Focus 1.6i Mk1 Проблем с палене, показва, че гориво има, ток има - не иска (повече по случая в темата)

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
KosioZetec_96
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 13 юли 2015, 13:05
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 1.6i 16V Aquamarine frost (2015 -)
Renault Espace 2.2dT MK3 (2008 -)
Peugeot 407 2.2i 16V SW (2016 -)
Ford KA+ 1.2 Duratec (2018 -) служебно...
Местоположение: София, България
Status: Извън линия

Focus 1.6i Mk1 Проблем с палене, показва, че гориво има, ток има - не иска (повече по случая в темата)

Мнение от KosioZetec_96 » 29 яну 2016, 10:20

По време на тежките студове в средата на месеца имах около 6 литра гориво в резервоара на колата ми (Фокус 1.6 16в Мк1). Покарах около 10-12 км и спрях за два-три часа. Качвам се, въртя - няма никой. Ток има да те утрепа, проверих. Стрелката беше застанала на положение, което показва, че се очаква да има поне 5 литра. Реших да долея една туба гориво (5 л.), наливам, изчаквам, въртя - пак същата работа. Закачиха да ме теглят близо 50-100 м. спряхме, защото уличката беше бабунеста от ледовете и въжето не издържа и се скъса... и колата запали на стартер. От раз. Имаше предположения от много страни, че бензина е замръзнал, но от елементарни познания по химия знам, че това е трудно възможно. Вчера ми се случва същата тъпотия. Стрелката е застанала пак на същото положение. Въртя - ток има, палене - НЕ. А мисля, вчера си беше доста над нулата така, че... Пак същата история с доливането и пак теглене 200 м този път. На скорост пробвах - върти уж мотора, подавам газ не отговаря, изкл. от скорост гасне. Спряхме. И на стартер пак запали. Принципно, да добавя, имам проблем с измерването на горивото от страна на уреда от както съм купил колата. Застава срелката точно над нулата, лампа не светва и бензин няма. Обаче сега става, като стрелката е много по-нагоре. Та молбата ми, някой да ми каже какво евентуално да гледам като проблем. Все си мисля, че от самия резервоар идва... Благодаря на прочелите и отзовалите се.
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus 1.6i Mk1 Проблем с палене, показва, че гориво има, ток има - не иска (повече по случая в темата)

Мнение от ЯЛТА » 29 яну 2016, 11:56

Може и подкачващата помпа да се ебава, може и филтъра да е задръстен, много причини може да са, и си трябва човек който разбира, или пък диагностика,- ако е записала грешка да се види коя е.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Focus 1.6i Mk1 Проблем с палене, показва, че гориво има, ток има - не иска (повече по случая в темата)

Мнение от HACKO » 29 яну 2016, 13:11

Другия път, като направи така, удари с нещо 2-3 пъти резервоара. Използвай някое дърво, но гледай да не е много силно да не спукаш резервоара. Ако след това запали, пиши ще ти обясня, какво трябва да направиш.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

уфомамут
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 22 мар 2016, 08:37
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Focus 1.6i Mk1 Проблем с палене, показва, че гориво има, ток има - не иска (повече по случая в темата)

Мнение от уфомамут » 02 фев 2017, 21:20

Колега откри ли проблема, че денс и на мен ми се случи същото, карах доста из града, спрях да заредя и после не мога да запаля.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта