Малко ядове след зимата. Моля за съвет!

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
ktborisov
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 27 май 2008, 15:36
Модел на автомобила: Ford Sierra '84
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Малко ядове след зимата. Моля за съвет!

Мнение от ktborisov » 08 мар 2012, 13:33

Привет колеги. Големите снегове вече отминаха и по колата ми се показаха негативните
резултати от студовете и зимата. Освен разхлопаните по ходовата част - накрайници, шарнири
амортисьор, за които ще ходи на сервиз, има и някой неща, които нямам идея от какво може да
са се получили. Моля за съвет:
Колата е Фиеста 1.25 16 - 2001г

1.Когато включа 1-ва или Задна предавка в момента, в който зацепва колата на полусъединител се чува шум (самоопределям го, като бръмченето на чистачките, когато пръскаш течност). Това се чува само на ПОЛУСЪЕДИНИТЕЛ!

2.Когато карам примерно на скорост (2-3-4-5 няма значение) и подам плавно газ, колата придърпва, същото се получава ако отпусна газта.

3.Когато си пусна чистачките, лявата "хрупа". Това го забелязах, тези дни и ми направи впечатление, че преди, като пусна чистачките нищо не се чуваше, а сега от лявата страна е точно едно като хрупане. Смених перата не беше от тях :(

Благодаря!

П.С. Maхам тази част от мнението, защото ще стане много дълга тема, която е не по същество.
Последна промяна от ktborisov на 10 мар 2012, 16:33, променено общо 1 път.
Изображение Изображение

Skype: ktborisov ICQ: 572809688

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Малко ядове след зимата. Моля за съвет!

Мнение от ЯЛТА » 10 мар 2012, 11:56

ktborisov написа:

П.С.Който ми се лепи и не спазва дистанция ще сменя броня и радиатор, пък ако има претенция ще яде патрон в коленете.

Е така разсъждаваше един приятел със Сиера-хечбек, и като го прасна един отзад, задните врати му станаха като на Ламборджини,- тръгнаха да се отварят нагоре с 5 см.
*167* *00141*
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ktborisov
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 27 май 2008, 15:36
Модел на автомобила: Ford Sierra '84
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Малко ядове след зимата. Моля за съвет!

Мнение от ktborisov » 10 мар 2012, 14:50

ЯЛТА написа:
ktborisov написа:

П.С.Който ми се лепи и не спазва дистанция ще сменя броня и радиатор, пък ако има претенция ще яде патрон в коленете.

Е така разсъждаваше един приятел със Сиера-хечбек, и като го прасна един отзад, задните врати му станаха като на Ламборджини,- тръгнаха да се отварят нагоре с 5 см.
*167* *00141*


Колега, спокойно аз съм двувратка. Нямам задни врати :mrgreen:

Проблема с чистачките - решен. Имаше гнусотия от химията дето хвърлят да не замръзват пътищата.
Изображение Изображение

Skype: ktborisov ICQ: 572809688

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта