Ходене до Полша с кола

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мъка, мъкаа

Мнение от dpower » 05 май 2005, 12:35

Направих си м/ународен паспорт, направих си зелена карта за колата, направихме си медицински застраховки и тези от Бул Инс викат, че като е на името на инвалид колата можело да не ни пуснат да излезем - няколко чиновника наскачаха да обясняват как техни познати така ги връщали. Викат, ми най-добре минете покрай ГУ на митниците и питайте. Приятеля, дето ще ходим с него сега ходил да ги пита. Казали му "Ама разбира се, че няма да ви пуснат. Това облекчение е дадено на инвалида да се ползва от него да кара колата и той не е платил ДДС. Ако инвалидът не е с вас няма да ви пуснат." :(

И така, не знам какво да правя, мъка ми става. Мислим да пробваме в неделя сутринта, а ако не стане - от Калотина да перем направо за Гърция - така и така имаме всички документи, за да не изгорят напразно, да пробваме да пробием там, пък ако ни пуснат ще се попечем по плажовете няколко дена. Краси, може и с тебе да се засечем :D :D :lol:

Абе аз си мисля, че това само нашите гадове могат да направят. С отсрешната страна не би трябвало да имаме проблеми. Още не доумявам как така му е казал онзи служител от митниците. Ами те на кой текст се позовават, за да не ме пуснат, след като имам преведено и легализирано пълномощно, в което пише, че имам право да управлявам автомобила в страната и чужбина...? Еми те така ми ограничават конституционното право на свободно придвижване! :evil:

acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Re: Мъка, мъкаа

Мнение от acj » 05 май 2005, 15:35

Ужас! :shock: :shock: :shock: На всичкото отгоре зелената карта май може да се върне само не по-малко от един ден преди началото на срока! :oops:

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

е добре де...

Мнение от la4o » 05 май 2005, 16:00

А като няма да те пуснат навън... как ще те пуснат в Гърция? Това доколкото изглежда от логична гледна точка зависи от нашите гранични служби, а не от отсрешните...

Да не стане да ви върнат и от двете граници... че ще се получи "Опознай родината за да я обикнеш"... напразно обикаляне от граница на граница...

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: е добре де...

Мнение от dpower » 05 май 2005, 16:09

la4o написа:А като няма да те пуснат навън... как ще те пуснат в Гърция? Това доколкото изглежда от логична гледна точка зависи от нашите гранични служби, а не от отсрешните...
Няма гаранция. Прочети ми пак постинга и там ще намериш следните думи: "...да пробваме да пробием там, пък ако ни пуснат..." Та, ако и там не стане, тогава ще опознаваме Родината. Аз и без това съм си пуснал отпуска... :D

А зелената карта - ми ще си я сваря на чорба.

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 05 май 2005, 19:41

Може и на салата /зелена/ да я направиш :wink:

Дано да станат нещата де.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 08 май 2005, 03:11

Фиестата си е страхотна и за дълъг път. Карал съм и бус Тойота до морето и обратно, карал съм и фиестата. И?! Еми установил съм че очите могат да се изморят, да ти се доспи, да огладнееш и пр. ама то няма разлика мужду буса и фиестата- поне нашата си е комфортна, управлява се леко и е сравнително пъргава (е, като натоваря дамаджани с ракия и вино, телевизори и куфари вече не е толкоз пъргава ама то това тема на друг разговор). Може и това ме чувство да се дължи на факта, че не съм 2м и 130кг и колата да ми е достатъчно широка... При свободно време и пари няма да се поколебая да я подкарам по трасето Париж- Дакар.

А за въпроса за инвалида и чужбинско... направо не ми се вярва да е така! Нали имаш пълномощно??? А пък от опит съм установил че при бюрокрацията двама души в съседни стаи може да ти кажат различни неща по един и същи въпрос. Аз бих пробвал да си мина без въобще да повдигам въпроса за инвалидността!

А на какво правно основание ще стъпят, за да те спрат? Интересен казус- ами ако инвалида иска операция в чужбина и те праща с неговата кола да провериш условията- да не се трошиш твойта- ми ти ще си в сегашната ситуация- как ще те спрат? Ми той човека може да не е в състояние да пътува? Как ще те придружава? Ми може да отиваш да му вземеш част за колата от чужбина? И най- интересно става ако той Е в чужбина и ти отиваш да му дадеш колата да се ВЪРНЕ!!!!!!!!!!!!! Уф... аман от глупости! Направо не е за вярване да те спрат- кой нормален човек ще ти отговори на тези въпроси без да стане за смях?
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

Потребителски аватар
Щ-304
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 16 яну 2005, 22:24
Модел на автомобила: SIERRA 1.8, CVH, Ghia
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Щ-304 » 08 май 2005, 21:29

S@sel@ написа: Направо не е за вярване да те спрат- кой нормален човек ще ти отговори на тези въпроси без да стане за смях?
Не искам да бъда лош, но кой нормален човек пък ще експлоатира инвалидното право и т.н. за да спести (излъже държавата) с 5-600 лв?, пък и да се ядосва, че не искат да го пустнат да се разхожда в чужбина!?.... Така, че в БГ всичко е възможно.
П.П. По подразбиране, постингът ми изключва единичните случаи на коректно ползване на инвалидното право в полза на инвалида.

acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Re: е добре де...

Мнение от acj » 09 май 2005, 13:13

dpower написа: Няма гаранция. "...да пробваме да пробием там, пък ако ни пуснат..."
БРАВО на dpower! МИНАЛ Е БЕЗ ПРОБЛЕМИ И ВЕЧЕ Е В ПОЛША! :lol: :D :D :D

ЕТО ЧЕ ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ОПИТВА, КАКВОТО И ДА МУ КАЗВАТ! :lol: :D :D :D

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: е добре де...

Мнение от paci » 09 май 2005, 13:45

Този лети ли бе ? :?:
Вчера беше тука !!! БАСи :? Луд човек :) :wink:
БРАВО

acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Re: е добре де...

Мнение от acj » 09 май 2005, 14:10

paci написа:Този лети ли бе ? :?:
Вчера беше тука !!! [/b]
Ами фиеста ТУРБОдизел карана от dieselPOWER, опитай се да го спреш! :D :D :D

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 09 май 2005, 16:00

Турбо-турбо... пак е 90 коня, колкото са нашите двигатели... пък за поуъра... и бай манагау има поуър ;))))
Последна промяна от cossy на 10 май 2005, 11:45, променено общо 1 път.
Изображение

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 09 май 2005, 20:56

Ти си наща гордост dieselPOWER :D
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: е добре де...

Мнение от kEFi » 10 май 2005, 09:40

acj написа:Ами фиеста ТУРБОдизел карана от dieselPOWER, опитай се да го спреш! :D :D :D
:D :D :D
То него зимата снега и поледицата не го спряха или накараха да си смени летните гуми, та това ли? :D :D :D

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 10 май 2005, 11:45

По-скоро не супя да го засили... както мен в Паци.... ама ABS-a е хубаво нещо ;)[/img]
Изображение

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Поздрави от Полша

Мнение от dpower » 10 май 2005, 13:53

Щ-304 написа:кой нормален човек пък ще експлоатира инвалидното право и т.н. за да спести (излъже държавата) с 5-600 лв?, пък и да се ядосва, че не искат да го пустнат да се разхожда в чужбина!?....
Ами... аз явно не съм нормален. Щом съм хукнал до Полша с фиестата... :oops:

Поздрави от пъпа на Краков! Очаквайте скоро и снимки :D :lol:

П.С.: А м/у другото, колата е на баба. Аз я питах и тя каза, че ме пуска. :wink:

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 10 май 2005, 15:13

Нашата пък е на тъщата :D . А тя се радва да ни помага с каквото може. И ние и помагаме с каквото можем.

ПС Не искам да се впускаме в безкрайни полемики на тема "какво прави държавата за мен и какво правя аз за нея" Каквото мога съм направил, продължавам да правя и ще правя. Не мисля че да си спестим 5-600 лв с приятелката ми е лошо. Парите си ги изкарваме с труд и ако можем да спестим нещо го правим. Никога не съм злоупотребявал с талона за инвалидна паркиране освен на литището веднъж. Слагам го когато я карам. Не паркирам с кеф на Витошка и в синята зона- обикалям и паркирам в малките улички, там където бих паркирал и иначе
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Re: Поздрави от Полша

Мнение от acj » 10 май 2005, 18:21

dpower написа: Поздрави от пъпа на Краков!
Я и в Полша имало Интернет! :D :D :D

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Пътешествието успешно!

Мнение от dpower » 16 май 2005, 11:54

Ето ме отново в България!

За тези, дето не са били на сбирката с две думи да направя резюме:

- Общо изминати км. - 3400
- Среден разход - 5/100
- Не са ме спирали полицаи нито веднъж! Само на връщане в Сърбия накрая вече преди границата аз сам спрях, но се оказа, че катаджията махал на този зад мен.
- На отиване заредихме в България до капачката, после минахме Сърбия и чак в Унгария заредихме пак до капачката, като платих с най-обикновена дебитна карта "Маестро".
- После минахме Словакия с едно спиране да дремнем в колата за половин час, но то на тоя студ през нощта спи ли се? :D
- Следващото зареждане (естествено, пак до капачката) беше чак в Краков (Полша) чак на другия ден, след като се бяхме настанили и наспали. Там платихме в полски злоти, които си купихме там от чейндж бюро да има за харчене. С това гориво обикаляхме Краков и на другия ден отидохме до Познан - около 500км. В Познан - на изложение на фирми, производителки на авто-аксесоари. Оказа се, че на следващия ден след като сме си тръгнали докарали и коли да излагат, но ние хванахме само аксесоарите. :(
- На тръгване от Познан - пак до капачката. После минахме през конц-лагера Ошвиенчим (Аушвиц), след това пак Краков и към Унгария.
- Малко преди излизане от Полша заредихме с всичките си дребни монети и банкноти - изсипах една шепа монетки на момчето, за да се отървем от тях и се целех с пистолета да нагодя горивото точно за толкова пари, колкото имахме.
- Словакия все й се падаше нощем да я минаваме и все на екс та нищо не видях от тази държава. :cry: В Унгария пак се загубихме из центъра на Будапеща в 4ч. сутринта, защото м/ународния път минава точно от там - през самия град. Та по неволя поразгледахме града, но в 4ч. сутринта не е най-приятното време да разгледаш който и да е град. Една жена викаше "Аз сигурно 100 пъти съм минавала през Унгария и нито един път не мога да уцеля пътя през Будапеща отведнъж."
- Последно зареждане в Сърбия на първото OMV след унгарската границата - за малко да останем без гориво. Все пак бяхме минали Унгария и Словакия взети заедно с онова гориво, дето бяхме събирали стотинките за него, както казах по-горе. :roll: Със сръбското гориво съм и днес на работа. :wink:
- Пътни такси по сръбските магистрали - веднъж 15Е и на два пъти по 6Е. Това в едната посока. На връщане - пак, но по обратен ред.

Ами това е като пътен доклад, иначе за разказване има много, но то не може да се напише.

Само да отбележа, че съм много доволен от двигателя си! Държа се перфектно при всякакви натоварвания и режими, въпреки че съм просрочил смяната на маслото с около 1500км. Въпреки натоварената кола, винаги имаше тяга да изпреваря колкото си искам ТИР-а подред, без да преча на други коли. :D (турбото много помага)

Еми с това мисля да приключа по темата. Само да благодаря на приятелите, които ме подкрепихте и ме напътихте какво да правя и да не се отказвам. На митницата нямах проблем с колата, само искаха да им снимам и да им оставя копие от пълномощното (българското).

А на онези, дето не вярваха, че ще стигна и твърдяха, че съм луд, дето съм тръгнал с фиеста 8) или не съм нормален, дето ощетявам държавата :lol:, ще кажа: Фиестата е голяма работа ей! И... на баба съм купил подаръци от Полша. :wink:

Поздрави!

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ето ги и снимките...

Мнение от dpower » 06 юни 2005, 16:10

Ето ги и снимките:
http://elix.no-ip.info/shared/media/img ... do_polsha/" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта