Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от antipower » 24 ное 2013, 20:30

Здравейте колеги!
Някой може ли да ми каже каква е цената на запалителна бобина за Фокус 1.6 16V 101HP- Zetec-SE
Колата продължава да прекъсва, вече не само на ниски обороти, пък съм и сменил кабелите и свещите преди няма и 2000 км.
Тука едни майстори ме посъветваха да пробваме да я сменим и да видим какво ще стане.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от antipower » 24 ное 2013, 20:35

Забравих да спомена, че колата е закачана за диагностика и ми казват че нямам нито една грешка.
Но днес като се прибирах ми светна жълтата лампа "Check Engine" и не изгасна, дори и след повторно запалване.

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от gorskiq » 25 ное 2013, 08:45

Здравей, за моето мондео купувах бубина оригинална на Моторкрафт на цена 214 лв., тъй като и тя прекъсваше и на диагностиката показа проблем в бубината. Мое мнение е, че специално за двигателя частите и консумативите трябва да са оригинални. Може цената да ти се стори много висока, но вече 5 години не съм имал повече проблеми.
Между другото виждам от профила, че си от Карлово - не зная от къде си купуваш частите и консумативите, но е хубаво да провериш, ако можеш и цените в Пловдив. Мой познат си търсеше тампон за двигателя и в карлово цената бе 100% отгоре /ако мине номера/. Поздрави.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от HACKO » 25 ное 2013, 15:17

Минаваш през някоя морга, или по-добре през пункт за вторични суровини, и си вземаш за 20-30лв бобина от Ескорт или Фиеста от 90те. Разликата е само в буксата, затова ще я искаш заедно с нея, но не правят проблем за разлика от по-новото поколение.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от Didibao » 25 ное 2013, 16:14

Не е само в буксата, има и разлика в самите накрайници на кабелите при първите бобини са с щипка, а на фокус са без, ще му трябват и кабели евентуално от мондео или ескорт за да ползва такава бобина.

Това са първите бобини.

Изображение

Това е при фокуса.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от antipower » 25 ное 2013, 19:18

Пазарувам предимно от Коссер-Пловдив и там ми казаха цена 40 лева с 20% отстъпка за най-евтината.
Ще купя една, само са да разбера дали проблемът с прекъсването е в нея. Ако е така, тогава ще помисля за нещо по-качествено.
Благодаря Ви колеги !

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от gorskiq » 25 ное 2013, 23:56

Като купих това мондео смених свещи и кабели с нови на Fomoko, но проблема бе в бубината та смених и нея. Колата вървеше всичко 6, но един дявол в мен ми говореше - а бе свещите не са платинени, търси си такива. И така от Косер си взех Денсо платинени - 68 лв. След като изминах 6000 км. отново придърпването се появи, айде пак на диагностика и .... проблем с кабелите /Майстора вика какви са тия свещи правени в час по трудово обучение/. Върнах си старите свещи, купих си още един комплект кабели за 130 лв. и повече не съм пипнал нищо, а съм изминал 10 х 6000 км. Резултата 200 лв. на вятъра.
Моя съвет е по-добре дай 20 лв. за диагностика, отколкото да експериментираш с бубина за толкова. Колеги купуваха разни рециклирани за 60-70 лв., а за 40 лв. с 20% отстъпка не знам какво нещо ще е, дано те прибере до Карлово.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Каква е цената на запалителната бобина за Фокус

Мнение от antipower » 26 ное 2013, 21:41

Колеги, днес си купих бобината, монтирах я и ... да ви кажа че всички проблеми с вървенето изчезнаха.
Наистина си сложих такава от 53 лева но беше само за пробата и сега като гледам ще карам с нея докато не избие и тя :)
За мен проблема беше, че незнаех от къде идват тези прекъсвания.
Ще пиша пак, след като покарам и я оценя!
Благодаря на всички за мненията :)

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта