Помощ при покупка на фокус

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
saikov
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 13 апр 2011, 11:20
Модел на автомобила: FOCUS 1.6
Status: Извън линия

Помощ при покупка на фокус

Мнение от saikov » 03 дек 2012, 11:09

Здравейте,

Предстои ми покупка на фокус, и реших да драсна някой ред за малко помощ или някой съвет да получа, от хора които карат такива колици.

Търся задължително бензин, не съм фен на дизелите и нямам намерение да карам дизел, така че едно от основните решения за мен е взето. Ориентирал съм се към фокус, не защото по големите му братя не ми харесват, а по финансови причини. За момента съм си харесал една определа колаца, но тъй като форд не съм карал до сега искам съвети какво да гледам по колата, какви са им слабите места и т.н.
http://www.cars.bg/u867317
Това е колата. Дайте съвет както да права, има ли смисъл от водене в сериз, ако да, дайте съвет кой да е той.
Като цяло ще чуя всеки съвет който ми дадете.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от mrdds » 03 дек 2012, 11:59

Добре де... целия раздел е подобни теми .През 1-2 теми по надолу има същия въпрос .През още 3-4 пак .
17 страници с търсачката излизат http://clubford.org/forum/search.php?ke ... 0%BD%D0%B5

Гледайте малко преди да пишете едни и същи въпроси 200 пъти!

saikov
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 13 апр 2011, 11:20
Модел на автомобила: FOCUS 1.6
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от saikov » 03 дек 2012, 12:48

Извинявам се много за темата, но преди това прегледах долните теми, имаше за следващия фокус, имаше за дизели.... но както и да е трийте темата

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от kito » 03 дек 2012, 13:54

Много много лъсната тая, количка!
Ами колега, по принцип колата е супер! Тоя модел не се слави с много проблеми, както по ходовата част така и по двигателя.
Имам същия, едно към едно /халогени нямам само/.
Двигателя ми е една идея по-шумен от други, които съм чувал но това не е проблем при мен, хубаво ми е да го слушам.
Дърпа си прилично, в зависимост това как го караш гори и доста малко. При 90 км/ч съм точно в горната част по-дебелата чертичка показваща 2 000 оборота на 5-та предавка. Тогава ми гори на дълго около 6. На 120 кмч съм на 3 000 оборота. Максимално съм вдигал 185-190 км/ч, но вярвам, че може още малко. Купувах още един Форд на приятел след моя. При него нещата са малко по-различни с по-няколко стотин оборота, може би и за това колата му ми се вижда да е по издухана. На 2 000 оборота той е на 80 км/ч.
Колата вози меко, спрямо други коли в тоя клас. В завои не е много стабилна, защото е много висока.
Ако се кара сравнително внимателно, с окачването няма да имаш проблем също. Може да ти гори малко масло, но това според мен е приемливо. По принцип при колите след фейслифта, горенето на масло е отстранено като проблем, но не мисля наистина, че е притеснително. Моята гори около 1 литър на 15 000 км масло 5w30. Накладки, спирачки всичко е рамките на нормалното като ценови клас.
Не знам какво да ти помогна повече, честно. Аз съм супер доволен от него и затова сега търся пак фокус но по-новия модел. ;)

saikov
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 13 апр 2011, 11:20
Модел на автомобила: FOCUS 1.6
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от saikov » 03 дек 2012, 14:17

Благодаря за последния пост, ще ми бъде полезен при пробата на колата.

Искам да питам и за данъка на този двигател. Търговеца твърди, че влиза в малкия данък, а по калкулатори в интернет излиза друго нещо.

и има ли смисъл да я разхождам до сервиз за диагностика

Потребителски аватар
kojuharov
потребител
потребител
Мнения: 359
Регистриран: 16 мар 2011, 22:05
Модел на автомобила: *
Ford Focus 1.6I TURNIER '00 Moondust Silver (Metallic) - работна
Ford Focus 1.8 TDDI TURNIER '99 Moondust Silver (Metallic)
Ford Focus C-Max 1.6 TDCI '06 Moondust SIlver (Metalic) - основна
Местоположение: София - Варна - София
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от kojuharov » 03 дек 2012, 14:37

saikov написа:Благодаря за последния пост, ще ми бъде полезен при пробата на колата.

Искам да питам и за данъка на този двигател. Търговеца твърди, че влиза в малкия данък, а по калкулатори в интернет излиза друго нещо.

и има ли смисъл да я разхождам до сервиз за диагностика

Така като гледам, не влиза в "малкия данък". Ако това което е написано в обявата, го има и по талон, ще си плащаш данъка за над 70 Kw. Нещо от порядъка на 150 лв. с катализатор.

Имай впредвид, че моето мнение не е от най-миродавните. Говоря ти по това което плащам аз, не мисля, че разликата ще е голяма при дизел и при бензин.
Каквото и да купиш, все караш FORD !
И тия дето гледат все в небето, свършват под земята.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от kito » 03 дек 2012, 14:52

Аз съм в малкия данък- до 100 коня! Около 30 лева ми е на година! :)

Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от Vandall » 03 дек 2012, 14:58

Здравей колега , имам същата красавица само че хечбек , при покупката следях главно за няколко неща - тропане на рейката ( чест проблем) , отделяне на съединителя , състояние салон , шум в купето при скорост над 100 км/ч , провери маслото ! често колите италианки са карани без масло и са прегрявани ! дано да съм бил полезен !
mechanic-smile *fe*

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 956
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от Major_Koenig » 03 дек 2012, 15:00

Колата влиза в малкият данък. КАТ ги водят 100 коня, а на някой места данъчните ги водят 99 коня. Данъка ще ти е между 30-40 лева.
Огледай за ръжди по праговете, пантите на вратите и по долният ръб на предните врати. Пробвай вторият ключ дали колата пали с него. От тия години колите са без заводски имобилайзери и в общи линни вторият ключ не ти служи за нищо след слагането на имобилайзера ако не е обучен. Задна дясна врата по снимките се вижда че е поужулена огледай я добре, да не изникне някоя изненада от там в последствие. Така като гледам трябва да и се долее и малко синтетичен антифриз към 11 лева му е цената на литър в МП. Свали капачката за наливане на масло и виж дали не е станала някаква гняс отгоре (попадъл съм и на такъв случай). Питай за код за радиото.
Попринцип колата изглежда запазена, но все пак ти препоръчвам хубаво да я огледаш и каквото видиш като забелешка по нея искай отбиване на цената. Колкото до това дали я каръш в сервиз може да го направиш за твое успокоение. Не трябва да забравяме, че кола втора ръка си е до късмет.
Успех при избирането на кола и дано скоро се похвалиш с нова придобивка, която да те радва дълги години без ядове по нея.
Изображение

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1746
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от synthez 3D » 03 дек 2012, 15:48

Границата за малкия данък е до 74kw. включително,а не до 100 к.с..Фокусът е точно 74kw.(101к.с.),така че данъкът ще е малък.
Изображение

saikov
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 13 апр 2011, 11:20
Модел на автомобила: FOCUS 1.6
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от saikov » 03 дек 2012, 15:54

Много благодаря за кометарите, ще ми бъдат определено от полза.

Че ще се похваля скоро с нова придобивка е повече от сигорно, дали ще е точно тази незнам. Все пак ще хода да погледна още някоя, няма да се хвърлям на 1вата. А имайки предвид как вали на вън и че имам служебна колица, май ще поогледам спокойно повече коли (главно от тук-компютъра), а при малко по приятно време ще се купува.

:)

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от mrdds » 03 дек 2012, 18:29

Ядосвам се щото тоя форум стана чат .

Интересуват го 5 неща,същите,които са интересни на всеки кандидат за фокус.


200 000 теми има и като решиш да търсиш нещо ... то го пише,ама на никой не му се преглеждат 200 000 теми и дай пак да си пишем пък все ще ми отговорят.
_friends_
Последна промяна от mrdds на 04 дек 2012, 11:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от BIGFORDFAN » 03 дек 2012, 23:20

Не знам точно какво ти е харесало в тоя Фокус колега, но за мен цената е абсурдна с оглед на състоянието. Задна дясна врата и прага под нея са доволно натиснати, волана е претапициран (значи е бил МНОГО зле), скоростния лост и седалките също са доста захабени... Ходил съм на доста огледи, включително и в тази автокъща и не останах очарован от ''джамбазите'' там, а цените им са просто ''уникати''. В момента е пълно с коли, не се хващай на такива ''бомби''. Ако те интересуват повече подробности ми пиши на ЛС че тук ще отегчим хората. Поздрави и успех!

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Помощ при покупка на фокус

Мнение от kito » 04 дек 2012, 01:44

Истината е, че цената и на мен ми се вижда висока!
Нашата я взехме преди 4 години за 5 200 лева, тия коли не им ли пада цената!?
Вярно не е толкова лъсната, ама аре стига! :)
Да не говорим, че няма задни електрически стъкла, тракшън контрол или бордови компютър!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта