Съвет при избор на автомобил

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от martin1977 » 03 яну 2015, 11:44

От 2001 година излиза Мондео МК3. Колкото и да си кривим душата, е по-проблемен от предшественика си МК2. Всяка една версия, особено дизеловата. Бензиновите също не са по-добри, има хиляди теми с проблеми. С електрониката също дават ядове. Предимството на МК3 е, че е автомобил с цяло поколение по нов от вече морално остарелия МК2 и значително по-съвременен, но това май се оказва и недостатък. МК1 и МК2 са идентични, но при МК3 се променя абсолютно всичко, което в много параметри е минус.При Фокус ситуацията не е по-различна, дизелите дават много проблеми, а напоследък чета и от бензинови Фокуси много се оплакват, особено от 1.6. При всички случаи като качество Форд, какъвто и да е, от преди 2000 е по-качествен от след 2000. Но тук идва проблема с овехтяването, остаряването и прекомерната амортизация на по-старият автомобил. Всеки избира дали ще кара 20-годишна кола за 1000 лв. или 10-годишна за 5000.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от bateto_toshko » 03 яну 2015, 12:00

Почти не познавам човек с дизел endura , който да не е късал ангренажен ремък.Имам чувството , че трябва да го сменяш всяка година за да си сигурен.Само опелския 1,7 чист дизел е по -зле.Там фабрично ролките си развалят съосието след 100 хил.км и изплюва ремъка
Бензинов зетек става само от 1,8 нагоре.По-малките се сдухват бързо и почват да горят масло в големи количества.Ако не вярваш виж темите за разход на масло:

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... D0%BE+1+25

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 1%83%D1%81



Решението:
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=68545
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от kito » 04 яну 2015, 00:16

Ако ми кажете в крайна сметка какви съвети дадохте на човека, ще ви призная! :)
Само колегата с колата на сърцето според мен е верен.
Аман от Фокуси, Мондеота и Фиести. За тия пари, на тия години, шанса за безпроблемна кола клони към нулата.
Огромна част от бензиновите Фокуси са с този 1,6 литров двигател. Имал проблем, горял масло, голяма работа. моя гори 1 литър на 15 000 км, което е 20 лева на 15 000 км.
Мондео МК3 имало проблеми, ами има, какво няма да има, и теб някой да те е ръчкал 15 години и ти ще буташ масло, макар да нямаш. ТДДИ нямат проблеми, толкова колкото ТДЦИ. Бензиновите са по-малко проблемни, ама плащаш разлика в горивото.
Фиестата е кола, която не е семейна, не е за дълъг път и както всяка друга независимо от двигателя ще има нещо да се прави по нея.
Ако имаш 3 500 лв и не можеш да отделиш повече, търси на някой познат кола за тия пари в сравнително добро състояние, да си знаеш какво има да се прави по нея и до там. Няма значение каква марка е. Ако нямаш парите сега за някой Форд, ще си го купиш по-натам.
Единственото, което може да научиш е що годе как да намалиш риска, ама от коментарите май е трудно разбираемо, защото всеки има виждане за нещата.
14124 човека ще се намерят да ти кажат, че мотор 1.6 за фокуса е малко, но аз ще ти кажа, че не е, ако търсиш определени неща.
2,2 дизеловия мотор на МК3 мондео, навярно е най-голям кеф за каране след ST версията, ама там има други кусури.
Фиестата е толкова малка за мен, че аз не я броя за автомобил (лично мнение, така че не ми се коментира).
Ако не ти е спешно, изчакай и вземи нещо за повече или за по-малко пари, но ако ти изпадне и мислиш, че си заслужава. Пак казвам, може да не е ФОРД, важното е на теб да ти е кеф.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от HACKO » 04 яну 2015, 09:04

kito написа:Ако ми кажете в крайна сметка какви съвети дадохте на човека, ще ви призная! :)
......
Никакви, човека сигурно вече си мисли за градския транспорт, след тази тема и аз взех да се замислям.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от Eastbourne » 04 яну 2015, 10:34

Колегата гледам е написал в профила си Focus 1.8 Явно вече е взел,а все още не се е похвалил :D

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от martin1977 » 04 яну 2015, 11:33

HACKO написа:
kito написа:Ако ми кажете в крайна сметка какви съвети дадохте на човека, ще ви призная! :)
......
Никакви, човека сигурно вече си мисли за градския транспорт, след тази тема и аз взех да се замислям.
Ами Насе, при тези критерии и с този бюджет наистина е най-добре да си ходи с рейса. Или да намали изискванията, или да увеличи бюджета- това е моя съвет .... ако не- рейсчето най-добре!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта