Fiesta Mk8 1,2

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Sasche
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 07 яну 2012, 12:35
Модел на автомобила: Ford Fiesta Mk8
Status: Извън линия

Fiesta Mk8 1,2

Мнение от Sasche » 07 яну 2012, 13:08

Колеги предстой ми закупуване на автомобил и съм се насочил към една Фиеста Мк8 2008г. 1,2. Въпроса ми е надежден ли е този мотор? икономичен ли е като за 1,2? добра ли е електрониката(защото съм карал Ескорт '96 и таблото с бушоните беше ужас, през няколко месеча ми изчезваше някоя функция на колата като ел.прозорец,фарове 1,2 степен на парното:) Мисълта ми е да споделите колкото се може повече мнения за този автомобил. Аз съм си харесал конкретно този: http://www.mobile.bg/11323358072412973" onclick="window.open(this.href);return false;


Благодаря предварително за помоща :)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fiesta Mk8 1,2

Мнение от DigiPro » 07 яну 2012, 15:10

Това се почти нова кола, така, че надали може да очакваш проблеми. Естествено километрите на 100% гарантирам, че не са обявените 62 хил. Виж как е протрит волана в долната част. Служебният Fusion (01.2009) е на 40 хил.км и не е мръднала изобщо кожата на волана. (Аз съм го изкарвал от автосалона и аз съм му ги навъртял). Другата служебна (опел) е над 50 хил.км и също кожата на волана е като нова.
Чувал съм слухове, обаче, че например италянците като купят нова кола я карат 3 години без да сменят никакви консумативи, навъртат над 100 хил.км. и я продават. Дано тази не е такава.
Изображение

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Fiesta Mk8 1,2

Мнение от cockyhotty » 11 яну 2012, 17:15

DigiPro написа:Това се почти нова кола, така, че надали може да очакваш проблеми. Естествено километрите на 100% гарантирам, че не са обявените 62 хил. Виж как е протрит волана в долната част. Служебният Fusion (01.2009) е на 40 хил.км и не е мръднала изобщо кожата на волана. (Аз съм го изкарвал от автосалона и аз съм му ги навъртял). Другата служебна (опел) е над 50 хил.км и също кожата на волана е като нова.
Чувал съм слухове, обаче, че например италянците като купят нова кола я карат 3 години без да сменят никакви консумативи, навъртат над 100 хил.км. и я продават. Дано тази не е такава.
Изображение
Колата наистина едва ли е на тези километри. Виждал съм в Германия Голф 6 1,4i на 2 год и 4 месеца с пробег 120 000 км. Но слухът за италиянците едва ли е верен в тоя случай. Това е сравнително нова кола и тъй като италианците са я взели с лизинг, то поне 3 год е обслужвана в гаранционния сервиз. Никой не може да каже какво може да се очаква от такъв автомобил, но със сиг има още едни 4 год полезен живот в нея.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Fiesta Mk8 1,2

Мнение от Doin » 11 яну 2012, 17:31

DigiPro написа:...Виж как е протрит волана в долната част. Служебният Fusion (01.2009) е на 40 хил.км и не е мръднала изобщо кожата на волана. (Аз съм го изкарвал от автосалона и аз съм му ги навъртял). Другата служебна (опел) е над 50 хил.км и също кожата на волана е като нова...
Не забравяй, че италианското слънце е по-жарко :wink:
Колега, щом за километрите те лъжат, то нищо не им пречи да спестяват някой и друг проблем.
Огледай я добре преди да се хвърлиш да я купуваш и й направи една диагностика да се види има ли скрити "екстри".

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта