Съвместими ли са Fotrd Cougar - Mercury Cougar?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
MilenKutevski
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 05 дек 2016, 16:02
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 V6 24VALVE DOHC
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Съвместими ли са Fotrd Cougar - Mercury Cougar?

Мнение от MilenKutevski » 06 дек 2016, 21:13

Здравейте.
След дълго търсене,ровене и разпитване( включително и Мото-Пфое) нямам представа дали частите са взаимно заменими?
Ако не са ще трябва да се продава котарака. :( :( Ето малко предистория.

На магистралата, на лукойл преди бургас, пукам водно съединение(маркуч) на топлия кръг.Дигам телефона на моя сервиз(национален), взимат ме и ме откарват. в бургас се почва едно ровене,звънене и т.н. но часта я няма. Остава само вариянта за оригинален. Звъним в форд и..... имали го но с 7 работни дни доставка след плащането.взимаме решение да ми направят байпас с някаква смола(изкара 2000км). прибрах се в софия след 3 дена кошмар. От сервиза ми казаха че е по добре да си го купя лично от форд,защото не давали отстъпки вече и само щели да ме натоварят още. мъка не мъка (от форд ми обявиха цена от 360лв. за маркуча) отивам да го поръчам. И .... изненада - оказва се е изчерпан и не се потдържа на слкад понеже бил стар модела.Викам си ОК, ще пробвам и-бей..... няма. В разни сайтове за части - няма. Пробвам пак в и-бей само че с меркюри и УРА. Излизат толкова части,че можеш да я сглобиш цялата. А прословутия маркуч на цена от 30-60 долара!!!! с доставката до 100!!!
И тук идва уловката. частите са с спесификация и размери по инчовата система.Айде обратно в сервиза обнадежден. Отваря момчето прогама, но там няма размери. Само номера на часта.От там пак в форд да питам дали са съвместими. Нов ужас - нямат представа,да сум пробвал. В краъна сметка разочарован го побългарих(с месингова фтулка откъм блока).
Целия този филм за един маркуч.А ако недай си боже изтропа нещо друго? Предните нисачи ги смених на късмет. имаха един десен и три леви само.

Някой ако има информация по въпроса ще съм му много благодарен

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвместими ли са Fotrd Cougar - Mercury Cougar?

Мнение от S_C » 07 дек 2016, 01:27

Ма ай мале...тия в МП тотално се самозабравиха на кой свят са...360 лева за маркуч, че и с поръчка. Малоумници.
Дигиталните шублери мерят и в инчове. Не е повече от 20 лева. Мериш входа и изхода-външния диаметър там ,дето се слага тоя маркуч и щом имаш инчовите размери, си в мача.
За продаването...това нещо не знам как се продава. Кугар и Скорпио са модели на Форд, дето и да тръгнеш да ги подаряваш, пак не е ясно дали ще има кой да ги вземе. Не са лоши коли, ама счупи ли се нещо от специфичните за модела части, сядаш на рошвия с едни дебели цени, поръчки от на майната си по две седмици и майстори, гледащи колата като голям камък...Сигурно е голямо удоволствие да се карат, ама поддръжката на такива редки модели иска по-особен начин на мислене.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Съвместими ли са Fotrd Cougar - Mercury Cougar?

Мнение от Tsurinski » 18 фев 2017, 13:54

Колега, съжалявам че не съм видял поста ти по рано, но напоследък почти нямам време да влизам в форума. Та на въпроса ти - да съвместими са на 90% . Като несъвместими са стоповете и мигачите със сигурност заради разликата в европейските и американските закони и изисквания (различен цвят). Кугара е частично съвместим и с мондео мк2 седан /хечбек. Тампоните на предните носачи ги произвежда една фирма тук в България, шарнирите са като на мондео мк2, всичко по задния мост - мондео мк2 седан/хечбек, но амортисьорите са си само за кугар- по-къси са. За въпросните водни съединения освен mercury cougar са съвместими с тези от мондео мк2 с V6 двигател. Интерестното е че от Форд дават различни каталожни номера на едни и същи части в зависимост от модела още при производството та кашата при търговците е пълна( не само при Moto-phoe).
Надявам се поста ми да не е много закъснял и да съм ти бил полезен.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта