Хасково, моля съдействайте.

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 09 юни 2021, 12:41

Здравейте, от не малко време съм в процес на търсене на автомобил. Скоро изскочи една обява, която ми хвана окото, но автомобила се намира в Хасково. Има ли някой от там, който би отишъл да го види на живо и да каже дали изобщо си струва да бия път до там?
А обявата е тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kdjpxz

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от ЯЛТА » 09 юни 2021, 15:08

Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от HACKO » 09 юни 2021, 17:11

Аз ще го видя, ама като съм "Бензинджия" не знам дали ще мога да дам адекватно мнение, не че ще ми дадат да я карам без номера.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от ЯЛТА » 09 юни 2021, 17:15

HACKO написа:
09 юни 2021, 17:11
не че ще ми дадат да я карам без номера.
Ако са сериозна автокъща може да имат и транзитни номера.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 09 юни 2021, 17:28

HACKO написа:
09 юни 2021, 17:11
Аз ще го видя, ама като съм "Бензинджия" не знам дали ще мога да дам адекватно мнение, не че ще ми дадат да я карам без номера.
Благодаря. Като цяло всякаква информация от човек, различен от продавача ще е добре дошла. Ако може да се снима и ВИН-а. Аз два пъти звънях за да питам нещо, но не ме отрази никой.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от pepy1 » 09 юни 2021, 18:55

Ти сериозно ли? Ще даваш 18 бинки, а не ти се минават 300 км в посока! Това е по малко от 100 лв разход за гориво.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 09 юни 2021, 19:00

В момента нямам автомобил. За да отида и просто да го видя трябва да ангажирам още някой. Също така времето в момента ми е кът. И е само един автомобил, ако бяха 2-3-4 изобщо нямаше да се замисля да се скатая 2 дни, да си хвана автобуса и да отида. Миналия уикенд щях да пътувам към София, но 2 от 3 коли се купихва съответно в четвъртък и петък и отпадна. Нещо не ми се струва нормално да биеш 4 часа път за оглед на един автомобил. И примерно да видиш, че е дроб. За това помолих, ако някой има възможност да му хвърли един поглед. Ти явно нямаш, в тоя ред на мисли не разбирам защо изобщо се хабиш? *banned*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от pepy1 » 09 юни 2021, 20:13

В момента съм ти някъде комшия, утре също. Ако поровиш малко в темите, ще прочетеш как съм ходил на майстор във В.Търново, защото по това време в София не познавах подходящ. Оставям в събота, и си я прибирам другата събота. И все пак, ако аз давах 18 000, щях да разчитам на себе си. Не е като да няма коли под наем, ако всичките ти приятели не могат да ти съдействат! Както и да е, успех ти желая, и да се похвалиш като купиш нещо. Нищо че не е форд :D
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от F Focus » 09 юни 2021, 20:47

По снимките колата изглежда "пуканка", но бих те посъветвал да почетеш, каквото има за този двигател във Фолксваген-форума, че надписът на багажника "блу някаква си технолоджи" предполага много джаджи по ауспусите, които са безумно скъпи. А, и кола, която не мога да настъпя на пътя никога не бих си купил-инак всеки търговец ти дава ключовете и ми вика-карай! А, аз му казвам карай ти-аз ще се возя! :D Ама не искат! Също факта, че не те отразяват по телефона е крайно съмнителен, а нежелание да изпратят ВИН-а направо трябва да те откаже.
Нямам никаква вяра на автоджамбазин(освен, ако не ти е баща, или брат, но пак не е гаранция :D ), кола от такЪви не купувам, но ти решаваш.
Моята сегашна кола я купих от човек от Хасково и ходих с автобуса дотам, ама вторият път, когато реших да я взема-първият беше с предишната. :wink:
За такава кола ти трябва наистина добър специалист, запознат отлично с марката и двигателя, с добра диагностична апаратура и уред за измерване дебелината на боята, но такива хора са много заети и надали някой такъв ще се навие да си губи времето, но без наистина компетентен оглед рискуваш много!
Все пак успех!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 09 юни 2021, 21:08

За това искам за първи оглед колега от града да отиде и погледне, да я чуе и, ако може да снима ВИН-а, да попита от къде е внос, има ли истинска сервизна история или поне някаква.
И след това вече да преценя дали има смисъл да губя поне един ден вече за оглед и от мен, евентуално капаро, запазване за час за преглед и т.нат.
Иначе в последните месеци чета за двигателите от ВАГ групата, най-вече за 1.4 tsi, 1.6 tdi и 2.0tdi. Като цяло нямат някакви болежки, 2.0 тди е пукал глави до около 2007/8г, след това е оправен. И колкото и странно да е, частите на тази джета са съпоставими като цена с тия на фокуса, който имах.
Иначе веднъж съм купувал кола от джамбаз и като цяло нямах големи оплаквания. Оказа се, че е била блъскана, но го разбрахме чак след 7-8 години, когато започнаха да гният праговете, била е направена добре. :)
Има още една джета, която 'следя', купувана от тук и с реална история, но там цвета ме спира и цената ми идва малко нагоре. Голяма инфлация, преди време си взех фокуса на 6г за 9100лв, сега на същите години са по 14-18000 лв, луда работа.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от ivo_63 » 10 юни 2021, 10:11

За тия пари бих искал даже гола мацка на предния капак. Трябва сам да си я видиш, аз колкото пъти съм ходил на оглед за приятели никога не съм харесвал колите. Всеки има различен критерий. Цвета на боята изобщо не би ме интересувал , по-важното е за мен колата да е читава. Върви си я виж сам.

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от Coldgrave » 10 юни 2021, 10:40

Да кажа кола на 4 години и при това VW за 18 хиляди ме съмнява. Аз моя дранголник го взех ноември 2019. Тогава колата беше на почти 5 години без 3 месеца. Официалната цена от МП беше 11200 ако не се лъжа, ама уцелих черния петък и я взех за 8 хилки, което си беше доста добре. Вярно Trend модела опоскан от всякъде ама ми вози задника. Тъй че наистина по-добре сам да отидеш.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 10 юни 2021, 11:18

Хора, нали не мислите, че ще купя или не колата само по преценка на Наско? Ще отида много ясно, просто следващите 7-10 дни няма да имам шанс. Няма нужда да повтарям едно и също.

И колко трябва да струва един автомобил на 4-5години? Според мен минимума на обезценяване за този период е 60%.
Да, има хора, които си продават колите с 6-7хил по-скъпо, но до сделка не се стига.

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от Ради-1 » 10 юни 2021, 17:41

Колега, за такива пари има фокус мк3 в мото пфое, което е повече кола от този ваг. На тази цената и е леко съмнително ниска

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Хасково, моля съдействайте.

Мнение от MapTo_D » 10 юни 2021, 19:14

Все пак е добре и да ти харесва даден автомобил. На мен определено фокус 3 не ми допада. Мк 2.5 за мен е в пъти по-добре, но са вече на 10+ години. Мк 3.5 също гледам, но и там няма голям избор.

Иначе тази тема е за ключ, Наско ми даде информация. И да, цената е леко съмнителна, с това съм съгласен.

Заключена

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта