Имате ли отзиви за Ford Fiesta Start( стария модел) ?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Имате ли отзиви за Ford Fiesta Start( стария модел) ?

Мнение от cenzor » 16 сеп 2006, 17:18

Може ли някой ползвател на такъв автомобил да каже плюсове и минуси на модела ( за този http://newcar.bg/show_koli.php?id=2117&picture_id=9699" onclick="window.open(this.href);return false;
става въпрос).
Питам, тъй като смятам да взема такъв модел, производство 2004г.

Мерси предварително!

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 16 сеп 2006, 17:46

пушка е, кажи за какви пари върви такава фиеста 2004та ?
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 16 сеп 2006, 17:51

BadAngel написа:пушка е, кажи за какви пари върви такава фиеста 2004та ?
Около 12800 , с лизинга ще ми излезе 13000лв.
Според данните е на 20000км, произведена септември 2004 ( май беше така).
Отличен външен вид, но се чудех дали модела няма някакви дефекти, нещо специфично, което се разваля по него и изобщо- всичко, което един ползвател на такъв автомобил може да разкаже, защото в интернет почти няма информация за модела ( освен тук там някакви откъслечни думички). :D

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 17 сеп 2006, 13:14

на мен ми се струва че много пари и искат.По едно време имаше такива фиести които тотото ги даваше за награди.Имало е хора които не им трябва колата дава ли са я чисто нова с гаранция и без да са навъртени километри за 13000 лв.Имай предвид че този модел както си дал описанието няма климатик и ел пакет и съответно много бързо ще и пада цената.Иначе колата си е добре напрактика няма разлика с новият модел.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 17 сеп 2006, 16:57

niss написа:на мен ми се струва че много пари и искат.По едно време имаше такива фиести които тотото ги даваше за награди.Имало е хора които не им трябва колата дава ли са я чисто нова с гаранция и без да са навъртени километри за 13000 лв.Имай предвид че този модел както си дал описанието няма климатик и ел пакет и съответно много бързо ще и пада цената.Иначе колата си е добре напрактика няма разлика с новият модел.
:D Ти не работеше ли в Мото Пфое? :D

Защото колата , която говоря се продава от Мото Пфое точно, явно е върната срещу доплащане от някой, или е прибрана от вас от някой длъжник. :)
Конкретната Фиеста има климатик, явно е поръчван допълнително.

Та щом е скъпа - я кажи на колегите ти малко да намалят цените. :P ( шега)

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 17 сеп 2006, 20:06

в линка който си дал цената е за базово оборудване с 5 врати без климатик.Щом има климатик цената е по висока естествено.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 18 сеп 2006, 00:25

niss написа:в линка който си дал цената е за базово оборудване с 5 врати без климатик.Щом има климатик цената е по висока естествено.
Права си, съжалявам, че съм го пропуснал. Просто само този линк изрових от нета, за ориентировка. :roll:

Колата има климатик , май и застраховка до 2007 април( утре ще проверя със сигурност).
Ти имаш ли отизиви от колата , има ли много оплаквания от нея?

Благодаря ти предварително! :!:

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 18 сеп 2006, 11:56

Колата си е съвсем наред както гледам е почти нова.Фиестата е доста стабилна и е най-продаваният ни модел.Обикновено ги връщат клиенти които в началото не са искали нищо освен климатик ама после искат я СД я централно я ел-пакет а за най-ниското ниво не се предлагат.Иначе не знам да имат някакви сериозни проблеми нямам оплаквания от клиентите ми

Потребителски аватар
```Mar4o```
потребител с
потребител с
Мнения: 133
Регистриран: 03 сеп 2006, 23:51
Модел на автомобила: `00 Fiat Punto 1.9 JTD 97 Mondeo TDI
Местоположение: lozenec
Status: Извън линия

Мнение от ```Mar4o``` » 19 сеп 2006, 15:15

страхотна е аз карах такава служебна без никакви екстри е и беше 1.3 старт

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 20 сеп 2006, 14:47

niss написа:Колата си е съвсем наред както гледам е почти нова.Фиестата е доста стабилна и е най-продаваният ни модел.Обикновено ги връщат клиенти които в началото не са искали нищо освен климатик ама после искат я СД я централно я ел-пакет а за най-ниското ниво не се предлагат.Иначе не знам да имат някакви сериозни проблеми нямам оплаквания от клиентите ми
Мерси!
Къде може да се открие ценова листа на резервни части за Форд? На сайта ви не я открих.
Интересуват ме ангренажен ремък, филтри, и т.н , които скоро ще ми се наложи да сменя( най-вероятно).

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 20 сеп 2006, 16:24

ето от тук http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... F%F4%EE%E5 можеш да търсиш цените от МотоПфое, но ще ти излиза по скъпичко да взимаш части от там. A от този сайт http://podkapotom.ru/catalog/ford-autom ... 1m118.html много удобно можеш да намираш продуктовия код на дадена част, след което е много лесно като се търси из магазините.
Но защо ти е да сменяш ремък и ролки, като колата за която каза е на 20000км, а на ремъците им дават смяна на минимум 30000км ?
Между другото взе ли го това красиво фиесте :)
Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 20 сеп 2006, 16:55

MegatroniC написа:ето от тук http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... F%F4%EE%E5 можеш да търсиш цените от МотоПфое, но ще ти излиза по скъпичко да взимаш части от там. A от този сайт http://podkapotom.ru/catalog/ford-autom ... 1m118.html много удобно можеш да намираш продуктовия код на дадена част, след което е много лесно като се търси из магазините.
Но защо ти е да сменяш ремък и ролки, като колата за която каза е на 20000км, а на ремъците им дават смяна на минимум 30000км ?
Между другото взе ли го това красиво фиесте :)
Още не съм, но другата седмица би трябвало да стане работата.
Колкот до смяната- питам за всеки случай , а и не знам още кое на колко километра трябва да се сменява. Но с четене - вярвам, че скоро ще разбера. :D

Мерси за полезната информация между другото! *00106* =D>:

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 20 сеп 2006, 18:46

колата би трябвало да е сменяла масло и филтри до сега защото гаранцията важи при смяна на 20000 км или веднъж годишно което настъпи по-рано така че виж кога е минала смяна и ако няма една година от смяната не мисля че има какво да сменяш.Питай приемчиците кое на какви интервали се сменя в някой комплекси има и табла на което е написано по важните неща на колко км се сменят

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 20 сеп 2006, 19:26

niss написа:колата би трябвало да е сменяла масло и филтри до сега защото гаранцията важи при смяна на 20000 км или веднъж годишно което настъпи по-рано така че виж кога е минала смяна и ако няма една година от смяната не мисля че има какво да сменяш.Питай приемчиците кое на какви интервали се сменя в някой комплекси има и табла на което е написано по важните неща на колко км се сменят
На около 8500 е правен първия преглед и на около 17000км ( тоест преди не повече от 3хиляди) е правен втория преглед.
Човека явно е минал по-рано от необходимите 20 хил. км.
Значи - не би трябвало да се сменя нищо, щом преди 3хиляди километра е била обслужена.

niss
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 сеп 2006, 14:59
Модел на автомобила: Focus 2008
Status: Извън линия

Мнение от niss » 20 сеп 2006, 21:55

ти малко ми приличаш на един клиент дето като си взе колата като направи 2000 км и идва и вика идвам да сменям масло и за седя и го гледам щото си беше взел колата преди два месеца и му викам карай спокойно няма да сменяш масло на 2000 км я.Може да провериш евентуално филтъра на климатика дали е сменен иначе друго щом е сменяно масло и филтри няма какво все пак е само на 20 000 не на 100 000 я.Добре ще е обаче да отидеш до МП и да си запишеш кое на колко км сменяш по-нататъка

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 22 окт 2006, 19:36

Привет отново!
Взех колата, навъртях вече около 1000км и съм много доволен.
За съжаление , колата вместо с Cd , идва с касетофон :shock: и ще се наложи да си взема сега Cd.
Според книжката, съвместим модел е Stereo radio / CD model 6006 RDS EON ..., който доколкото мернах в Мото Пфое е около 650лв :? .
Някой може ли да ме насочи от къде другаде може да се вземе този модел ( или друг съвместим с тази Фиеста) и за какви пари.
АКо няма - май ще ходя да си взема някакво CD-MP3 плеърче от Техномаркета. :D

Поздрав!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 22 окт 2006, 20:58

cenzor написа: ..., който доколкото мернах в Мото Пфое е около 650лв :? .
Някой може ли да ме насочи от къде другаде може да се вземе този модел ( или друг съвместим с тази Фиеста) и за какви пари.
АКо няма - май ще ходя да си взема някакво CD-MP3 плеърче от Техномаркета. :D

Поздрав!
най добрия избор е да посетиш техномаркета май
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
V_A_N_K_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 381
Регистриран: 03 сеп 2005, 15:03
Модел на автомобила: Alfa 156 2.0 20V Turbo;Ford Mondeo Turnier 1.8 16V 93'
Местоположение: Хасково,София-Дървеница
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от V_A_N_K_A_T_A » 22 окт 2006, 21:44

И аз така мисля!Защото дори и да си намериш 6006,то няма да ти чете МРЗ(да се чете мъ ръ зъ :P ).Ако Фиестата е с ТАКЪВ касетофон,ще ти трябва една джаджа(не мога да намеря точната дума) от МП,за да можеш да си сложеш нормално СД...
Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта