ескорт срещу фокус

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
achkob
модератор
модератор
Мнения: 484
Регистриран: 25 май 2005, 22:44
Модел на автомобила: focus 1.8TDDi ambiente wagon
Местоположение: софия
Контакти:
Status: Извън линия

ескорт срещу фокус

Мнение от achkob » 10 мар 2006, 22:55

от около седмица съм щастлив собственик на фокус 2003.преди това имах ескорт 95,и двете коли са комбита,за двигатели няма да говоря,тъй като тази е дизел,а ескорта е бензин...като цяло фокуса е с цели 15см по дълъг и 10 по висок от предшественика си,което отвътре според мен се усеща сериозно...пътниците отзад имат повече място за краката,а и седалката е малко по вискока,някак по-удобна...дори и седалищната част се разделя 60/40 което аз намирам за много полезно...позицията на шофьора е перфектна,видимоста е чудесна...скоростния лост е по-назад,по удобен,и по къс...за да вкючиш на 5 трябваше да ставаш от седеалката си преди...арматурното табло е доста спартанско,може би на ескорта бе по-елегантно,но тук всичко си е на мястото и е лесно достъпно.тавана е доста по-високо,поне с 6-7см,по-просторно е някак...за ширина отпед е по-добре,но отзад не бих казал,че 3ма могат да се возят спокоино,малко е тесничко...като качество на изпълнение фокуса е на висота,няма никакви излишни стърчашти уплътнения,сколнни към късане,огледалата са огромни и видимостта назад е чудесна.като окачване разликата е огромна-10см по дълга база,независимо окачване отзад,много по-здраво окачване отпред,много по мека возия от ескорта.въпреки че съм голям фен на ескорта просто возията тук е коренно различна.в спирачките не усетих особена разлика,ескорта спира перфектно за мен...фокуса е с около 100кг по-тежък,но някак си е по стабилен за път,а ускорението не е никак лошо,хората които возих бяха впечатлени(двигателя е 1.8тдди 90коня,турбо,200Нм),за сега разхода е около 6 за смесено каране,но доста съм я настъпвал,да и се нарадвам...под капака всичко си има място,много добре е подредено всичко,друг въпрос е че ако пусна монета се съмнявам че ще изпадне отдолу,при ескорта двигателния отсек бе чувствително по-голям...за сега това са ми впечатленията,надявам се да е полезно всичко това,което съм написал...в заключение мога да кажа,че ескорта е много добър семеен автомобил,аз бях много доволен,а наследникът му наистина е взел наи-доброто от него...не случаино фокуса е хит в европа,макар и със страния си дизайн,които дори и аз малко трудно възприех през далечната 98 година,но лично на мен много ми допадна впоследствие...дано ви е интересно написаното по-горе и ако някои друг има база за сравнение нека пише,мисля че ще е от полза...
Биалетка за 140лв??? ДА-ДА...

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 11 мар 2006, 00:14

Както казва един приятел:
- Брей тия Софиянци от къде вземат пари,гледам накупили си едни лади седмици всичките :lol: :lol: :lol:

Честита придобивка :!: :!: :!:
Безаварийно каране и само гладък асфалт под гумите ти желая :!: :wink:
Изображение

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта