Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от bai_Petko » 16 яну 2012, 11:34

Здравейте,

Дойде време към вярното ми мондео да прибавя и малка кола за жената за ежедневни пътувания. При задължителното условие това да е автоматик и да не е двувратка, избора ми е малък и се дели на 2 - кола от Горубляне или от Мото Пфое.
Видях една фиеста дизел от 2006г в Мото Пфое и след разговор с дилъра ми бяха представени следните факти:
- колата била служебна на Мото Пфое, на близо 150 000км (как са изминали толкова за 5 години и малко?!)
- НЕ ДАВАТ гаранция за употребяваните коли
- има сервизна история, обслужвана е според график (т.е. ако след 1000км. трябва да се смени ремък, то това си е за моя сметка).
Т.Е. има същият риск както ако купя кола от автокъща.

Това съпоставям с кола от Горубляне, на същата възраст и цена, с малко по-богато оборудване, но с бензинов мотор, която има шанс да не е била служебна и следователно карана като такава, с твърдението на продавача че е на по-малко километри.

Всъщност ето линкове на офертите:
Мото Пфое: http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3& ... ord_Fiesta" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
другата: http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3& ... ord_Fiesta" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Какво мислите вие, коя е по-малко рисковата покупка? Заслужава ли си наистина употребяваната кола от Мото Пфое?
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от cenzor » 16 яну 2012, 12:31

Имай предвид, че имаше преди време негативни отзиви за автоматика на Fiesta, нещо прегряваше по мои спомени.

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... iesta.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gearbox: problems can develop on the Durashift auto clutch unit on 1.4-litre cars, so check it closely. The conventional unit fitted to 1.6-litre Fiestas should be trouble-free.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 16 яну 2012, 13:21

baiPetko, не се учудвай на километрите - службените коли се купуват за да се карат, виждал съм 9 месечна баничарка на почти 180 000!
+ за мото-пфое - пробега 99% е реалния, колата е била обслужвана само с оригинални части и консумативи, сервизната история е реална.
- доста често за същитата кола в Горубляне ти искат по-малко пари, или за същите пари има по-малко карани коли...
За Горубляне и др. автоборси - там невръщан километраж няма, сервизни книжки се подправят - има патили хора от форума. Не знаеш как е била обслужвана, продавача и той не знае - купуват ги наедро от тръговци в Италия и Германия, нито знаеш на колко километра е. Можеш да сравениш по следния начин до колко реална е горублянската фиеста - във mobile.de потърси същата кола със същите екстри на същите години и пробег, със един собственик и сервизна история. Аз съм в процес на купуване на Мондео (набелязал съм някоко коли просто не съм решил коя да бъде) и имах следните куриози - по автокъщи се предлагат коли за 8000 ЛЕВА, които в Германия биха стрували над 6000 ЕВРО (ако всичко в обявата е вярно). Особенно ако купуваш автоматик или дизел, където недай боже стане някоя повреда цената на ремонта е съпоставима със цената на колата... Тази от МотоПфое може да видиш колко ти остава до обслужване, докато другата - каквото и да ти говорят - като я купиш - веднага я обслужи
Изображение

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от bai_Petko » 16 яну 2012, 14:12

Благодаря ви за отзивите.
@Cenzor, видях я тази статия, същата я има е на още 1 място прекопирана. По-детайлно търсене не показа нищо, всъщност показа нещо за полуавтоматичните кутии и доста проблеми по ръчните. Но това според мен се дължи преди всичко на факта, че автоматичните кутии не са разпространени.
@hotblooded, по принцип е възможно да се намери подобна кола в немското мобиле, но не можеш да я видиш на живо. В едно съм сигурен обаче, че тия от Горубляне са най-евтините от купените. Един колега беше намерил в жабката на колата си вносна бележка от Италия за 600 евро за колата си, но тук бе платил вече 5000лв.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 16 яну 2012, 14:30

bai_Petko написа:Благодаря ви за отзивите.
по принцип е възможно да се намери подобна кола в немското мобиле, но не можеш да я видиш на живо. В едно съм сигурен обаче, че тия от Горубляне са най-евтините от купените. Един колега беше намерил в жабката на колата си вносна бележка от Италия за 600 евро за колата си, но тук бе платил вече 5000лв.
Aз ти казвам обявите да сравниш. Просто да сравниш това което ти предлагат тук колко ще му искат в Германия (Холандия, Италия)не ти казвам да ходиш да си вземаш от там, а просто да сравниш до колко е достоверна тази кола - щото в Горубляне почти всиките коли са "от първи собственик" който едва ли не си е купил колата само за да си гледа през прозореца . Просто в "белите" държави кола над 5 години с един собственик и под 100 000 км е изключителна рядкост и тези коли държат цена още от родината си, което ги прави неизгодни за нашенските търговци.... А ако километража те притеснява - ако искаш може и на 0.0 км да тия направят :)
Изображение

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от bai_Petko » 16 яну 2012, 14:44

Не си ме разбрал коректно, в немското мобиле има подобни обяви, но понеже не може да се види колата на живо не се знае за каква кочина иде реч. Да не говорим че повечето търговци там вече не са немци.. даже имаше внос на коли от Италия и продажбата им от Германия. Не че ще ходя до Германия, в такива приключение не ми се влиза.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от cenzor » 16 яну 2012, 14:45

bai_Petko написа:Благодаря ви за отзивите.
@Cenzor, видях я тази статия, същата я има е на още 1 място прекопирана. По-детайлно търсене не показа нищо, всъщност показа нещо за полуавтоматичните кутии и доста проблеми по ръчните. Но това според мен се дължи преди всичко на факта, че автоматичните кутии не са разпространени.
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?p=264771" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето и допълнителна тема по въпроса с автоматиците на Фиеста, с малко отзиви на колеги.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от ЯЛТА » 16 яну 2012, 15:23

Бай Петко, имай на в предвид че Фиестата от Мото Пфое с нейните 150 000 км.-/само в България експлоатирана/, е почти навремила за ремонт на дюзи,- електромагнитни, а ремонта им въобще не е евтин. Мисля че бензинова е по удачен вариант. А за "типтроник" много се оплакват че не могат да свикнат с превключването на скоростите. Иначе "автоматик" е превъзходно.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от bai_Petko » 16 яну 2012, 15:37

Че тия дизели толкова ли издържат? 150к и нови дюзи? Как стои въпроса с маховика им, и той ли заминава на 150к?
А за кутията, въобще не ми се занимава с типтроник, само автоматичен
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 16 яну 2012, 15:57

bai_Petko написа:Че тия дизели толкова ли издържат? 150к и нови дюзи? Как стои въпроса с маховика им, и той ли заминава на 150к?
А за кутията, въобще не ми се занимава с типтроник, само автоматичен
Никъде не е казано че изкарват само 150 к дюзите. Ако караш със хубава нафта (а не купувана на черно) и си сменяш горивния филтър редовно - и най вече ако си сигурен че колата е на толкова колкото пише на таблото...... Виж маховика колко ще изкара зависи основно от начина на каране, но е даден да се сменя със феродовия и притискателния диск....
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от ЯЛТА » 16 яну 2012, 17:36

hotblooded написа: Никъде не е казано че изкарват само 150 к дюзите. Ако караш със хубава нафта ....
В България нафтата е една- Лукойл, черно бело,- една е. Дюзите една като даде фира,- се сменяват и четирите- хоп 1000 лв., а те просто си се износват вследствие-работата си+ нашата нафта. Това значи че + цената от 7 700 лв., в скоро време е възможно да цъвнеш с още 1000 лв., това е. А какъв феродов, притискателен диск ? Говори се за автоматик.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от DigiPro » 16 яну 2012, 17:49

ЯЛТА написа: А какъв феродов, притискателен диск ? Говори се за автоматик.
Не съм много компетентен, но става дума за Durashift EST, което не е класически автоматик, а т.нар. роботизирана ръчна трансмисия.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от ЯЛТА » 16 яну 2012, 17:55

DigiPro написа:
ЯЛТА написа: А какъв феродов, притискателен диск ? Говори се за автоматик.
Не съм много компетентен, но става дума за Durashift EST, което не е класически автоматик, а т.нар. роботизирана ръчна трансмисия.
Точно така е, но не е типичният съединител лагер-помпа, докато при автоматика няма съединител. Всъщност аз не знам има ли чист-автоматик /не знам как се нарича/ на този клас Форд-автомобили.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 16 яну 2012, 18:09

Няма "чист" и "мръсен" автоматик - има със класически триещ съединител и със хидротрансформатор, със вариатор (безстепенни) и степенни (класически зъбни предавки и планетарни)...
Изображение

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от imarh » 16 яну 2012, 22:04

Fiesta(до mk6.5)/Fusion 1.6 бензин се предлагат с класически (с хидротрансформатор) 4 степенен автоматик с overdriver

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от bateto_toshko » 17 яну 2012, 00:43

ЯЛТА написа:Бай Петко, имай на в предвид че Фиестата от Мото Пфое с нейните 150 000 км.-/само в България експлоатирана/, е почти навремила за ремонт на дюзи,- електромагнитни, а ремонта им въобще не е евтин. Мисля че бензинова е по удачен вариант. А за "типтроник" много се оплакват че не могат да свикнат с превключването на скоростите. Иначе "автоматик" е превъзходно.
А може би мото пфое затова я продават :) Защо да сменят дюзите на служебна кола като могат да я продадат и после новия собственик да плати и колата , че и дюзите след 20-30 хил.км :mrgreen: Бас държа , че и турбото не си е "почивало" все пак е служебна кола и трябва да се пробва от всеки и във всички режими :mrgreen: Аз лично за тези пари също бих си взел бензинова версия
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 17 яну 2012, 10:11

bateto_toshko написа: Аз лично за тези пари също бих си взел бензинова версия
По принцип за кола от калибъра на Фиеста (че дори и Фокус) голяма сметка от дизляк няма, но темата е +/- за кола от Мото Пфое :)
Изображение

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от hotblooded » 25 яну 2012, 15:53

Колеги някой искал ли е сервизна история на кола от МП? Нормално ли е да се бавят 3 часа?
Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Употребявана кола от Мото Пфое + и -

Мнение от kEFi » 27 яну 2012, 20:31

hotblooded написа:Колеги някой искал ли е сервизна история на кола от МП? Нормално ли е да се бавят 3 часа?
...зависи от способностите за писане на секретарката ;)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта