Покупка на Фокус МК2

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Dontoni
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 яну 2015, 08:41
Модел на автомобила: Focus mk 1
Status: Извън линия

Покупка на Фокус МК2

Мнение от Dontoni » 08 яну 2015, 12:00

Здравейте колеги.Не разбирам почти нищо от коли. Решил съм да закупя Форд фокус МК2 бензин от Мото Пфое.Интересува ме дали си залужава да се закупи кола от там?
Дали Км са реални? И като цяло по-сигурно ли ще е,че колата няма да има сериозни проблеми.Изчетох почти целият форум и разбрах,че има проблем с 1.6 бензин на МК1.
Дали и при МК2 1.6 нещата са същите?Кой двигател да избера според вас. И дали да се обърна за съдействие при избора от fordmaniak,предполагам,че срещу заплащане
ще погледне колата преди да я купя.

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Major_Koenig » 08 яну 2015, 12:59

Здравей Колега,
Както си забелязал във форума има страшно много теми за избора на фокус независимо МК1 или МК2.
Сега по същество търсиш МК2 или може и МК2,5(фейслифт)?
Колкото до мотора препоръчвам ти, а и не само аз, 1,6 100 к.с., а не 1,6 115 к.с
Не си заслужава нито по-скъпият данък нито нищо с тези "15" кончета отгоре, поне според мен.
Сега за проблемите на 1,6 мотора имам фокус МК1,5 с този мотор колата е на 200 000 реални км. и харчи около 100 гр./1000 км.
Имах и МК2,5 със същият мотор взех го на много много малко километри и грам масло не е изхарчил докато беше при мен.
Доколкото съм запознат моторите от МК 2 се правят на база МК1, но с доста доработки и подобрения и този проблем там го няма при една нормална експлоатация и поддръжка на автомобила.
Колкото до това дали си заслужава от МП аз лично от там съм си купил три коли и съм доволен.
Да имаш сигурност, в някаква степен, защото невъзможни неща в този свят еле пък в България НЯМА!!!
За жалост коли от МП няма как да бъдат закарани на друго място за обстоен преглед.
Ако попаднеш на читав търговец ще ти кажа точно в какво състояние е колата и какво и как и предстой да се сервизира.
Успех с търсенето!!!
Изображение

Dontoni
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 яну 2015, 08:41
Модел на автомобила: Focus mk 1
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Dontoni » 08 яну 2015, 13:18

Благодаря за отговора Колега:)
Бюджета за колата е до 9 000лв.Още не съм ходил до мото пфое и не знам дали ще мога да взема МК2.5
В събота ще отида да ги видя,а за читав търговец дано да имам късмет.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от kito » 08 яну 2015, 13:55

Аз на колегата му писах на лично, за да не се обяснявам много, много, но исках да попитам, защо да няма смисъл от 115 коня двигателя?
По технически характеристики, двигателя е по-добър, единствено по-високият данък е проблема, който се заплаща 1 път в годината и толкова. Моята грам масло не гори също от смяна до смяна през 15 000 км.

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Major_Koenig » 08 яну 2015, 14:01

Реално 115 коня е същият двигател като 100 с разликата, че е с електронно управление на Ti-VCT-то и леко променен софтуер.
При 100 коня също го имаш, но е механично. Карал съм ги и двата разлика не намирам, за мен лично смисъл няма. Последващата поддръжка е по-скъпа при евентуална повреда на датчиците на Ti-VCT. Колкото по-проста и глупава е една кола толкова по-добре за мен.
Всеки сам си преценява, изказвам лично мнение.
Изображение

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от men1977 » 08 яну 2015, 15:01

Здр.колега,щом бюджета ти е до 9000лв.,спокойно може да си намериш и фокус МК 2,5 след 2008г-2009г.,който вече е фейслифта,но само ако не си твърдо решил да е от мото пфое.Ето ти един,който е в София и можеш да го разгледаш и ако ти хареса визуално търсиш Митко-фордманяка,който със сигурност ще ти каже дали колата освен визуално и технически е добра :wink: . http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8ht0vr

Dontoni
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 яну 2015, 08:41
Модел на автомобила: Focus mk 1
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Dontoni » 08 яну 2015, 16:08

Не съм твърдо решил за мото пфое,но се притеснявам да не се
наложи скъп ремонт след покупката.Ако не е от мото пфое към
Митко или към сервиз за проверка на колата да се обърна?

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от kito » 08 яну 2015, 16:20

men1977 написа:Здр.колега,щом бюджета ти е до 9000лв.,спокойно може да си намериш и фокус МК 2,5 след 2008г-2009г.,който вече е фейслифта,но само ако не си твърдо решил да е от мото пфое.Ето ти един,който е в София и можеш да го разгледаш и ако ти хареса визуално търсиш Митко-фордманяка,който със сигурност ще ти каже дали колата освен визуално и технически е добра :wink: . http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8ht0vr
Скоро я гледах тази кола като я обявиха за продан тук в сайта и много ми хареса, изненадвам се от това колко бързо и е паднала цената. Беше по-висока преди с поне 1 000- 1500 лв, ако състоянието и е добро си заслужава доста, защото мен лично много ме кефи.

Единствено ми е чудно от къде е тази фрапантна разлика в цента спрямо тези в Мото Пфое, които са доста по-бедни от към оборудване, а цената им е с 4 000 отгоре.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Eastbourne » 08 яну 2015, 16:27

В МП има много по-малка вероятност да попаднеш на някоя барака отколкото от автокъща, но и цените им са малко по-високи. Един преглед в сервиз ти е около 50 лева, но я гледат 10 мин. т.е. от горе от горе ако нещо им се набие много на очи. Ако имаш познат, според мен е по-добрия вариант.
Тая къща Боми Ауто много често минавам от там и когато и да мина, гледам как хората търкат и мият колите. То се вижда и от снимките де. Имам познати дето са си взели коли от там, не са се оплакали все още.

Dontoni
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 яну 2015, 08:41
Модел на автомобила: Focus mk 1
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Dontoni » 08 яну 2015, 16:46

Да ви питам в Мото Пфое или друг сервиз ако и направят диагностика на двигателя,дали е някаква гаранция,че е читав.
До колкото съм чел това ще е най-скъпият ремонт.Затова се притеснявам за него,а четох в друга тема
как на колега след покупка на Фокус МК1 след 450км е блокирал:(

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от DigiPro » 08 яну 2015, 18:05

Вярвате ли, че този фокус от обявата наистина е само на 129 хил.км за цели 6 години. Със сигурност е над 200 хил. Забелязахте ли как са се изтрили бутоните на климатроника. Относно колите в Мото-Пфое съм по-склонен да вярвам на километрите, особено на тези които не са бели на цвят и опоскани откъм екстри (предимно служебни). Освен това от края на 2012 година всички новорегистрирани Форд-ове имат цифрова сервизна история и манипулирането на километража става невъзможно. Всяко влизане в сервиз подробно се отразява в сървърите на Форд. http://www.auto-retail.co.uk/public/19- ... ce-records

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от kito » 08 яну 2015, 18:56

Моето изказване беше малко саркастично.
Истината е, че когато преди 2 години търсих моята, имаше Фокуси МК2, които бяха на доста приемливи цени. Ходих да гледам 3 коли, като едната беше върната към ДЗИ лизинг.
Едната от бензините беше много лачена, но беше блъскана. Втората бензинова имаше драскотини, ала бала, но като цяло, много ми хареса тъй като за мен фацата не е важна, тъкмо даже няма да я заглеждат. Реших да я кача за да я погледна отдолу на подемник и да я закачат в Мото Пфое. Изненада, колата имаше дупки под седалките, които бяха направени от мотокар, който я беше мърдал от едно място на друго, както и други такива тъпотии. Нямах думи, реално бях 200 кинта назад, за прегледи, транспорт с репатраци и т.н. Гледах и дизелака в ДЗИ, който пък имаше нужда от смяна на съединител. Обадих се да попитам и ми казаха тогава, че без монтажа нов беше 1500 лв за 1,6 литровото cdti.
Накрая отидох и както се е ориентирал колегата си купих моята на 104 836 км за повече пари върната от лизинг и в добро състояние. Прегледаха я в МП и казаха, че е много добра и така се навих да я взема. Плащаш си по-скъпо, но знаеш защо, стига да можеш да си го позволиш. Иначе си взимаш нещо, което е смляно от някой и после почваш да псуваш Форд какви бараки правили. Този филм го играх преди 4 години с един СААБ 93, който беше уж много лачен, а послееееее олееее малеееееле. Дертове, пари и какво ли не. Сега като го погледна, се сещам за целия зор по него и ми умира кефа от това, че сега колата е ОК.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от pepy1 » 09 яну 2015, 20:18

men1977 написа:Здр.колега,щом бюджета ти е до 9000лв.,спокойно може да си намериш и фокус МК 2,5 след 2008г-2009г.,който вече е фейслифта,но само ако не си твърдо решил да е от мото пфое.Ето ти един,който е в София и можеш да го разгледаш и ако ти хареса визуално търсиш Митко-фордманяка,който със сигурност ще ти каже дали колата освен визуално и технически е добра :wink: . http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8ht0vr
DigiPro написа:Вярвате ли, че този фокус от обявата наистина е само на 129 хил.км за цели 6 години. Със сигурност е над 200 хил. Забелязахте ли как са се изтрили бутоните на климатроника. Относно колите в Мото-Пфое съм по-склонен да вярвам на километрите, особено на тези които не са бели на цвят и опоскани откъм екстри (предимно служебни). Освен това от края на 2012 година всички новорегистрирани Форд-ове имат цифрова сервизна история и манипулирането на километража става невъзможно. Всяко влизане в сервиз подробно се отразява в сървърите на Форд. http://www.auto-retail.co.uk/public/19- ... ce-records
А и освен всичко друго, нормални неща за модела са отбелязани като екстри :D Аз също бих пропуснал тази обява
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от peterpetroff » 10 яну 2015, 00:06

Сега погледнах офертите от МП: значително по-високи цени в сравнение с намазаните курници по автокъщите, но пък като се замисля, къде в БГ може да се закупи кола втора употреба с ʼужʼ гарантиран произход, реални километри и истинска сервизна документация? Май никъде освен от представителства на дадената марка (в случая не визирам само МП). Сега, остава за мен загадка какво търсят в радела ʼупотребявани автомобилиʼ на Мото Пфое коли с марки Мерцедес, Мицубиши, Опел и ФВ? Редно би било, да се продават само дистрибутирани от представителя на марката (в случая Форд, Волво и Ленд Ровер) автомобили. Както и да е, това са си мои разсъждения.
Стига да е готов колегата да заплати завишената цена на Фокус от МП, за което завишение получава солидна сигурност по отношение на техническо състояние на автомобила и сервизиране коректно и качествено за мианлите години на екземпляра, няма да кара нова кола, но поне ще получи най-доборото от употребявана такава. Успех!

Dontoni
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 яну 2015, 08:41
Модел на автомобила: Focus mk 1
Status: Извън линия

Re: Покупка на Фокус МК2

Мнение от Dontoni » 10 яну 2015, 11:01

Здравейте колеги ходих до Мото-Пфое Люлин и там Фокус МК2 няма.Има само МК 2.5 от 2011г. на цени от 12 000лв.
Какво ще кажете за този http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8ieyy9
Няма никакви екстри дали си заслужаша според вас?

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта