Съвет при избор на Focus mk2

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
lludmil
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 дек 2008, 13:43
Модел на автомобила: fiesta 1.4CVH 1992 Fusion 1.4 Duratec 16V 2002
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от lludmil » 12 мар 2017, 18:52

Благодаря за мненията.. >:D<:
Малко се отчайвам за избор на автомобил. Обиколих 99% от автокъщите в Добрич и почти всички във Варна и няма избор на
Пежо след фейса (има няколко но преди фейстлифт), Тойота Корола Комби(нито една бензин), Форд Фокус 2 (само един брой бензин Комби, а хечбек нито един бензин)този гледах във Варна http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=27xtvi Но за тази обява ме притеснява , че е на газ и ще трябва да се прави ремонт на двигател (клапаните)
Хареса ми и един Фюжън , но по нета http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=27xuqm
Неразбрах , Фюжъните с хидравлични повдигачи ли са?
От написаното от fordmaniac - се зарадвах много , защото пише , че Пежо 307 е с хидравлични повдигачи , незнам дали всички модификация са такива ( в смисъл и след фейслифта), но това ми разширява спектъра на търсене.
Докато обикалях и един друг модел на Пежо ми грабна окото 207 sw , но там незнам как стоят нещата , ако някой знае нещо да драсне два три реда.
Сега проучвам и Opel Astra H 1.6 116 к.с. , ако се окаже , че няма вихрови клапи също ми допада и ще имам малко по-голям шанс при избора.

Прави ми впечатление след доста обикаляне , че 90% от колите са дизел.
Иначе бройки от горе- посочените модели има в нета , но трябва да бръмча из цялата страна( Гоце Делчев, София, Пловдив, Сливен, Бургас и т.н)

Отговарям - на някой въпроси
Профила е на баща ми и неговата е фюжъна от подписа.
Версо ми е скъпичко, защото ми харесва по-новото, Ц Макса е симпатичен , но чета , че има много оплаквания от него.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от kito » 12 мар 2017, 19:29

Ако ти е възможно си търси кола с 6 скорости.
Астрата е по-безшумна от от Форда, а и не е никак лоша кола. Някой от тях обаче имат проблем с ръждата, тъпо но факт, защото Опел като цяло си пооправиха този проблем.
Пежото е по-пластмасово и повече му тропат пластмасите.
Този Фокус, който си гледал е навярно италиански, комби е, с газова уредба. На тези години няма как да е на тези километри, съжалявам, но не се знае в какво може да се вкараш.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от HACKO » 12 мар 2017, 22:15

И кво като е италиански? Аз вече имам 3 италиански Форда и нямам проблеми, при избора на последния това беше приоритет. Километрите на всички са манипулирани независимо откъде са. На мене Фокуса ми хареса (само на снимки де ти си го гледал), а това че има газ е плюс а не минус, един разход по-малко.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от G2233 » 18 мар 2017, 18:21

Колеги и аз искам да сменям ескорта и съм се насочил към фокус мк2 комби. Също като колегите по-горе ,търся 100к.с версия бензин. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 7766304907 нормално ли е този екземпляр да струва толкова,на фона на другите които се продават по къщите.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


lludmil
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 дек 2008, 13:43
Модел на автомобила: fiesta 1.4CVH 1992 Fusion 1.4 Duratec 16V 2002
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от lludmil » 25 мар 2017, 16:17

Цената се е движила така

Ford Focus 1.6 i
/Технически характеристики и разход на гориво/

Цена 7 500 лв.
Дата и час Промяна Цена
Начало 8300 лв.
19.10 в 12.21 ч. - 301 7999 лв.
12.10 в 12.10 ч. - 499 7500 лв.

Цената е завишена според мен заради годината и километрите са сръвнително приемливи (дали са реални?)

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от G2233 » 10 апр 2017, 20:54

Колеги как се представя фокус 2 от към ръжда. Пак ли гният със скороста на светлината?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от private.esco » 10 апр 2017, 22:42

Здравейте,мога да споделя моят опит с тази кола от 10.01.2005 година до сега,тоест доста години сиго карам мк2- то бензин 1.6i зада прескоча доста "разбирачи" на тази кола ще споделя какви впечатления имам върху нея за 12години шофиране на този модел.
Предимства:
1-изключително надеждна кола ,тоест тръгнеш ли на някъде ще стигнеш ,никога не съм закъсвал някъде.
2 - Разход на гориво,граско 6,5-7,5'без климатик' със, литър отгоре ,общо взето с 10лева бензин около 90-100километра по- борд компютъра на колата,извън градско 5-6 за климатика нямам наблюдения защото е оносително,най- икономичната скорост за този авомобил е 100-120км/ч.
3 - Вътрешния комфорт е задоволителен за класа си ,имате мулти функционален волан,двузонов климатроник ,автопилот, проблеми с тези уреди не съм имал до сега ,профилактиката на фреона е 30лева и филтър 10-15лева на година.
4 - Не ръждясва и нему пада боята,купето е алуминиево и досега ръжда нямам никъде!Можеби малко вече се появява по-ходовата част ,но е напълно нормално за климата тук.
5 - Не харчи масло! Спазват лисе някой прости условия ,до 100 000км. караш с 5-30w,после сменяш с хубаво масло 10-40w и нямаш проблеми ГАРАНЦИЯ! Ако евентуално мотора тие на повече от 200 000км и започне даго пипа слагаш 15-40w и си караш спокойно ,и не си мислиш за тези глупости чее гъсто и че тормози мотора при -15градуса зимата,нямаш проблеми!
5 - Евтини части,ако евентуално се наложи
Недостатъци:
1 - Шумен двигател,клапаните чукат яко особено на студено! Заводска недомислица! Иначе загрее ли всичко е ок!
2 - Не достатъчно обезшумено купе,чуват се гумите,вятъра от вън ,пак неса го до-обмислили
3 - Няма много място за хората на задната седалка блъскат си коленете в предните седалки.
Слаби места:
1 - кормилна рейка,съединител ,трябва дасе наблюдават и проверяват редовно!
2 - бутален болт ,най слабото място ,пак заводска недомислица износват се много бързо и тракат и те,подобрява се с използването на фюлеринова добавка аз поне я изполвам и съм ок с нея уплътнява и защитава това място.

Извършени ремонти за 12години:
1- хидравличен маркуч на рейката.
2 - бобина.
3 - кормилна рейка
4 - лагер на полуоска
Товае други ремонти не са извършвани по-двигателя.
Тук не са включени консумативните ремонти
Като ,шарнири,биалетки и амортесьори който се сменят в зависимоста на каране и пътна настилка.

Това дали автомила е добър или не всеки сам си преценява ,аз специално бих си купил още един такъв ако имаше възможност ,поздрави

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от private.esco » 10 апр 2017, 22:53

aspasia написа:Бензиновият филтър е в резервоара не знам защо така са го направили да им се начудиш за една цедка цял резервоар да сваляш.
Единият е там да ,а другият финния е в рейката на инжекциона най от дясно сваля се с два винта само те се виждат не можете даги объркате ;)

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk


pavlan
потребител
потребител
Мнения: 122
Регистриран: 27 фев 2013, 17:30
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от pavlan » 11 апр 2017, 23:25

Колега спести си глупостите с това 15W40 , мерси съм за "съветите" ти ....

lludmil
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 дек 2008, 13:43
Модел на автомобила: fiesta 1.4CVH 1992 Fusion 1.4 Duratec 16V 2002
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от lludmil » 30 апр 2017, 18:00

Здравейте,
След доста чакане и търсене има нещо на хоризонта... в бюджета ми де
Обаче защо ли нещо си викам - Тука е съмнителна работата. Малко километри за тези години, газово, че даже и каско, обслужена и се продава :twistednew:
Как ви се струва обявата?

http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv ... s=f1jo67p1

lludmil
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 дек 2008, 13:43
Модел на автомобила: fiesta 1.4CVH 1992 Fusion 1.4 Duratec 16V 2002
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от lludmil » 27 май 2017, 23:02

... вече окончателно се насочвам на фокус 2005-2007 комби 1.8 или 2.0
По на сърце ми е хечбека , но от тях към този момент има масово 1.6 с вариаторите 115 кс., а както стана ясно по-горе в постовете не е за предпочитане поради редица усложнения по мотора. Данъкът е големият ,а разликата между 115 кс и 125 кс е 20-тина лв, а между 145кс е 50-тина
Единственото предимство е че ще харчи по-малко градско, за извън градско не е ясно.
Имам две бързи питания за 1.8 и 2.0
2.0 кубика с двоен съединител ли е? има ли вихрови клапи?
1.8 с двоен съединител ли е? има ли вихрови клапи?
Кой мотор е за предпочитане - обслужване и газификация?

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от Eastbourne » 28 май 2017, 02:33

И двата мотора са с двумасов маховик, и двата са с вихрови клапи, и двата са с вериги, и двата се газифицират,но се налага реглаж на клапани периодично (прочети темите из форума). Ако взимаш, взимай 2.0

lludmil
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 02 дек 2008, 13:43
Модел на автомобила: fiesta 1.4CVH 1992 Fusion 1.4 Duratec 16V 2002
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от lludmil » 10 юни 2017, 14:50

Благодаря, по принцип от към четене съм спец вече :D , но предната седмица и от огледи доста научих.
Ходих до София - имаше доста обяви на Фокуси. Обиколих многооо къщи и е излишно да коментирам автопродавачите :evil: :evil: :evil:
Най ме възмутиха тези обяви:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3kb9xy
Перфектно визуално състояние ама друг път - не добре прикрити ръжди, мнооого драскотини, за мотора няма да казвам нищо , защото се направиха на интересни , не можахме да ги изтърпим и си тръгнахме .Това което видях беше доста черничък ауспух.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3kb9xy
Външно и вътрешно беше перфектен да , но нямаше светлини (задна и стопове) ,кормилото изглеждаше или подменяно или отваряно. Радиото искаше разкодиране и не работеше.
Тук работата може да е нещо дребно , но по-вероятно да е много дебела . Ако даваха да се закара в сервиз с техни номера ок , обаче не дават и трябва да взимаш на сляпо.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3kb9xy
Тук нещата ми бяха комични. Ако искате да купите този форд - то няма начин да се пробва направо взимате :D :lol:

Прибрах се без автомобил. Отчайвам се от нашенските къщи (удряни, прикрити външни и вътрешни забележки, и други тарикатлъци) ще търся директно от Германия по възможност от частно лице.

И накрая да попитам нещо за тази обява http://www.cars.bg/offer/c2146696 Правилно ли избягах от този форд?
Много мислих да ли да го взема , но имаше някой притеснителни моменти за мен поне
- при запалване силно притрисаше в краката (при педалите)
-там където е казанчето за антифриза влизаха два маркуча и от единият духаше много вътре в самото казанче(не знам да ли за този форд си духа така или е повреда)
-оборотомера играеше много минимално
-интериора беше захабен доста на места, като скоростен лост
За притрисането и оборотомера ми казаха , че най-вероятно е от това , че в колата има много малко бензин (помпата се мъчела, бил изветрял), свещи или нещо друго дребно. Какво ще кажете вие?
Аз пък си помислих , че е или тампон на двигател или съединител. А за духането в казанчето на антифриза съм , чел все лоши работи.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на Focus mk2

Мнение от Eastbourne » 10 юни 2017, 23:35

"За притрисането и оборотомера ми казаха , че най-вероятно е от това , че в колата има много малко бензин (помпата се мъчела, бил изветрял)" :lol:

Темпо и Боми са най-големите търкачи и лъскачи на коли. Сигурно у вас е по-мръсно отколкото в някоя тяхна кола

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта