Какъв разход дава Фокус 1, 1,8 TDCI

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
otoyol
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 21 яну 2016, 20:56
Модел на автомобила: Ford Focus 1, 1.8 TDCI, 115 h.p.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Какъв разход дава Фокус 1, 1,8 TDCI

Мнение от otoyol » 29 яну 2017, 11:28

Здравейте, колеги. Пускам темата от любопитство дали някой е сравнявал реалния разход на гориво за даден изминат път и показанието за среден разход на гориво на 100 км. според бордовия комп за този модел форд фокус ?

СПОДЕЛЯМ СЛЕДНОТО ЗА МОЯ СРЕДЕН РАЗХОД ПО БОРДОВИ КОМП: Моят е 115 коня, хетчбек. При шофиране с двама човека в колата между едно населено място и град Русе, с разстояние 30 км., т.е. общо 60 км. в двете посоки, по равнинен и прав терен, от които километри около 20 - 25 км. са градско в рамките на Русе, ми изписва среден разход в интервала 5,4 - 5,6 л./100 км. Това е сега през зимата. Километрите се минават за един ден, т.е. моторът е почти загрял напълно за целия този маршрут. Извън населените места скоростта ми е 100 - 120 км./ч. Рядко се налага изпреварване. Някой път се попада в задръстване за .. 5 - 15 мин. Форсира се до около 2300 - 2500 об. при смяна на предавките, с леко натискане на педала на газта. Преди пътуването, автомобилът се оставя да бачка на място около 10 мин.
Веднъж пътувах Русе-Варна /Дружбите.../ и обратно за 1 ден. Каране на връщане с климатроник. Средна скорост 110-120 км/ч. По магистралата - 130-140 км/ч. Пет човека + багаж. Показа ми 5,0 л./100 км. среден разход. После пътуване до В. Търново и обратно, двама човека без багаж и без вкл. климатроник. На отиване - много тирове, средна скорост около 80 - 100 км.ч. На връщане - по-спокойно, средна скорост 120-130 км/ч. Показание - 4,3 л./100 км.

РЕАЛНО: Не съм я засичал по метода "пълен - пълен", но скоро се очертава да мога да го направя, когато ще споделя впечатления тук във форума. Имам чувството, че реално уж харчи сякаш средно с 200 - 300 мл. на 100 км. повечко, спрямо показанието на борд компютъра. Не ми светва лампата за резерва гориво /явно е изгоряла/. Когато останат 80 км. до "колонка", бордовия сигнализира. Тия остатъчни 80 км. ги показва на различно положение на стрелката на уреда по скалата, в зависимост от текущия режим на каране /което е логично/. Най-грубо смятам така: зареждам например 20 л. гориво, като нулирам брояча на км. и бордовия комп. Забелязвам къде е стрелката на горивометъра. Карам, карам, докато дойде стрелката на същото положение. Долу горе, разбира се ... И смятам, сякаш реалният среден разход е ... 200 - 300 мл. повече.

Моля, споделяйте вашите практически примери за средния ви разход. И още нещо - някой запознат ли е как се мери т.нар. "извънградски разход", който примерно за тоя модел е 4,4 л./100 км. В какви условия и как се измерва той ? От любопитство просто... :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какъв разход дава Фокус 1, 1,8 TDCI

Мнение от HACKO » 29 яну 2017, 14:29

Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Заключена

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта