Същност на компютърната диагностика

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
otoyol
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 21 яну 2016, 20:56
Модел на автомобила: Ford Focus 1, 1.8 TDCI, 115 h.p.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Същност на компютърната диагностика

Мнение от otoyol » 10 фев 2018, 09:58

Здравейте, колеги. Признавам си, че не съм наясно по въпроса с компютърната диагностика на един дизелов автомобилен двигател (за сведение притежавам Фокус 1, 1,8 tdci), и затова пускам настоящата тема. Питането ми е: Кое и какво се измерва/тества/установява при т. нар. компютърна диагностика ? Чувал съм, че се виждали някакви числа (милисекунди), относно работата на дюзите, сигналите от датчиците, записани грешки и т.н. .. Любопитно ми е кое може да се изследва и тества по горивната уредба на двигателя ? Налягане в рейла при старт, в различни режими и т.н. ...? А по турбината и работата на актуатора ? Ще ви споделя, че поради загуба на мощност я закачиха на тестер около Коледа, като причината се оказа блокирал ЕГР клапан, поради откачено вакуумно маркуче. Това сам си го оправих. Та тогава питах може ли да се види нещо за дюзите и пичът ми показа въпросните числа, само че в милиграмове ?!! Какво значат те ? Стойностите при мен бяха в интервала 0,20 - 0,50. Някои бяха с отрицателен знак.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Същност на компютърната диагностика

Мнение от dimkar » 14 фев 2018, 11:55

Да не ти връщала нафта? :lol:

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта