Съвет за покупка на Ford Focus

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
rockford
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2013, 14:38
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Съвет за покупка на Ford Focus

Мнение от rockford » 20 апр 2013, 19:58

ЗДравейте колеги. Т.к. искам да вляза в категория притежатели на форд имам няколко въпросчета.
Спрял съм се на форд фокус хечбек модела след 2005 г като този например http://www.cars.bg/u1001608
Карам по 13000 - 14000 км на година като по-голямата част е в градски условия, но всеки месец пътувам и извън града. Въпросът ми е според вас кой е по-надеждният вариант бензинов или дизелов мотор, като се има предвид че не съм състезател по пътя и гледам да ми е по-евтинко. Което поражда слеващия въпрос дали си струва бензинов мотор, който да се газифицира или икономичния дизел е по-добрият вариант и няма смисъл да се дупчи колата. И последно може ли да споделите някой автосервиз в София където мога да закарам колата за консултация, понеже тея коли доста често се ползват за служебни ме е шубе да не се натреса на някоя която са я карали трицифрен брой хора :) Благодаря предварително !
Дори бих добавил, ако има някой форумец, който има сервиз и се занимава с фордове може да си предложи услугите все пак има и финансова облага за консултацията :)
мод: Използвай бутона "промени"

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за покупка на Ford Focus

Мнение от kimi666 » 21 апр 2013, 09:42

Здравей колега. Има доста теми свързани с дилемата бензин или дизел. Незнам доколко разхода на нафта е по-нисък от този на газ ( в момента 10 лв. на 100 км. на газ). Като динамика TDCI не отстъпва по нищо на бензиновия двигател (освен по подръжката). Но, проучи въпроса за газифицирането и проблема с клапаните, защото един колега от форума се оплакваше. Успех в избора.

rockford
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2013, 14:38
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Съвет за покупка на Ford Focus

Мнение от rockford » 21 апр 2013, 10:26

а има ли проблеми с надеждността като цяло при един от двата варианти мотор без да е слагана газ ?/

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за покупка на Ford Focus

Мнение от kimi666 » 21 апр 2013, 11:03


rockford
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2013, 14:38
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Съвет за покупка на Ford Focus

Мнение от rockford » 21 апр 2013, 11:52

благодаря много. Темата може да се трие от админите :)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта