Мнения за мондео след 2002г.

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
terminatoro
потребител
потребител
Мнения: 333
Регистриран: 05 юни 2007, 08:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8tddi 2000г.
Chevrolet Epica 2.5 2009г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнения за мондео след 2002г.

Мнение от terminatoro » 02 апр 2009, 22:19

Здравейте колеги,
Скоро мисля да се сдобивам с по-новичка колица и нещо съм хвърлил око на едно две фордчета (мондео).Та искам да събера малко мнения за тия коли:здравина, типични проблеми,цени на части и т.н.
Моля само да пишат хора който или имат такива коли или са добре запознати, нямам нужда от спам ;)

Аз лично съм чувал,че на тези коли не може да се слага газ,защото били със много слаби клапани, ако наистина е така ще гледам за дизел,така че ще са ми от полза и мнения за тези двигатели................Нядавам се да се заформи интересна дискусия и да се обмени доста информация за тези колички,защото според мен си заслужават.


Поздрави на всички!
ZETEC POWER!!!!!

Потребителски аватар
Виктор
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 23 апр 2009, 23:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI 115hp - 2003 Facelift
Status: Извън линия

Re: Мнения за мондео след 2002г.

Мнение от Виктор » 10 май 2009, 21:45

Приятелю аз се сдобих с такава 2.0 TDCI 115 hp скоро и да ти кажа предната ми кола пак беше Форд само че Ескорт и го карах 15 години и по икономични от тях не съм виждал за 1.8 D гореше от 4.5 до 5.5 в зависимост от тежеста на крака :D и затова пак си взех Форд този за който ти питаш е хубаво че е с верига и то двойна а не с ремък като старите поне от това няма да се притесняваш двигателя направо мърка мого съм доволен от него а и возията няма нищо общо със старите бараки, много широка и практична кола с всички екстри за наистина подобаваща цена , но трябва да внимаваш какво все пак купуваш дават разхода от 4.5 - извънградско 5.6- смесено и градско 7.5 това е все пак е 115 коня а не примерно 70 или 90 коня много хубав и динамичен двигател досега не съм се сблъсквал с проблеми так ,че ти си преценяваш пак казвам много внимавай от къде и от кого я купуваш и като я оглеждаш провери всички възможни места за проблеми стига да знаеш къде да гледаш.......успех _friends_
Изображение

Потребителски аватар
terminatoro
потребител
потребител
Мнения: 333
Регистриран: 05 юни 2007, 08:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8tddi 2000г.
Chevrolet Epica 2.5 2009г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнения за мондео след 2002г.

Мнение от terminatoro » 11 май 2009, 09:46

Виктор написа:Приятелю аз се сдобих с такава 2.0 TDCI 115 hp скоро и да ти кажа предната ми кола пак беше Форд само че Ескорт и го карах 15 години и по икономични от тях не съм виждал за 1.8 D гореше от 4.5 до 5.5 в зависимост от тежеста на крака :D и затова пак си взех Форд този за който ти питаш е хубаво че е с верига и то двойна а не с ремък като старите поне от това няма да се притесняваш двигателя направо мърка мого съм доволен от него а и возията няма нищо общо със старите бараки, много широка и практична кола с всички екстри за наистина подобаваща цена , но трябва да внимаваш какво все пак купуваш дават разхода от 4.5 - извънградско 5.6- смесено и градско 7.5 това е все пак е 115 коня а не примерно 70 или 90 коня много хубав и динамичен двигател досега не съм се сблъсквал с проблеми так ,че ти си преценяваш пак казвам много внимавай от къде и от кого я купуваш и като я оглеждаш провери всички възможни места за проблеми стига да знаеш къде да гледаш.......успех _friends_

Мерси за инфото колега ;)

Аз също карам старичък ескорт (1996), но съм адски доволен.....,онзи ден се върнах от австрия с него и му навъртях към 3000км на за една седмица без абсолютно никакви проблеми :D

Надявам се и други колеги да споделят мнения, но определено тая кола е в челната тройка за избора ми за ново возило ;)
ZETEC POWER!!!!!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта