Фокус дизел или бензин

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
kretenia
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 04 сеп 2011, 23:44
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Фокус дизел или бензин

Мнение от kretenia » 15 ное 2011, 17:08

Моля колегите запознати с двигателите 1.6TDCI,1.8TDCI и 2.0i бензин да изкажат мнения или да споделят известни проблеми с въпросните двигатели.Насочил съм се към Фокус 2007-2008 комби,но не мога да преценя кой двигател да избера.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Фокус дизел или бензин

Мнение от dimkar » 15 ное 2011, 18:13

Като гледаш цената на дизела...Иначе, на тази бялата с ГИ и аз съм и хвърлил око. От доста време се продава. Ако е читава, бих я отнесъл с удоволствие.

kretenia
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 04 сеп 2011, 23:44
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Фокус дизел или бензин

Мнение от kretenia » 15 ное 2011, 20:57

dimkar написа:Като гледаш цената на дизела...Иначе, на тази бялата с ГИ и аз съм и хвърлил око. От доста време се продава. Ако е читава, бих я отнесъл с удоволствие.
Да това,че е бял "италианец" ме притеснява за 3,5г. може да е на 300 000км.Друго което ме спира е че,от Плевен два пъти вземах жена...............все с дефекти :D та сега и кола ли :D :D :D :D :D

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Фокус дизел или бензин

Мнение от Doin » 16 ное 2011, 00:01

И от Каспичан да си бе взел жена, пак щеше да е с дефекти, не е виновен региона въпреки легендите за плевенчанки. А и колата можеш поне на диагностика да я закараш.

kretenia
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 04 сеп 2011, 23:44
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Фокус дизел или бензин

Мнение от kretenia » 16 ное 2011, 07:23

Малко изместваме темата,понеже никога не съм карал дизел,питането ми беше по-скоро тея двата дизелови агрегата дали имат някакви болежки,като дюзи,електроника и т.н.Знам че,някой по-нови дизелови мотори имат някакъв филтър за твърди частици,който е консуматив и никак не е евтин-от порядъка на някоколко х.лв. тук дали го има?За бензина понеже гледам е 145к.с. съединителя дали е с демпферен маховик?

Sevreth
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 апр 2011, 18:55
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5
1.8 TDCI 115HP
Status: Извън линия

Re: Фокус дизел или бензин

Мнение от Sevreth » 16 ное 2011, 14:23

Въпросните автомобили които си дал за пример (1.6 ТДЦИ, 90НР) са с двигател на Пежо. Сестра ми има 207 с такъв двигател и за 3год. е нямала никаъв проблем с него. Вярно малко е шумен и леко тромав но като цяло колата(207) върви добре. Аз съм с Фокус 2008 МК2.5 1.8ТДЦИ 115НР 280Nm и автомобила е пушка. За 3 години съм изминал 80к км и съм супер доволен . Сменял съм само консумативи в МП. Наскоро имах дребен проблем но се оказа от горивото ( ЕКО Ахелой). Ако те интересува нещо точно определено, питай. От Варна съм и ако имаш желение да пробваш Фокус с 1.8ТДЦИ пиши ми.
П.С. нямам никакви впечатления от бензиновия двигател.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта