Покупка Фокус I Фейслифт

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 07 апр 2015, 18:17

Здравейте, колеги, аз съм нов във форума и планирам покупка на Форд Фокус I Фейслифт. Спрял съм се на моделът с двигател 1.8 бензин 115 к.с., но има няколко обяви за 1.6 бензин 98 к.с., които ми харесаха повече и ме интересува дали има някаква голяма разлика между тези 2 двигателя, например динамика, вървене, гледал съм им характеристиките, но искам да знам освен на хартия, как е действително, усеща ли се толкова много. Благодаря предварително на всички :)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от ФордБългария » 07 апр 2015, 19:33

Като за начало 1.6 е 101 коня.
Разлика сигурно ще има в ускорението, но пък със 1.8 си във високия данък и според мен ако ще плащаш висок данък, по-добре се огледай и за 2.0(Ако не се лъжа около 130 коня). Аз съм с 1.6 и според мен си има достатъчна мощ, но това зависи от какво си карал преди това.

the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 07 апр 2015, 19:53

ГордСФорд написа:Като за начало 1.6 е 101 коня.
Разлика сигурно ще има в ускорението, но пък със 1.8 си във високия данък и според мен ако ще плащаш висок данък, по-добре се огледай и за 2.0(Ако не се лъжа около 130 коня). Аз съм с 1.6 и според мен си има достатъчна мощ, но това зависи от какво си карал преди това.
Колега, аз живея в Русия и тук данъкът се определя по конете, разликата не е голяма, с удоволствие бих се огледал и за 2.0, но тук има много американски Фокуси, а аз определено искам европейски и засега колебанието ми е между 1.6 и 1.8 :)

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от dragonn2 » 07 апр 2015, 20:01

Е щом разликата не е голяма, взимай по-големия двигател. Поне бензина е евтин при вас :mrgreen:
ИзображениеИзображение

the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 07 апр 2015, 20:08

dragonn2 написа:Е щом разликата не е голяма, взимай по-големия двигател. Поне бензина е евтин при вас :mrgreen:
Така де, ама има една 1.6, която ми грабна окото :mrgreen: , а първоначално исках 1.8, та затова исках да се допитам до хора, които са по-наясно с Фокусите от мен :)

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от madboy » 08 апр 2015, 09:14

Колега, вземи 1,6 или 2,0. 1,8 е някакъв компромис между тях- общо взето върви като 1,6 и харчи като 2,0. :D
Иначе моя съвет е да си вземеш 2,0.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Ford_Lord
потребител
потребител
Мнения: 202
Регистриран: 13 яну 2010, 18:12
Модел на автомобила: Ford Orion 91',Mondeo 02'
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Мнение от Ford_Lord » 09 апр 2015, 22:16

Здравей,аз карам 2.0 литров с 131 коня, определено върви и е много приятен за каране,но иска високи оборите.Приятелката ми 1.6 ,сега по слаб е от моя, но пък е по пъргав и за градско каране е идеален,че и за извън града ако не се изявяваш на състезател

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от aspasia » 09 апр 2015, 23:07

Здравей колега 1,6 литровият двигател е малко тромав бих ти препоръчал 2,0 литровият ако притесняваш от разхода сложи му една читава газова няма да усетиш разликата във вървежа.

the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 10 апр 2015, 15:42

Благодаря ви за отговорите, колеги, на мен също ми се иска нещо по-мощничко, като 2.0, но пак споменавам, че живея в Русия и моделите с двулитровият двигател са повечето между 1998 и 2001 г., а аз търся нещо между 2002 и 2005(фейслифтова 1-ца хечбек). Такива също се намират, но пазарът тук е залят с американски Фокуси или такива, които са сглабяни тук, а съм чувал не много добри отзиви за тях, така че все още си оставам на вариантът между 1.8 и 1.6 и въпреки, че колегата по-горе спомена, че 1.8 е компромис, ми попадна една обява, която ми харесва доста и мисля да я видя https://www.avito.ru/sankt-peterburg/av ... _536147744

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от Felis Concolor » 11 апр 2015, 00:38

the_gnnr написа:...оставам на вариантът между 1.8 и 1.6 и... ми попадна една обява, която ми харесва доста...
230000 рубли? При цена 54 рубли за евро (колкото е приблизително в момента) това прави малко под 4300 евро... Не е "малко", но пък може да се получи "много автомобил" за тези пари (с този иначе препоръчителен двигател), ако е бил, хм, правоуправляван отговорно.

Аз лично бих си отварял очите при огледа евентуално за:
- неравномерна работа на двигателя (може да се дължи и на проблеми с ЕКУ-то);
- моторче за въздуха в купето (може и да е по-шумно, и то не само заради купе-филтъра);
- спирачките (особено задните);
- челното стъкло (възможни пукнатини);
- ел-стъкла (дали функционират правилно).
Изброеното включва типични за модела потенциални източници на проблеми, а иначе има и общовалидни за всяка употребявана преднозадвижвана кола проблеми, но предполагам, че няма смисъл да преоткривам топлата вода с изброяването им.

Наслука!
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 11 апр 2015, 09:27

Felis Concolor написа:Наслука!
Благодаря, колега, относно цената- първото нещо, което ми направи впечатление като дойдох тук е, че колите са БЕЗБОЖНО скъпи, защото тук се плаща мито и затова хората си купуват главно нови коли от магазините, но за хора с ограничени средства (като мен :) ) си остава вариантът втора ръка. Има вариант да си вкарам от България без да плащам мито, но там са големи главоболия, а и крадат европейски номера тук и оставят бележка за откуп, но и да ти ги върнат после, те са изкъртили пломбата и можеш само да си ги закачиш у вас на стената (главоболия отново). Мисля, че мога да я взема тази за 200 000, защото преди около месец се продаваше една 2005 с GHIA и кожен салон за 220 000, ама я лапнаха, а парите ми са на влог, който скоро изтича и не исках да губя лихвата.

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от Felis Concolor » 12 апр 2015, 09:58

the_gnnr написа:колите са БЕЗБОЖНО скъпи, защото тук се плаща мито... Има вариант да си вкарам от България без да плащам мито, но там са големи главоболия, а и крадат европейски номера тук и оставят бележка за откуп, но и да ти ги върнат после, те са изкъртили пломбата и можеш само да си ги закачиш у вас на стената (главоболия отново)...
Особености на российския автомобилизъм, ну-ка! И все пак не виждам кой на по-малко от 2 водки би предпочел втора ръка безмитна Лада Кранта... пардон - Гранта, пред Фокус-а.

Живот и здраве, ще ми бъде интересно да прочета за развитието на темата - следващия път вече в раздел "Моята кола", надявам се.
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

the_gnnr
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 24 мар 2015, 18:59
Модел на автомобила: Focus I 1.8 бензин
Status: Извън линия

Re: Покупка Фокус I Фейслифт

Мнение от the_gnnr » 12 апр 2015, 23:49

Не на 100, а на 1000% съм съгласен с теб, колега-факт, руснаците правят танкове, самолети, но НИКОГА няма да направят една свястна кола, така че който иска да си ги кара, аз решение съм взел- ще бъде Фокус и се надявам, че в най-скоро време ще съм щастлив собственик :)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта