Впечетления от Ескорт 1,6 105 к.с.

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
qwert
потребител
потребител
Мнения: 69
Регистриран: 17 ное 2005, 21:48
Модел на автомобила: ford escord 1991 77k.w./ 1.6 EFI с АГУ
Местоположение: Видин/ София
Status: Извън линия

1.6/105

Мнение от qwert » 06 мар 2006, 08:54

.........
Последна промяна от qwert на 07 фев 2007, 17:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 06 мар 2006, 11:58

Подобни главоболия ги имах, някои и още са си (по втората част и кръстовищата). Първия проблем се оправя с почистване на горивната система (инжекциона и добавка за абсорбиране на вода в горивото) последователно редуваш ту едната ту другата и каране от време на време на високи обороти и над 100км дистанция (аз си ги почиствам като минавам някой проход примерно - щрак на бенз и газ до дупка :wink: ) . Втория лятото го решавам с един гофриран маркуч - единия край закачам на отвора на кутията а другия - взема студен въздух зад предната броня. Това обаче има ефект само при градско - при високи скорости там се получава вакуум и двигателя загасва при пускане по инерция. Но в града разликата е осезаема - в първия случай тегли супер нагорещен въздух (още повече, ако и перката работи в същото време), а с изведената тръба - значително по-хладен, съответно и по стабилна работа...другото е регулировка на празния ход на АГУ-то.

qwert
потребител
потребител
Мнения: 69
Регистриран: 17 ное 2005, 21:48
Модел на автомобила: ford escord 1991 77k.w./ 1.6 EFI с АГУ
Местоположение: Видин/ София
Status: Извън линия

Мнение от qwert » 06 мар 2006, 12:04

.......
Последна промяна от qwert на 07 фев 2007, 17:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Митака-Пловдив
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 16 мар 2006, 19:29
Модел на автомобила: eskort cabrio 1.6 efi
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от Митака-Пловдив » 18 мар 2006, 22:37

Аз карам такъв Ескорт,за жалост го купих от голям "мундар"!И сега 90% от заплатата ми утива по ремонти и всеки ден нещо се разваля и вече почвам да се разочеровам!А имам такав мерак да го стегна! :cry: Последния ми проблем е че ми изчезнаха мигачите,гледах бушоните,по 5 пъти на ден,крушки,маса,всичко и нема е нема!Сега се мъча да намеря релето,ако някои знае каде е да ми помогне МОЛЯ!!!Смених маслото с ТОЧНОТО масло ЗА ТОЧНИЯ мотор,от СКЪПИЯ магазин!Сега повдигачите така чукат че ми се каса сърцето,затова не го и карам,сабирам пари за ново масло,а старото е само на 67 км + ПЕРФЕКТНАТА добавка за клапани,която наистина малко намали шума,но не толкова че да не получавам нервна криза при всяко подаване на газ.А и докато не сам забравил,купувам комутатор,онова нещо над кабелите за звещите! :cry: :cry: :cry: :cry: не ми работи клаксона и моторчето дето пръска на чистачките,и двете работят само дето тока нещо го нема!Някои знае ли сервиз в Пловдив който да си оставя колата и да ми я направят както трябва??!!Всичко давам само да ми стане колицата както трябва!!!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта