Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
polkut
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 10 апр 2015, 00:17
Status: Извън линия

Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от polkut » 17 апр 2015, 17:22

Здравейте колеги, от около 2 седмици съм горд собственик на съответния автомобил. От доста време им бях хвърлил око на тея фокусници и най-накрая се реших да си купя smileys-car Предната ми кола беше голф 2-ка 1.6Д 54к.с. и тази направо ми се струва, че лети :D След като смених ролки ремъци масла и филтри реших да я напъна да видя как е. С мен и още един приятел вдигна 160. До към 150 ги набираше леко, но след това се усеща как всичко отгоре и идва в повече :) Имам няколко въпроса към собствениците на тези автомобили. Първият естествено какъв разход ви дава извънградски смесен градски и т.н. Защото в autodata разхода който е посочен там не ми се струва много реалистичен (4л/100 извънградско и 5.4л/100 смесен) :shock: Вторият ми въпрос е, като запаля сутрин колата усещам мирис на сурова нафта. Иначе работи много добре, не пуши и пали от раз. Разни приятели ми казаха, че може да е от запушен EGR клапан, а също тка може да е от запушен катализатор. Гледах следното клипче https://www.youtube.com/watch?v=ZCh6Q-SR-S8 за почистване на ЕГР клапана, но не ми вдъхва много доверие, защото всичката гняс влиза в двигателя по този начин. За ктализатора си нямам и на идея какво да правя. Споеделете мнения... да чистя ли ЕГР и да махам катализатор или проблема може да е от друго. Благодаря предварително >:D<:

Потребителски аватар
valentyno
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 23 мар 2014, 16:12
Модел на автомобила: focus 1.8TDdi и служебна Fiesta mk8
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от valentyno » 18 апр 2015, 10:39

Здравей колега, аз карам фокус TDdi, вече повече от година (само, че моя е хечбек - 5 врати) и да ти кажа съм доволен, до преди форда бях фен на японските автомобили, но това е друга тема. Относно разхода, предполагам сам ще разбереш, аз също много се радвах на AUTODATA-та като видях тоя разход, но уви. Това за мен са чисто "лабораторни" стойности, ще ти споделя на моя какъв е разхода, дано добиеш представа. С 4-ма души (по 100 кг.) на дълъг път - магистрала при скорост 130 - 140 км/ч ми дава разход от 6,5 л. на 100км. Опитвал съм се да карам и по-икономично при 100 - 110км/ч пак магистрала само с жена ми и детето (без багаж) 5,5 л. на 100 км. Честно казано не съм го тествал при 80 - 90км/ч (защото няма да издържа). В града зимата ми даваше разход от около 9 литра, естествено всичко е до начина на каране, състояние на автомобила и т.н. та аз бих ти казал, наливай си и си свиркай, колкото толкова. А относно миризмата, аз си нямам на идея, сложи по-силен ароматизатор. _friends_
Валентин Андреев - 0896726037

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от Felis Concolor » 19 апр 2015, 21:55

polkut написа:...като запаля сутрин колата усещам мирис на сурова нафта...
Ако зависи от мен, бих огледал щателно горивопроводите.
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от pepy1 » 19 апр 2015, 22:21

valentyno написа: В града зимата ми даваше разход от около 9 литра, естествено всичко е до начина на каране, състояние на автомобила и т.н. _friends_
За този разход и за този град, бих казал че не ти е в ред автомобила
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от OgiDogi » 19 апр 2015, 22:29

pepy1 написа:
valentyno написа: В града зимата ми даваше разход от около 9 литра, естествено всичко е до начина на каране, състояние на автомобила и т.н. _friends_
За този разход и за този град, бих казал че не ти е в ред автомобила
Да бе, ела ти да караш из разкопките, да те питам какъв ти е разходът и да ти кажа, че не ти е наред бу-то :D
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от pepy1 » 19 апр 2015, 23:41

Тук лунния пейзаж също не е зле, пък и като население Сливен е по- малко от ж.к. Младост в София, а по площ е 1/7 от София. Нека не звучи като упрек, просто сравнявам градското движение като пътища и трафик там с тук! Едва ли имате 15-40 мин чакане в задръстване в пиковите часове сутрин и вечер. Както и да е - отплеснах се оттемата, извинявам се.
времето е като парите-никога не стига

polkut
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 10 апр 2015, 00:17
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от polkut » 20 апр 2015, 08:43

Когато сменях консумативи майстора каза, че е изключително запазена за годините си и пробега (168к км), един приятел има обд адаптер и ще я закачим тея дни да видя за грешки, което ме навежда на мисълта да ви питам къде е жака за закачане за диагностика :D Иначе не се изразих много правилно, не мирише на сурова нафта а по скоро на нещо вкиснато, на нещо като амоняк или сяра. Купих си спрей на weeny или нещо такова за почистване на егр клапана и направих процедурата от клипчето. Честно казано не усещам никаква разлика във вървежа и никакво подобрение. Зареждам нафта от петрол междудругото, нз вие от къде зареждате. Остана само катализатора да видя как е. Нищо не казахте за тея катализатори и егр клапана. Махали ли сте ги, има ли файда :)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от ФордБългария » 20 апр 2015, 19:46

Буксата за диагностика е до бушоните.

DIESEL MANIAC
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2015, 18:11
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от DIESEL MANIAC » 13 юни 2015, 18:47

Здравейте :) от наколко месеца имам Ford Focus комби 1.8 TDDi 90 к.с,на магистралата на едно изкачване /байра от Девня посока Варна/ вървеше с 150 км/ч при пълна газ с двама души по 100+ килограма.Та мисълта ми е,че гори малко,не пуши,но мисля,че би могла с повече да върви :)

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от kilikanzer » 15 юни 2015, 21:41

По книга май ни дават макс. скорост 177км/ч.Моя до към 160 не се замисля ноо сам.Никога несъм засичал разхода,няма да върне гориво.Много зависи и от горивото,Бг действителност.
Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

DIESEL MANIAC
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2015, 18:11
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от DIESEL MANIAC » 19 юни 2015, 21:19

Е,200 км/ч трябва да ги вдига според мен :) и да,нафтата е боклук...ако е с хубава нафта без биодизел друга песен ще пее :D не,че сега пуши колата де,но...

DIESEL MANIAC
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2015, 18:11
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Нов собственик на Форд Фокус 1.8 TDDI (90h.p.) комби

Мнение от DIESEL MANIAC » 19 юни 2015, 21:23

Турбото й не се чува много,но иначе доста се набира :D /с чисто нова генерация е от отпред до отзад с катализатор,а не няква права тръба/

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта