Обмислям смяна на двигателя.

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
belishki
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 юли 2017, 11:33
Модел на автомобила: Ford focus mk1 1.8tdci
Местоположение: Панагюрище
Status: Извън линия

Обмислям смяна на двигателя.

Мнение от belishki » 22 авг 2021, 13:29

Здравейте колеги!
Автомобила е Форд Фокус мк1 2004г. 1.8 тдци 100к.с.

Поради безкрайните ремонти на дюзи и помпи, хилядите главоболия и излишните пари които се набиха в този автомобил обмислям смяна на двигателя.

Малко предистория: Преди време (пак след ремонт на дюзи и гнп) Форда си палеше и вървеше като нов. След известно време започна да гасне при първото запалване за деня. Вкарах го в сервиз и както винаги майсторите казаха дюзи или гнп. Свалихме дюзите пратихме ги на стенд - те били наред, изпрахме гнп-то на стенд, смениха клапан за високо налягане и от там се почна ходенето по мъки!
Форда не пали на Стартер, само с бутане и дърпане, а като го запаля понякога докато го карам играят оборотите на свободен ход. Писна ми вече от тези скапани дюзи и помпи и от майсторите и от всичко общо взето!

Идеята ми е да взема един донор 1.8 или 2.0 бензин, та въпроса ми е някой правил ли е подобна трансплантация?


Изпратено от моят M2101K7AG с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Обмислям смяна на двигателя.

Мнение от HACKO » 22 авг 2021, 14:30

Ще бъде ужасно, от едно гориво на друго, ще ти трябва освен двигателя и Ел. инсталацията и цялата горивна уредба заедно със резервоара. И след всичко това може да имаш проблем със узаконяването.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 23 госта