Колко "бързо" палят вашите комънрейли ?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
otoyol
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 21 яну 2016, 20:56
Модел на автомобила: Ford Focus 1, 1.8 TDCI, 115 h.p.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Колко "бързо" палят вашите комънрейли ?

Мнение от otoyol » 27 яну 2020, 08:39

Интересувам се колко време работи стартерът при палене на вашите TDCI - та? Разбира се, не очаквам някой да е засичал с хронометър, а става въпрос за съпоставяне/сравнение с условни изрази. Лично при мене, от както е купен фокусът 1,8 тдци, всяко едно палене /независимо студена - топла - гореща и т.н./ не е от "раз" или друго яче казано "чакмак / на четвърт", както например помпа-дюзите при ВАГ групата или предходните им дизелови варианти... И това още с покупката на фокуса беше ми направило впечатление, защото дотогава карах Лада Самара /и още я карам де/, която буквално пали на четвърт. Или казано друго яче, фордът ми пали: "въй-въй-въй - дран..." /не говорим за някакво дълго въртене повече от секунда - две/. Преди време направих пълен ремонт на стартера: втулки, четкодържател с четки, ел. измерване на ротора, пристъргване на колектора, основно миене на редуктора и целия стартер, както и шалтер. Акумулаторът е 80 АЧ, тестван с товарна вилка, на година и половина. Като цяло след ревизията си върти още по-силно, но все пак не пали "на четвърт". Как е паленето при вас, колеги с TDCI- та? Нормално ли е като цяло това за комънрейл? Чувал съм, че тази особеност е свързана с нуждата да се постигне нужно налягане в рейката за стартирането.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта