Чува се едно свирене

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Мирчо
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 31 май 2016, 18:19
Местоположение: Трявна
Status: Извън линия

Чува се едно свирене

Мнение от Мирчо » 26 ное 2016, 10:46

Здравейте колеги вземах си Форд Cmax 1.8 120к бензин, като я запаля сутрин се чува едно свирене като загрее пак се чува но е по малко, ходих по майстори всеки различно ми казва един ми вика от генератора друг имало вентилатор за обдухване на тръбите но на мен ми направи ми впечатление че като въртя волана на ляво на дясно докато го движа и спира да се чува като спра и пак почва, моля ви колеги дайте предложения какво да правя

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Чува се едно свирене

Мнение от synthez 3D » 26 ное 2016, 11:25

Запиши едно видео,или аудио и го дай тук да го чуем. Може да е от много неща и затова е трудно да се каже без да се чуе.
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Чува се едно свирене

Мнение от OgiDogi » 26 ное 2016, 16:34

Мирчо написа:Здравейте колеги вземах си Форд Cmax 1.8 120к бензин, като я запаля сутрин се чува едно свирене като загрее пак се чува но е по малко, ходих по майстори всеки различно ми казва един ми вика от генератора друг имало вентилатор за обдухване на тръбите но на мен ми направи ми впечатление че като въртя волана на ляво на дясно докато го движа и спира да се чува като спра и пак почва, моля ви колеги дайте предложения какво да правя
Щом появяването и изчезването е свързано с въртенето на волана, най-вероятно е от хидравличното усилване, в което на празен ход някой разтоварващ клапан издава звук.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта