Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
pyrpyl
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 юли 2011, 08:40
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от pyrpyl » 21 авг 2011, 19:19

Здравейте колеги, навил съм си на пръста да купувам Мондео МК3 2005 - седан Тренд след фейслифта. Ходя, гледам избирам и разбира се възникват въпроси. Хареса ми един автомобил , но констатирах следните забележки:
1. Въпросните гумени лайсни от двете страни на предното стъкло - едната е доста напукана, а другата е направо скъсана от горния край - явно материала бързо старее. Продават ли се като резервни части или се монтират при монтаж на стъклото? Ако се продават - нещо ориентировъчно като цена, за монтажа ако не е много сложен, смятам че ще се справя.
2. Вероятно са някакви пластмасови щипки за закрепване на предпазната решетка пред радиатора отгоре в двигателния отсек - е няма ги и незнам как изглеждат. При вдигнат капак решетката се разхожда напред- назад. Вероятно не е проблем да се намерят, та дори от МП.
3. Предпазен капак капак върху двигателя 1.8 16V - 125 коня. Същия въпрос.
4. Датчиците на алармата(микрофончетата до предните колонки) - отлепени са но вероятно с добро двойнолепящо няма да има проблем.
5. Подозрителни капчици от нещо като размекнат силикон или лепило по горния ръб на стъклата на фаровете ?!?

За забележките по боята няма да говоря - и нов да го взема, пак ще се намерят доброжелатели. Може би ще излезе и друго, но след като евентуално го купя и го огледам по-подробно.

За сега толкова, и се надявам да не съм ви разсмял с много с някой тъп въпрос, или да не съм намерил тема в която това вече е обсъждано.
Колкото до това тук ли е мястото на подобни въпроси, ако съм сгрешил - моля админите да я преместят. Надявам се някой компетентен да ми отговори въпреки всичко.
Поздрави.
P.S. Извинявам се за крещящия цвят, но се наложи да го вмъкна за да може колегата Alexi да види въпросите.
Последна промяна от pyrpyl на 21 авг 2011, 20:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от Alexi » 21 авг 2011, 19:51

аз въпрос тука не видях ?

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от maxpoint » 21 авг 2011, 23:54

2. Вероятно са някакви пластмасови щипки за закрепване на предпазната решетка пред радиатора отгоре в двигателния отсек - е няма ги и незнам как изглеждат. При вдигнат капак решетката се разхожда напред- назад. Вероятно не е проблем да се намерят, та дори от МП.
Ако тези щипки са ти проблем пиши на лични,ще ти подаря комплект _friends_
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

pyrpyl
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 юли 2011, 08:40
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от pyrpyl » 22 авг 2011, 18:40

Колега, благодаря за жеста, но днес като отидох да капарирам (Мото Пфое Люлин)и ми я бяха взели под носа. Ако имах с кого да говоря в събота при огледа, може би щеше да е моя. *00147* Темата е за ключ.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от Alexi » 22 авг 2011, 20:08

спокойно ,аз 4 пъти ходих така докато взема кола .. само че съм на 350 км от Сф :D:

pyrpyl
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 юли 2011, 08:40
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 2005 гумени лайсни около предното стъкло.

Мнение от pyrpyl » 22 авг 2011, 20:46

Аз съм на 320 - Русе ... :lol: . Между другото днес като ходих да я капарирам, ми казаха че е капарирана от "КОЛЕГИТЕ В ШУМЕН", така че може скоро да я видиш в твоя регион. Поздрави.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта