Проблем с ABS

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Miro_94
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 09 ное 2015, 19:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Проблем с ABS

Мнение от Miro_94 » 10 мар 2016, 18:15

Здравейте, колеги имам проблем с ABS-а. Та светна ми лампата на таблото за ABS която ми бъркаше и аз незнам къде когато закачих колата на компютър показа проблем с датчик на предно дясно колело. Разрових аз из интернет да видя цената и като видях най - евтиния 64 лв ми побеля косата та си поръчах 2-ра употреба. Смених аз датчика качвам се в колата и лампата беше изгаснала, но сега педала на спирачката при всяко натискане ми рита крака и така докато не работеше сега работи нон стоп :D . Та мисълта ми е някой ако може да помогне ще му бъда много благодарен

P:S Форда е Фокусник 1999година 1.8 тдди :)

stefaka222
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 06 апр 2011, 14:30
Модел на автомобила: mondeo mk3 V6
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS

Мнение от stefaka222 » 11 мар 2016, 10:11

Ами грешката си е в теб колега. Май си падаш ''компютърен специалист''' в смисъл такъв че прекалено много залагаш на компютрите.
Първо датчик може да се намери нов за 20-40 лева аз лично съм си купувал за 25 лева на мондео и не е имало проблем.
Второ датчика си контактува чрез магнитната гривна на ЛАГЕРА НА ГЛАВИНАТА който освен това е двуредов и често при повреда точно тази част на която е магнитната гривна лагера превърта и лъже датчика за оборотите на колелото и от там се получават тези аномалии.
Отиди да ти проверят колелото за шумове и луфтове в главината за да си сигурен от какво е проблема. Според мен или лагера на главината е повреден или гривната е повредена едва ли е датчика. Това че компютъра казва за това колело е много недостатъчна информация за да отстраниш проблема тъй като може да имаш мокра букса или да не контактува добре с датчика или другите повреди които споменах по-горе.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS

Мнение от martin1977 » 11 мар 2016, 12:39

Че най-елементарното е да провери съпротивлението на самия датчик дали е в границите и ще разбере дали от него му идват ядовете, или от главина/гривна.

Miro_94
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 09 ное 2015, 19:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS

Мнение от Miro_94 » 11 мар 2016, 15:14

Ами колега не съм компютърен специалист просто не съм много добре запознат и за това вярвам на компютъра иначе благодаря за информацията :)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта