Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
petark
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 авг 2011, 16:13
Модел на автомобила: Orion 1.4
Status: Извън линия

Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от petark » 23 яну 2015, 17:39

Здравейте,

Предстои ми покупка на нов автомобил, като съм се ориентирал към Форд Мондео 2.0 бензин. Фен съм на марката, като в момента търкалям един стар Орион, който отдавна плаче за смяна. Ще съм много благодарен на всички, които споделят мнението си за следните 2 оферти:

http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2015
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... der=p_desc

Кои са основните проблеми при този двигател?
Какви са ориентировъчните цени на основните консумативи, които предстоят за смяна при тези коли?
Има ли нещо реално, което покрива гаранцията от 6 месеца при първата обява?
Дали километрите са реални според вас?
Иска ми се да е бензин, защото няма да въртя много километри на година. Ще ми се да избегна автомобилите, предлагани в случайни автокъщи на милиони километри. Предварително ми е ясно, че цените в Мото Пфое са завишени, а предлаганите автомобили са служебни с по-ниско ниво на оборудване.
Поизчетох доста мнения из форума, но повечето, на които попаднах, бяха за дизелови коли
Предварително благодаря

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от DigiPro » 23 яну 2015, 19:54

За обслужване - масло + филтри е около 200лв. в Мото-Пфое. В друг сервиз може и малко по-евтино. Цените не са завишени според мен. Просто на 99% получаваш това за което плащаш. И двете коли са върнати от лизинг, което значи редовно обслужване по изискванията на производителя и то в официалния сервиз. Километрите също са реални. Да може и да са били служебни, но все пак Мондео е висок клас автомобил и най-вероятно е карано от собственика на фирмата, който едва ли го е карал, като на рали. Двигателя доколкото знам е като на предишното Мондео, така, че мисля че е достатъчно прост и надежден. При положение, че е и на под 100 хил. км. то едва ли може да очакваш някакви проблеми в следващите 100 хил. км.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от men1977 » 24 яну 2015, 09:02

Здр. колега,ако си се спрял на точно тези два автомобила,то взимай второто мондео,защото е действително 2011г. и е фейслифта,докато първото пише,че е с регистрация от 2011г.,но реално е произведено между 2007-2010г и е първият модел мк4.

petark
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 авг 2011, 16:13
Модел на автомобила: Orion 1.4
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от petark » 24 яну 2015, 09:59

Колеги,

Много благодаря за отзивчивостта и коментарите ви!
А първия модел как най-лесно се разбира, че е преди фейслифта? За лаик като мен това ми убягва :) Или дори и датата на регистрация е достатъчно основание за това
Бихте ли потвърдили, че разхода при градски условия е около 10-11% или могат да се очакват и по-високи стойности? Също доколкото разбирам от коментарите и бензиновите двигатели са с демпферен маховик, но той не се амортизира в такава степен. Така ли е наистина? Също ако се кара нормално около колко км може да се очаква смяна на съединител?
Като цяло обслужването на Мондео доста по-скъпо ли е от това на един бензинов фокус например?

Потребителски аватар
Major_Koenig
Администратор
Администратор
Мнения: 955
Регистриран: 20 дек 2008, 23:52
Модел на автомобила: Focus 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS); Ghia; Facelift; 2002
Mondeo Duratec HE 2.0 PFI (145PS);Titanium pre Facelift; Tango (Metallic)
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от Major_Koenig » 24 яну 2015, 10:12

Аз лично бих се огледал и за тази:
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2015
Колкото до колата вече година и половина карам такъв автомобил и съм доста доволен от него.
Обслужването на масло и филтри ми излезе около 150 лева извън Мото Пфое.
До момента сменил предни лагери на на амортисьорите (много кекави ги направили тия пичове от Форд) и задни накладки нищо особено като пари.
Разхода на гориво ми е средно 8,4 градско/извънградско откакто имам колата. Извънградско съм го смъквал до към седем и малко.
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от S_C » 24 яну 2015, 11:22

Предубежденията ти към търговците извън МП са ...меко казано безпочвени, но там толкова нова кола, че и Форд...много трудно ще намериш. И на запад не са често срещани. Пазарната ниша на Мондео беше успешно заета през годините от други производители.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

petark
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 авг 2011, 16:13
Модел на автомобила: Orion 1.4
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от petark » 31 яну 2015, 19:07

Колеги,
искрено благодаря на всички до тук, като се надявам на още мнения по въпросите ми - най-вече разликата в поддръжката на Мондео и Фокус бензин, особености на двигателя при Мондеото и възможни проблеми по него.
По електрониката пишат някои колеги за проблеми - скъпи ли са те, какво по точно се скапва най-вече
Последното Мондео Ghia е на клиент, не е на Мотопфое, та не съм успял да го видя до момента
Още размишлявам по другите 2 - градушкови са и още не са оправени, имали възлагателни писма
Хубава вечер на всички!

petark
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 авг 2011, 16:13
Модел на автомобила: Orion 1.4
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от petark » 05 фев 2015, 17:28

Колеги,
с надеждата да предизвикам вашите коментари, с което да ми помогнете в моето решение, ще задам по-общо въпроса си?
Ако сте решили да дадете около 16,000-17,000лв за семейна кола бихте ли ги дали за подобно Форд Мондео 2.0 бензин? И защо да или защо не?
Предварително ви благодаря

al_lukanov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 08 фев 2011, 12:14
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 2005 sold, Fusion 1.4 TDCI 2009 sold, Focus 1.6 Ecoboost 2012 sold, Volvo V60 2016, Toyota LC120 2008
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от al_lukanov » 05 фев 2015, 21:23

виж тази ако не робуваш на модела а търсиш здрава кола. Мотора е уникален. А вероятно търпи и пазарлък.
http://www.cars.bg/c943287

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет за избор на Форд Мондео 2.0 бензин

Мнение от Eastbourne » 05 фев 2015, 23:15

Колега не ти знам какви са доходите ти. Гледам, че караш форд Орион,а от там скачаш на форд Мондео на 15-16 хил.
Прегледай и S-Max. Типична семейна кола-голям багажник и много просторна, а и като цена е по-малко, но пък е с няколко години по-стара

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта