Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от deepmind » 03 юли 2011, 10:22

Здравейте.Имам възможност да си взема въпросният миниван Форд Уиндстар!Интересува ме има ли някой наблюдения и информация за возилото,защото нищо не знам за него.Мотора е 3000кб. 148кс. Моля ви за бързи и конкретни отговори защото ме притиска времето.Притеснява ме и разхода

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от HACKO » 03 юли 2011, 11:29

А изобщо има ли такива в Б-я? А в Европа?
Питането ти е доста оскъдно, не пишеш къде смяташ да го караш.
Ако ще го караш в Б-я.
Бърза справка за задължителна застраховка ГО за водач на 40г в София на лек автомобил с 5места (не знам този ван с колко е ама няма значение за ГО) и 3000 куб. мотор даде цени на застраховка между 310 и 580 лв. Не знам съответно колко ще е данъка, ама ще е около 200лв.
Приготви се намирането на всяка резервна част да става само с поръчка от Америка. В добрия случай от И-бей, в лошия от официалния представител за марката.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от deepmind » 03 юли 2011, 12:10

Съжалявам,моя грешка.Ще се кара в България.7-местен е и данъка до колкото знам му е около 130лв.Гражданската е 320лв.Относно частите-не съм запознат...предполага,че ще са оскъдни но...за това и питам :)
П.П. На въздушни възглавници е ... до колкото разбрах,много от нещата са съвместими от Галакси..... Но както казах по рано-за това съм и пуснал темата :D

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от baidido » 03 юли 2011, 13:35

Аз лично такъв таралеж в гащите не бих си сложил. Американски кошник в България, не мисля, че е най-разумното нещо, поне аз така си мисля. Има толкова много европейски ванове, които ще свършат същата работа и ще причиняват по-малко главоболия.
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от gurcayy » 03 юли 2011, 13:44

Не разбирам много, но според мен да си купиш ван от Америка е меко казано безсмислено при наличието на утвърдени европейски модели в този клас. Виж, ако ставаше дума за Мустанг или Камаро- да, но точно тази кола от Америка аз не бих рискувал.

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от deepmind » 03 юли 2011, 14:14

Или аз нещо не ви разбирам,или вие не сте ме разбрали.Това чудо си е тук,в България.Няма да го вкарвам.Срещат се макар и рядко .... но явно никой няма наблюдения към модела...

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от Pyrhel » 03 юли 2011, 14:55

Ти не ги разбираш. Идеята е, че ако ти се прецака автоматика, примерно, сверизът, който може да ти помогне е само един - Надин.

Що не си вземеш една Зафира 1.9 CDTi? Ще ти гори по-малко, ще върви повече и пак ще е със 7 места...

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от deepmind » 03 юли 2011, 15:19

Защото това чудо ми изпадна на без пари :D

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от DigiPro » 03 юли 2011, 15:58

deepmind написа:Защото това чудо ми изпадна на без пари :D
Е така кажи, че ти го подаряват. Тогава го вземи и карай докато спре да върви, а после както каза колегата го даваш на Надин.

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от deepmind » 03 юли 2011, 17:07

Не ми го подаряват,но го вземам за Моето мондео + 500лв.с ослужване и прехвърляне ще станат да кажем-1000.... струва ми се добра цена но все пак...стреснат съм от подръжката (ще има ли части и много ли ще са скъпи).

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от HACKO » 03 юли 2011, 19:15

Някой се е набълбукал с екзотична кола, която няма продаване и сега търси баламурник да му я пробута.
Не съм сигурен, но предполагам, че като отидеш да я обслужиш в МП, защото другаде няма да намериш нужните компоненти, ще ти се завие свят като си тръгваш.
Галаксито е Фолксваген Шаран с емблема на Форд, не очаквай нищо от детайлите му да става за Уинстара.
Това нещо няма дори визуална прилика с Галакси.
Изображение

П.П. Все пак избора си е твой, тука определено не сме запознати с модела. Все пак това не ни пречи да си кажем мнението и ако можем да те предпазим от грешки. Много хора са на мнение, че покупката на какъвто и да е Форд е грешка, по тази линия тука е пълно със грешници, но всеки си знае колко е сгрешил. _friends_
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Windstar -Мнения,плюсове и минуси

Мнение от Peet » 03 юли 2011, 19:57

Когато се купува кола на старо има много условности. Колко годишна е колата, добре ли е поддържана, може ли да се поддържа в България с неголям разход. Последното зависи от това,какъв доход имаш. Един Мерцедес висок клас няма да ти легне по евино поддръжката, въпреки,че има магазини у нас. Ако си финансово обезпечен-какъв е проблема да си поддържаш този автомобил, щом ти харесва! Както се казва, кеф цена няма. И най-популярния модел автомобил в България може да ти легне"златен" за поддържане ако му и взета душата. Конкретно за този модел Форд да не забравяме,че това е голям ван и неговия ресурс е доста по-голям от конвенционалните автомобили. По този повод-сравнението на Зафира с Униндстар е меко казано неуместно. Зафирата е просто малко по-високо еднообемно комби, чувствително по-малко от Галакси. Аз бих разгледал внимателно колата за скрита картинка и подводни камъни, дори бих повикал приятел, който разбира и ако автомобила ми е на сърце и мога да издържа финансово да си го поддържам бих си го взел. Това е личното ми мнение, без никакви мрачни предсказания и указания или бодряшки ентусиазъм. Всеки гледа от собствената си камбанария.
И накрая да добавя- един бърз преглед през интернет на магазините за авточасти ще покаже какво има за този модел в България. А и Европа не е толкова далече вече.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта