Мнение за форд Б макс

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
gegana61
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 20 ное 2012, 20:56
Модел на автомобила: ford c maks
Status: Извън линия

Мнение за форд Б макс

Мнение от gegana61 » 03 ное 2016, 08:55

Уважаеми колеги,обмислям закупуване на форд Б макс от върнатите в мото пфое от лизинг.Понеже има малко инфо за тях моля за мнение на някой ако притежава такъв.Притеснява ме 3 цилиндровия двигател.Наистина ли харчи малко?Възможност за газ ?Все пак е румънска сглобка и всичко друго за тях

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за форд Б макс

Мнение от DigiPro » 03 ное 2016, 18:07

Здравей. Карам такъв служебен и съм доволен от колата. Трицилиндровия двигател е добър и вече се е доказал през 5-те години от които съществува. Монтират го на още доста модели на Форд. Отлично се е представил и на продължителните 100 хил.км. тестове на Autobild: http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=70797
Разхода на извънградско, който аз постигам е минимално 4,7/100 с до 90 км/ч без климатик до максимум 6,2/100 по магистрала продължително време със скорост до 140 + климатик. Газова уредба май е трудно да се сложи, или е по-скъпа. Ако те интересува нещо друго по-конкретно питай.

http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 8&p=470825

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Мнение за форд Б макс

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 05 ное 2016, 20:56

Здравейте, колега!

Карам вече 14 хиляди километра B-Max и съм изключително доволен от колата. Конкретно моят модел е еднолитровият 100к.с. без старт/стоп система (само бензин). Определено мога да кажа, че този двигател харчи малко дори и в градски условия. Не знам дали има възможност за газ, но при тази икономия и с турбо едва ли ще е по-добре на газ. Колата е пъргава на завоите, купето е просторно, с изключение на мястото за птника, който сяда на задната седалка посредата - там малко се буташ в раменете на двамата ти съседи отляво и дясно. Багажникът ми е предостатъчен за багаж.
Колата я карам в смесени условия, около 70:30 извънградско-градско. Извънградското ми е на равен терен и разходът е винаги под 5л/100.
Малкият двигател лично за мен си има и недостатъци - натоварена колата с хора и багаж е доста зор за този двигател. Понякога на изкачвания и без толкова товар в колата определено изисква по-ниска предавка.
Показанията на компютъра за днес бяха следните: тръгнах със среден разход от 5.8л/100км и оставащи километри до зареждане 215. Изминах 74 километра, от които около 10 градско. Като пристигнах у нас средният разход беше паднал на 5.5л/100 и оставащи 195 километра до зареждане. Пътуването мина без климатик/парно.

Поздрави!
*fe*

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта