Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 24 окт 2019, 14:14

Здравейте ще ви разкажа накратко за проблема и от какво ме съмнява и направих и диагностика . Колата е Ford Mondeo MK3 TDDI 2.0 16v 115k.c като закупих въпросната кола през 2015 година декември месец ми направи проблем колата запалва и след околи 10-15 секунди изгася сама така мога цял ден да го правя на което ме доведе на мисълта че недостига гориво или някакво реле датчик. Поразгледах разни форуми и стигнах до заключението че имат така да се каже проблем с подкачваща помпа която се намира на задно дясно колело преди самия резервоар. Смених въпросната попичка и 3 години на гръм върви без проблеми до началото на пролетта на тази година. Започна да прекъсва провреме на пътуване давам фас почва да придърпва да се чува да хлопа трака и тем подобни шумове от мотора . Като човек които се занимава с комбайни и трактори и знам как работи дизела първото което ми дойде в главата е липса на гориво или не достатъчен дебит на гориво взима въздух . На което от тези изброени нямаше признак. Прибягнах пак до върпосната подкачваща помпичка този път взех БОШ да е оригинал с надеждата да се оправи както беше и предния път но уви проблема си остава така . Диагностиката показа само една грешка : P1631 Главно реле на ЕСМ/PCM система - прекъсване . До колкото каза човека които я дигностицира да я карам така 10 дена и пак да отида да се види дали същата грешка ще излезе и тогава да се прибегне до смяна на въпросното реле или компютър. Между другото горивен филтър чисто нов сменен резервоара е свалян и изчистен . Ако някой има подобрен или същия проблем да сподели има ли как да се оправи или да се търси нова кола .

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от ЯЛТА » 24 окт 2019, 14:43

С номера на грешката търси в Ютюб видеоклипове...........
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 25 окт 2019, 11:56

Там е работата че няма такива клипве

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от perun » 25 окт 2019, 20:45

Това не върши ли работа-https://www.youtube.com/watch?v=9XZbcxoisYw

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 26 окт 2019, 07:33

проблем с паленето нямам аз пали си винаги освен в случая като започне да не върви и изгасне сама после трудно пали

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от ivo_63 » 26 окт 2019, 15:23

Провери си датчика на коляновия вал.

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 26 окт 2019, 15:55

ако е проблема в датчика на коляновия вал ще излезе грешка там а аз съм дал каква грешка е отчел компютъра при диагностиката

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от perun » 26 окт 2019, 21:36

Какво има да умуваш, смени го това реле не е толкова скъпо.Или чакаш тотално да сдаде пагажа и тогава клипа дето съм ти дал ще ти свърши работа-нещата ще бъдат вече същите.

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 27 окт 2019, 12:28

работата е там че за мен не е проблем да го сменя това реле аз знам за него и този клип съм го гледал но човека от диагностиката каза така покарай колата 10 дни и ела за повторна диагностика защото и той не знае дали е реле или компютъра . За мен не никакъв проблема да сменя това реле с ново стига да го има в българия защото се наложи едно друго реле да сменя и нито в косер в които и да е магазин за авточасти нямаха това реле и се наложи от форд да го взимам и дойде от европа с доставката 100 лв .

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от ivo_63 » 27 окт 2019, 13:30

Ylalala написа:
26 окт 2019, 15:55
ако е проблема в датчика на коляновия вал ще излезе грешка там а аз съм дал каква грешка е отчел компютъра при диагностиката
Може , но прецакан ДКВ има точно тези симптоми - пали от раз и като минеш 5 км угасва в движение.

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 27 окт 2019, 14:41

ivo_63 написа:
27 окт 2019, 13:30
Ylalala написа:
26 окт 2019, 15:55
ако е проблема в датчика на коляновия вал ще излезе грешка там а аз съм дал каква грешка е отчел компютъра при диагностиката
Може , но прецакан ДКВ има точно тези симптоми - пали от раз и като минеш 5 км угасва в движение.
проблема с паленето нямам ситуацията е такав че всеки ден сутрин и вечер пътувам до работата си която е на 30 км от вкъщи и има ден в които отивам и се прибирам без никакъв проблем но има ден в които на 3 км от работата ми започва да не върви колата това се състои следното няма никаква индикация колата да влиза в авариен режим или да светва някаква лампа по таблото като почна да давам гас започва да придърпва и да няма тяга следователно по това което разбирам от двигатели е че е недостиг на гориво но съм стигал до крайната точка след като смених въпросната подкачваща помпа с оригинална на БОШ стана така в един ден не можах да отида до работа стигнах до половината на пътя и спрях тя си работи на място но като се подаде газ не може да се изфорсира и прекъсва работата на мотора като се чуват странни шумове и няма проблеми или индикации в оборотите на мотора стрелката не играе а си стой на 950 оборота както си е по принцип единственото което е по притеснително е че мотора се тресе от неравномерната работа и шумовете все едно се трошът камъни вътре . Иначе двигателя е що годе пъргав и икономичен за това голямо купе не е състезателна кола но изпреварванията са доста добре като натиснеш изпреварваш.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от ivo_63 » 27 окт 2019, 17:29

Елиминирай проблема с по-евтиния вариант , смени релето , ако не стане тогава ще му мислиш ... Така само да гадаеш .... Или сменай мастора с истински майстор. :D .

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 27 окт 2019, 19:04

ivo_63 написа:
27 окт 2019, 17:29
Елиминирай проблема с по-евтиния вариант , смени релето , ако не стане тогава ще му мислиш ... Така само да гадаеш .... Или сменай мастора с истински майстор. :D .
проблема е там че смених доста неща преди да отида на диагностика защото от гледане стана това дередже . Проблема не е в парите а в това че ако го сменя не мисля че това ще оправи това

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 07 яну 2020, 12:58

Така след смяна на въпросното реле по акумулатора днес диагностиката показа повреда в горивната помпа кода който излезе :P1564 Впръскваща помпа - повредено. Следователно цялостен ремонт на помпата което си е доста пари. Исках да не остава така темата ако някой се сблъска с моя или сходен проблем да има информация

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от perun » 07 яну 2020, 23:54

Това, че пишеш и споделяш проблема е много добре, но 3 помпи за 5год. нещо не ми звучи добре.

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 11 яну 2020, 20:58

не просто сменях тази дето е преди резервоара а сега излезе самата горивна помпа на двигателя като загрее горивната помпа и почва проблема преди това си пали работи без проблем

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 09 мар 2020, 17:47

Така с доста голямо закъснение но свалих горивната помпа и на майстор да смени по електрониката каквто трябва платката е здрава и оказа се че има някакъв кондензатор които в гори по принцип при мен не е изгорял но имало някаква специална спойка която се запоява доста струдно ми го обясни майстора направил го е и сменил е данчика за оборотите на помпата за да няма повторно носене или сваляне . Остана да се монтира всичко смяна на целия ангренаж верига плъзгачи зъбни колелета успокойтел . И мисля че това ще е реши проблема. Надявам се на някой колега да съм помогнал малко от малко с това ако има подобен като моя проблем да не си играе да се лута а направо да си сваля помпата и да я видят електрониката защото 95% от BOSH VP-44 горивна помпа 77 модела на различни коли я има тази помпа и винаги гърми електрониката цялата работа ми излезе 250 лв ремонта на електрониката .

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 10 мар 2020, 22:22

Запетаи (поне), приятелю...
*fe*

Ylalala
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 авг 2015, 10:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0TDTI
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Re: Ford Mondeo MK3 възможен проблем електрически

Мнение от Ylalala » 14 мар 2020, 10:17

Няма време :lol: :lol: :lol:

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта