апр 2022, 12:38

А, още по-добре ще е да знаеш какво пишеш, защото от пластмаса до пластмаса има огромна разлика-тВа първо. Второ-идеята си е лично моя и е избробвана, разбира се без да прекалявам със силно и упорито търкане, просто леко и бързо мацваме с богато напоено парцалче.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от HACKO » 06 апр 2022, 12:57

Горе-долу от началото на века всички коли са с пиропатрони на коланите, твоята също. Търсиш пиропатрона на грешно място, намира се под седалката и дърпа закопчалката а не колана. А пък инерционните се използват от 70те на миналия век.
П.П. И аз не бих мазал лицевата част на пластмасов детайл с Кореселин или Ацетон.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 06 апр 2022, 20:09

Поредна благодарност за инфото, Наско!

По темата за пластмасата и коресилина, или ацетона ще се изкажа за последно и занапред няма да влизам в спорове!
-Прекрасно знам принципното влияние на горенаписаните химии в/у пластмасата.
-Както писах има огромна разлика м/у различните пластмаси-на някои влияе след продължително третиране, на други много бързо.
-Трябва да се прави разлика м/у пластмаса, ПВЦ и плексиглас-последните две веднага се разлагат и се лепят с коресилин, а най-добре с хлороформ-който го интересува ще опиша как става най-лесно и сигурно, като предпочитам да е на ЛС, за да не се вихрят излишни и вредни спорове.
-Всичко по-горе казано е след многогодишен опит работа с въпросните химии и материали, а не защото съм чул кой-какво казал!
-Процедурата я извърших на личният си автомобил и ефект има, но не убеждавам никого...но мога да демонстрирам... :wink:
Описах кое-как, за да съм полезен за тези, които обичат да учат нови неща и да разсъждават. Разбира се иска се известен опит, предпазливост и внимание., и в никакъв случай мазане-писах бързо мацване с добре напоено парцалче.
Както и да е- темата е голяма, до голяма степен специфична и допускам не особенна интересна за болшинството, но понякога би могла да е полезна.

П.С. След удара отзад ми останаха оригинални пластмасарии, които са около задната врата и джам. Мислех да ги изхвърля, но не го направих, та ги подарявам за експерименти-ако има желаещи, разбира се! :wink:
Май ще е добре тези размисли, страсти и протичане на мисъл(или липсата и :wink: ) да се премести в друга по-подходяща-Управляващите да преценят. Или пък да изтрият всичко, освен постовете за коланите-съгласен съм на всякакво решение. :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от MamaMy » 09 апр 2022, 12:39

Пламене, пак си се развихрил. Отговаряш на всяко ново мнение във форума сякаш ти е личната поща. Спри го това пиене! Не ти действа добре. Ставаш заядлив и започваш да спориш за глупости. Всеки си има комплекси, но ти явно получаваш някаква параноя, че всеки ти е опонент. Иди на лекар ако трябва и си пий редовно хапчетата! _friends_
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: предни колани Фокус-2 еднакви ли са, или са ляв и десен?

Мнение от F Focus » 10 апр 2022, 19:12

Напоследък гледам да не се заяждам много-много и се надявам да успявам, но ти си остани с мнението си, разбира се. Точно с този си пост се показваш, като заядливец, при това грубо обиждащ, но ще се въздържа, да ти отговоря подобаващо-виждаш ли колко съм убран? :wink:
Грешал съм и съм се извинявал, но нещо подобно при теб е абсурдно да се случи, та ще те помоля занапред да не отговаряш на мои питания(и без това не можеш да си полезен)-благодаря предварително! Дали пък ти не си си пил хапчетата, когато си писал това...? :?:
Наздраве! :lol:
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта