Мнение за фиеста

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
petar_h87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 20 ное 2012, 18:43
Модел на автомобила: Рено Клио 1.2 55к.с. 95г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Мнение за фиеста

Мнение от petar_h87 » 26 ное 2012, 19:12

Колеги предстои ми покупка на автомобил и съм се спрял на Форд фиеста 1.3 60к.с. 1.4 90 к.с.
Моля ви за съвет относно тези двигатели.Интересуваме надеждни ли са,какви са вашите впечетления и т.н.
Ще слагам газ.Става въпрос за фиестите след 2001.Какво ще рече дуратек мотор.
Бладодаря ви предварително.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от ImpossibleMan » 26 ное 2012, 22:07

Не знам колко пари си готов да дадеш, но според мен по-добрият вариант е следващото поколение на Фиеста след 2002 година - MK 6 и MK6.5 след 2006-та. Например нещо подобно:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1be5p4

petar_h87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 20 ное 2012, 18:43
Модел на автомобила: Рено Клио 1.2 55к.с. 95г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от petar_h87 » 26 ное 2012, 22:35

Да точно към тези двата модела съм се насочил(след 2002 т.е.МК6)
Искам да знам дали са надеждни и как се държат при слагане на ГИ. :)

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от bateto_toshko » 26 ное 2012, 22:41

Ако ще слагаш газ , по-добре моноинжекцията 1,3 -60 к.с.Предполага се , че слагаш газ за икономия.С ангр.верига се движи и с евтино минерално масло.Един разпр.вал , клапаните са с кобилици и всички части са евтини .
За японския му събрат 1,4 -90 к.с. ще ти трябва газов инжекцион и голяма туба за масло :lol: .....(почти няма останал човек от форума с този мотор на който да не му лапа масло).Два разпр.вала , 16 клапанов пълен инжекцион.Механични повдигачи с пулове , които се регулират мъчно , труден за зацепване ангр.ремък , удоволствие от каране-ГОЛЯМО. Ако намериш читав екземпляр да не гори масло(малко вероятно) , то тогава ще ти се отблагодари с много добро съотношение мощност/разход на гориво
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от ImpossibleMan » 27 ное 2012, 14:26

Извинявам се, но явно има някаква грешка. MK6 доколкото съм запознат е с мотор 1.4 и 80 к.с. Това е най-добрия вариант и като мощност и като икономичност. Всъщност, точно тоя мотор се препоръчва и от разни организации, както и Ауто Билд. Говоря на теория, защото съм карал Фиеста с 1.25 литров мотор със 75 к.с. и за него мога да кажа най-вече добри думи. Единствено въртящият момент идва малко малък при потегляне и е необходима повече газ. Нито ми е горил масло, нито е имал каквито и да е проблеми, макар, че колата е минала сравнително малко километри спрямо автомобилите, предлагани нов внос. Тоя мотор 1.4 с 90 к.с. е стар и не съм срещал информация да се е монтирал в MK6 или поне не във вариант с 90 к.с. Дори да е същия, всичко е пренастроено за euro 4.

ПП: Всъщност, сега направих лека справка и се оказа, че тоя 1.4 90 к.с. се е произвеждал до август 2000 година. Значи няма как да е монтиран в MK6 след 2002 година. От юни 2002 е започнато производството на L4 - 1.4 литра, 80 к.с. , при който въртящият момент е с променена крива и вече максималния момент се постига при 3500 вместо при 4500 об/мин.

ПП2: Ето и една малка снимка от списание Ауто Билд, месец август 2012 година. Попадна ми най-напред, но има доста такива статии, описващи надеждността на тоя автомобил и препоръките за покупка. Всъщност, тая Фиеста е винаги сред препоръчваните за покупка в тоя клас. Тя е и с най-малко проблеми пред TuV заедно с Мазда 2 и Honda Jazz, дори при автомобилите от началото на производство през 2001 година.

Изображение

petar_h87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 20 ное 2012, 18:43
Модел на автомобила: Рено Клио 1.2 55к.с. 95г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от petar_h87 » 27 ное 2012, 15:21

Колеги мисля,4е нещо такова ще гледам да закупя http://www.cars.bg/u811117
Не знам как ги пишат в мобиле,но виждам,че има разновидности,като EURO 3,EURO 4,DURATEC,някои са
90к.с. 80к.с.Може ли да споделите какви са разликите или изобщо има ли такива.
Може би си ги пишат в обявите просто ей така.
Изобщо всяка информация за този модел Фиеста ще е полезна.
Искам да искажа благодарности към вас,помагате ми доста с информация:)
ImpossibleMan Как се разпознават посочените двигатели в статията?

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от ImpossibleMan » 27 ное 2012, 15:44

Колега, аз не вярвам на тия сайтове. Миналата седмица купихме една Астра и се рових из сайтове, автокъщи, лични обявеи... Да ти кажа един фрапиращ пример, който всъщност не е толкова фрапиращ, защото е твърде често срещано явление. Виждам една Вектра в мобиле на 145000 км, 99 година, всички екстри, ала бала. Отивам да я пробвам и какво да видя. Първо, километражът не е осветен и така не разбрах на колко километра е. Стори ми се 202000, но в книжката за прегледи пред TuV се мъдреха някакви си 226000 от 2010 година. Моторът в мобиле бе описан като бензин 90 к.с. После проверих тия данни и се оказа, че такъв мотор не съществува при тоя модел. Има 75 и 100 к.с.. Освен всичко се оказа, че колата не е 1999 година, а 1997-ма!!! И както изглеждаше лъскава на снимките, така и бе с ръждясали калници, прагове и врати. да не говорим, че управлението и бе проблемно и имаше вероятност на първия завой да нацеля най-близкия стълб. Питам човека - има ли регулировка на волана? и той не знае. Търсим лост, няма! Е, как тогава е писал, че има всички екстри? Или през 1999 година това не е съществувало като екстра в средния клас? Така, че не вярвай на тия сайтове. Мога да ти дам още доста примери с обяви на които съм ходил и какво съм видял. Например един Фокус на 286000 км, който нямаше начин да бъде на толкова, защото само до 2004 година бе навъртял 150 000. Тоест по 30 000 км на година. За 12-13 години това са поне 400 000 км. Така, че не вярвай и на километражи. слагай поне 120 000 отгоре, за да ти е мирна главата. Вчера от любопитство се порових в мобиле, за да видя как вървят цените за моята Фиеста от 2011 година. Какво да видя? Уникално! Има един модел с всички екстри. Например бе отметнато ксенонови фарове заедно с халогенни ( вероятно за мъгла, макар "халогенни" да означава съвсем друго). Ксенонови фарове не се предлагат дори като екстра за тоя модел. Имаше и блокаж на диференциала, което е още по-голяма глупост за тоя модел! Ако го намеря, ще ти дам линк след малко, че в момента имам работа...
Последна промяна от ImpossibleMan на 27 ное 2012, 16:31, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от madboy » 27 ное 2012, 15:45

Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от ImpossibleMan » 27 ное 2012, 16:26

petar_h87 написа:ImpossibleMan Благодаря много за информацията :).
Значи,като цяло ще се ориентирам към Фиеста 1.4 80к.с или 1.3 60к.с. EURO4.
Идеята ми е да си намеря кола,която да е икономична и така да се каже надеждна,ще слагам газ
със сигурност.Не държа толкоз да е бърза и така нататак,като цяло аз гледам да карам внимателно,
100 120 най-много ,не предприемам изпреварвания,които изискват доста оборот ;).
Относно обявата,наистина не са коректни явно в интернет,затова аз се свързах с двама мой приятели,които
внасят коли от чужбина-единия Италия,другия Германия и Австрия.Занимават се от 20 год. и им имам доверие,че ще
намерят хубава Фиеста.В статията препоръчват Ford Fiesta Typ JH1/JD3(2001-2008) :-/:
Как да се ориентирам да намеря точно този тип.Предполагам,че задавам странни въпроси,но трябва да се изяснят нещата :)
Тези повечето в мобиле и другите сайтове не им е за вярване :)
Бладодаря още веднъж
Виж, не съм автомонтьор (или поне не работя това), а давам мнение само по това, което съм чел и чета и по това, което съм карал. А аз 5 години карах тая Фиеста с 1.25 литров мотор и 75 к.с.. Макар да изглежда малък мотора, той е много добър за спокойно каране, че и за изпреварване на по-ниска предавка, когато се налага. Не съм състезател. Карам абсолютно нормално, дори доста често с доста по-ниска скорост от останалите. Сега съм с 1.4 литровия мотор с 96 к.с. и разликата е главно в ускорението, по-спокойната работа на мотора, възможност за работа на по-ниски обороти, откъдето се и прави голяма икономия на бензин. Ако щеш вярвай, достигам последните месеци дадения разход от производителя - 5.7 л/100 км. Сега със застудяването се повиши с може би половин литър, но пак е по-малко от предната ми Фиеста, където трудно падах под 6.2 -6.3 л/100 км при нормално каране. така, че моята препоръка е по-големия мотор заради по-добрия въртящ момент. Това ще ти позволи движение на пета предавка с по-ниска скорост и по-ниски обороти. Пак ще сравня предния и сегашния ми мотор. С предния трудно се поддържаше скорост 65-70 км/ч на пета, докато сега е нормално да карам с темпомат на 57-58 км/ч Така хем не превишавам с повече от 10 км/ч разрешената максимална скорост в града, хем и правя най-голямата икономия на гориво. Като обороти това са някъде 1600-1700, докато с предната бе трудно под 1900 да се поддържа скорост на пета. Купето е тежко за малкия мотор и от там се налага да се настъпва по-яко педала, за да получиш що годе нормално ускорение. Също така се налага и по-често да сменяш предавки, а от там преразход на гориво. Така, че забрави тоя мотор с 60 к.с. Те в България не се предлагаха доколкото ми е известно. Имаше 1.3 литров със 70 к.с и 1.25 литров със 75 к.с. като тоя, дето карах. 1.3 литровия постига максималния си въртящ момент при по-ниски обороти от 1.25 литровия и това би трябвало да е по-добре за по-спокойно каране, но пак казвам, че не съм карал Фиеста с 1.3 литровия мотор за да давам точно мнение. Ако не умееш да караш с постоянна скорост, по-добре не избирай тоя мотор със 100 к.с. Всяка кола като я настъпваш, гори много. А тая с по-голям работен обем и повече мощност, още повече. От друга страна ако караш спокойно, ще ти се налага да натискаш по-малко педала на газта, а от там и икономия на гориво.



Ето ти малко информация за средния разход на автомобилите с 80 и 100 к.с. Задал съм в я тоя ( http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2) сайт да се търси Фиеста от 2002 до 2007 година с минимум записани 10 000 км, за да е по-точна справката.
80 к.с.:
Изображение

Изображение


100 к.с.

Изображение

Изображение

А ето за справка и моделите с 60 и 75 к.с.:

60 к.с.

Изображение

Изображение

75 к.с.

Изображение

Изображение


Виждаш каква е разликата. Стоте коня вече дават доста по-висок разход на гориво. 80 к.с. са идеални като икономия и динамика. Лично аз бих избрал 1.4 литровия мотор с 80 к.с., ако търся икономичност без да се чудя как да изпреваря някой тир когато се наложи. 60-те коня просто са за европейците, дето търсят ниски данъци. Не и за нас.
Последна промяна от ImpossibleMan на 27 ное 2012, 20:27, променено общо 3 пъти.

petar_h87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 20 ное 2012, 18:43
Модел на автомобила: Рено Клио 1.2 55к.с. 95г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от petar_h87 » 27 ное 2012, 17:44

ImpossibleMan Благодаря много за информацията :).
Значи,като цяло ще се ориентирам към Фиеста 1.4 80к.с или 1.3 60к.с. EURO4.
Идеята ми е да си намеря кола,която да е икономична и така да се каже надеждна,ще слагам газ
със сигурност.Не държа толкоз да е бърза и така нататак,като цяло аз гледам да карам внимателно,
100 120 най-много ,не предприемам изпреварвания,които изискват доста оборот ;).
Относно обявата,наистина не са коректни явно в интернет,затова аз се свързах с двама мой приятели,които
внасят коли от чужбина-единия Италия,другия Германия и Австрия.Занимават се от 20 год. и им имам доверие,че ще
намерят хубава Фиеста.В статията препоръчват Ford Fiesta Typ JH1/JD3(2001-2008) :-/:
Как да се ориентирам да намеря точно този тип.Предполагам,че задавам странни въпроси,но трябва да се изяснят нещата :)
Тези повечето в мобиле и другите сайтове не им е за вярване :)
Бладодаря още веднъж

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от G_Lynx » 27 ное 2012, 18:13

Относно двигателите бих те посъветвал по малък от 1.4/80к.с да не взимаш., най добре е 1.6/100к.с. като разхода на по мощния ще е същия като на 1.3 и 1.4, поради това, че купето си е тежичко. За ГИ не съм слагал и не бих могъл да дам мнение. 1.4 разхода на бензин извънградско е от 5-6/100, градско 8-9/100.
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от ImpossibleMan » 27 ное 2012, 20:18

Сори, изтрих си предното мнение без да искам. Не пиша често тук и не съм на ти с форума. Без да искам заместих предния си пост с новия и се получи горното ми мнение :)

А на въпроса ти какво е JH1/JD3, най-просто казано това са моделите от 2001 до 2005 година и фейслифта от края на 2005 та( в БГ от началото на 2006-та година) до края на 2008 година. Разпознават се по различните фарове, различното арматурно табло. Фаровете на фейслифта са по-релефни с изпъкналост отгоре. Задните също са с по-различна от правоъгълната форма. В интериора вече имаме меко арматурно табло в горната си част, променени прибори. Добавен е горивомер със стрелка вместо светодиодната индикация на първата версия, която е и много неточна. Има и малко блясък, както се полага при фейслифт. Вероятно има и някои други новости, за които не съм се задълбочавал. Със сигурност има варианти за гласови команди и блутут, които ми се струва при първата версия липсват.

ПП: Малко объркано стана, но се оказа, че като че ли съм запазил без да искам предния си пост на компютъра:
А по точната обява, към която си дал линк ще кажа следното. Видиш ли обява, в която пише – всички екстри за модела или нещо подобно, знай че тоя просто иска да си рекламира стоката и няма нищо вярно в неговите думи. Нима си мислиш, че търгаша е направил справка какви екстри са се предлагали за тоя модел през 2003 година? Аз само ще ти кажа, че колата е с ръчен климатик, а не с автоматичен. Ето как на очи се набива лъжата. Ако отворя проспекта на Фиеста, който ми е под ръка, мога да кажа и другите 8 разлики в карикатурите. Нали навремето по вестниците имаше такива задачки – закачки – открийте деветте разлики. Примерно другото, което се набива на очи, е липсата на ел.стъкла отзад. Дълбоко се съмнявам да има и подгрявано предно стъкло. Ако погледнеш централното табло, виждаш и три празни бутона. А сега да видим за какво са ;) По средата някъде се мъдри един бутон за подгряване на задното стъкло, но това е стандартно дори за най-евтината Фиеста , излязла през тия години. Познай сега колко екстри от „всичките за модела“ липсват в тоя автомобил. А и като направиш справка виждаш, че 90 к.с. Бензин няма. Дизел да, но не и бензин!

Ето и аз на какъв куриоз попаднах вчера:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1bkytv

Само ти насочвам вниманието към екстри като „ксенон“, „tiptronic/steptronic”, блокаж на диференциала. Тия неща ги нямаше през 2011 година в ценовата листа. Мога да ти я снимам ако искаш. Давам ти само пример, как всеки си пише каквото иска. За мен тия са или мошенници или неграмотни хора

ПП: И като му се обадиш на оня от обявата за черната Фиеста с „най-високо ниво на оборудване“ го попитай заради мен, къде са ел.огледалата на снимката и защо ги е заменил с ръчни. ;)

gegana61
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 20 ное 2012, 20:56
Модел на автомобила: ford c maks
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от gegana61 » 29 ное 2012, 09:01

Колега ,аз карам такава фиеста 2006 г 1.25 дуратек с Г.И.Мога да кажа само два недостатъка-вози твърдо и нямам климатик.За 7 год са сменявани само масло и филтри.Всичко по нея си е оригиналното.За това заради пустия климатик се чудя какво да правя.Да я прежаля и да купя друга ?Или да си я карам/най вероятното/ и да купя още една с климатик за лятото.Гори 6л/100газ.Какво повече от това може да се желае....

petar_h87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 20 ное 2012, 18:43
Модел на автомобила: Рено Клио 1.2 55к.с. 95г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мнение за фиеста

Мнение от petar_h87 » 01 дек 2012, 15:46

Колеги,безкрайно Ви благодаря за съветите и инфомацията. :)
Насочвам се към Фиеста МК6 1.4 80к.с.
Надявам се да имам късмет и да намерим добра количка.
Още веднъж благодаря и сега се започва търсенето на Фиестата.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта