Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
focus_zvqr
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 ное 2011, 19:02
Модел на автомобила: Ford Focus, Ghia, MK 1.5, 1.6 16V 100HP, '02
Status: Извън линия

Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от focus_zvqr » 23 сеп 2012, 16:47

Здравейте, колеги. От преди няколко дни радиото ми на ФМ спря да намира станциите, заводското си е, не знам модела, може да погледна точно. На АМ намира някакви станции, дискът си му работи отлично, но на ФМ върти, върти честотите и нищо не намира? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, четох по някакъв чужд форум, че на тези радиа им се чупел тунера :cry: Някой ако знае нещо по темата ще съм благодарен да го сподели. Един квартален майстор на електроника каза, че не е пипал такова радио, да го закарам направо в Мото Пфое, там ремонтират ли радиа :D :D
Всякакви насоки ми биха били полезни, иначе работеше чудесно без проблеми :D:

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от urgan » 03 окт 2012, 10:49

Не, там не ремонтират радиа, само сменят и то със скъпи такива :D
Предполагам става дума за ЕОН 6000?
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от nikolovvd » 03 окт 2012, 11:17

Вземи си прегледай антената, дали не се е окислила връзката между антената и кабела. Възможно е да има късо някъде.
Друг вариант да определиш дали наистина е от радиото е да го извадиш и във входа на антената да пъхнеш някаква жица вместо антената.
Ако хване станция проблема е по кабела или антената, но ако отново не работи, то е ясно, че радиото е 100% за смяна.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от dreadx » 04 окт 2012, 00:58

Може би наистина проблемът е в тунера. Питай във форума на eshop.bg или подобен, където са техници занимаващи се с аудио/видео техника дали някой наблизо ще има желание да го погледне. Има вероятност тунерът да не е някакъв уникален и радиото да подлежи на ремонт.

focus_zvqr
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 ное 2011, 19:02
Модел на автомобила: Ford Focus, Ghia, MK 1.5, 1.6 16V 100HP, '02
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от focus_zvqr » 22 окт 2012, 15:54

След толкова време вече се установи на 100%. Преди малко подтвърдиха диагнозата, която мислех. Тунерът е за смяна, майсторчето каза, че наистина е разпространен проблем това, има стари радиа, със същия тунер, иска ми 40 лв за труд и 10 лв за стария тунер. В крайна сметка се уговорихме в сряда да го прави, какво да направя, идеално е иначе, не ми се сменя, дискът работи перфектно, не свири хич лошо. Каза, майсторчето, че гаранция няма, тунерът е стар, кога ще се прецака, не знае :D: На късмет ще е, дано издържи, без това сигурно има един чувал тунери :roll:

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от nikolovvd » 24 окт 2012, 09:03

Тунера представлява една метална кутийка с 5-6 извода. Единственото което ще направи е да свали твоя и да сложи другия. Мислиш ли, че това струва 10 лв?
Миналата година купих на сина кит за сглобяване на радио, с платка, части и такъв тунир. Цялото бе на цена 10-15 лв. Мислиш ли че си струва да дадеш 40 лв. за тунера?
Като имаш пред вид, че може да се купи на старо някой маркова уредба за 60 до 120 лв. в зависимост дали има DVD и други екстри, дали си заслужава да дадеш 50 лв. на този "маистор"?
Препоръчвам ти да си прибереш радиото и тунера, ако го е свалил, като се оправдаеш, че нямаш пари сега за ремонт! Огледай тунера за някакви маркировки, надписи и прочие, за да го потърсиш в нета, защото може да се окаже, че го има в магазина на ул.Поп Богомил!

Runnersa
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 26 юни 2012, 20:57
Модел на автомобила: focus 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от Runnersa » 28 окт 2012, 18:30

Здравейте.Колега,оправи ли се проблема,че и аз имам същият проблем.И да попитам колегите,които разбират как мога да разбера тунера дали ми е прецакан,че утре мисля да го разкостя.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от dreadx » 29 окт 2012, 02:11

@Runnersa: По симптомите приличаше да е тунера, виж и твоя да не е така.
И пиши какво е станало. Снимки също ако може да направиш ще е полезно.

focus_zvqr: Прав си да питаш дали не му е много 50 лв. - цяло радио с mp3-ки може да се купи за толкова - ново (на примоция), с две години гаранция. Наистина и онзи човек трябва да вземе някакви пари, но ако не се навие да намали малко, взимай си радиото - тунери всякакви се продават по магазините. Според мен реалната цена е 30 лв.

focus_zvqr
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 ное 2011, 19:02
Модел на автомобила: Ford Focus, Ghia, MK 1.5, 1.6 16V 100HP, '02
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от focus_zvqr » 23 ное 2012, 12:33

Няколко дни видях, че не работи форума и какво е развитието. Не стана радиото, смени онзи тунера, обаче пак не работи. Радиото не хваща точно на станция, като честота, ми малко изместено, примерно ако е 91.5МХз, онова се спира на 91.3 и подобни работи, въпреки това, самото радио пращи, не хваща никак ясно, дори и на ръка да му наместиш конкретно 91.5МХз, пак си пращи, онзи каза, че не е само в тунера проблема, ми по самата платка на радиото се разрушавал някакъв чип също, като замине тунера :shock: Та, в крайна сметка, остави този тунер, защото е много играчка, около 20 пина са в редица, трябва да се извади тунера и да се монтира другият. Вземи ми само 5 лв за играчката, защото така или иначе радиото не стана! Каза, че да се търси друго, годно, като е същият модел или с диск модел може да се събере от двете едно хубаво. Всички части на това радио могат да бъдат заменени от друго радио. Примерно моето е много хубаво на външен вид, дискът му работи без грешка, като взема другото, дори и да не е толкова хубаво на външен вид и да има проблеми с диска, може да се прехвърли платката от "новото" в моето и да се за запази челният панел и устройството на диска. Намерих такова радио същото от една морга, но не знам защо толкова много пари им искат :evil: Келешите искат по 100 лв за такова радио, дърто, без да се знае в какво състояние е точно. Аз искам такова, защото имам управление от една ръчка под мигачите, друго радио ли е, ще загубя управлението, което пък си е удобно и си е екстра. Намерих едно радио от морга за 80 лв, същото, евентуално ще го взема и се надявам да сглобя едно работещо :D:

ingivo
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 14 сеп 2008, 11:03
Модел на автомобила: форд ескорт 1.8 tdi 1995г. ,форд фокус 1.8 tdi 1999г. , форд фокус 1.8 tdi 2000 г - всичките комби :)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от ingivo » 05 ное 2013, 10:32

Айде същия проблем . Върти на ФМ и не хваща нищо :( Качих го на другия форд нищо :( Два форда имам Фокус ТДИ 1.8 2000 г. От къде да си купя тунерче за радиото . Касетофона е 6000 CD RDS EON ?

Runnersa
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 26 юни 2012, 20:57
Модел на автомобила: focus 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от Runnersa » 05 яну 2014, 21:41

Да споделя,моето развитие на проблема. CD-то си стои все още разглобено,неможах да му намеря тунер.Носих го при един познат майстор,при него имаше 4 такива за части,на нито едно тунера ми не беше като моя. Сложих си друго CD,което не е оригинално чете мп3,но ме дразнеше че не мога да го управлявам от волана,а и звука на радиото беше по-калпав в стравнение с оригиналното cd.Махнах го и сложих оригинален касетофон.Сега съм много доволен.През 80% от времето слушам радио,а когато няма обхват си пускам музика от телефона с ето такава касетка:
Изображение

Звукът е учудващо добър.

Gobblin
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 05 юли 2016, 21:27
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от Gobblin » 05 юли 2016, 21:39

Здравейте колеги,

От скоро и аз съм горд собственик на фокус 1.8 TDDI и се сблъсках със същия проблем с радиото.
Докато си карах, си загуби станциите, бях го забравил, че е включено и сканира, по едно време се появиха пак и отново си изчезнаха.
В крайна сметка успяхме да го оправим, обаче си беше доста трудно и без необходимото оборудване си е направо непосилно.
Оказа се че заводски, чипа на тунера е много калпаво запоен и от там идва това масово отказване.
В моя случай се оправи с презапояване на самия чип, ако някой има интерес, ще разкажа с повече подробности.

ПС:

Радиото е EON 6000 RDS със CD, но понеже ползвах друго временно докато оправим това разместих пиновете на буксата за управление от волана.
Ако някой може да ми прати снимка как са подредени ще съм много благодарен :)

ulianis
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 авг 2016, 21:54
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от ulianis » 21 авг 2016, 22:27

Здравейте някой знае ли код за радио форд 2005 сериен номер М106562 много ще съм благодарен

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с радиото на фокус мк 1.5, с диск

Мнение от HACKO » 22 авг 2016, 00:16

ulianis написа:Здравейте някой знае ли код за радио форд 2005 сериен номер М106562 много ще съм благодарен
4524

П.П. Има специална тема за това!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Заключена

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта