Светва ми лапа за двигателя (Фокус 2012)

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
alek200
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 24 фев 2008, 16:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 115 к.с. '12г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Светва ми лапа за двигателя (Фокус 2012)

Мнение от alek200 » 24 дек 2021, 09:56

Здравейте,

Вечерно време като си тръгвам от работа колата е замръзнала и я чака по 2-3 минути докато позагрее малко, но на едно и също място докато се прибирам изведнъж пада мощността и светва за около 2 секунди съобщение на екрана, че има проблем с двигателя и след това повече от 40 километра в час не мога да вдигна докато не спра да изключа колата и пак да я запаля.
Предполагам, че е нещо от ниските температури? Имам един OBD,но не разбирам как се използва вчера го сложих и ужким от едно приложение изписа, че има натрупани грешки прилагам ги да видите до сега за 2 години никога не съм я проверявал за грешки.
С коя програма се чистят грешките през OBD и дали знаете какво може да е? От кофти нафта или нещо от сорта.
Фокуса е 2012 дизел 115 кс. 1.6

Изображение
Изображение
Ако си Горд купи си Форд
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Светва ми лапа за двигателя (Фокус 2012)

Мнение от OgiDogi » 26 дек 2021, 08:14

Поне по съвкупността от грешки (стари и нови), колата иска качествена диагностика с активации, измервания и проверка на отделните елементи. Може да има нещо по окабеляването, може елемент на моменти да вкарва смущения и да се губи захранване/маса на другите от списъка...
И като отиваш за диагностика, не "лекувай" автомобила с чистене на грешки преди това. Дори информацията в история може да подсети диагностика за нещо допълнително и да се окаже проблемният елемент.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта