Mondeo Mk1 багажници, греди

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Заключена
Потребителски аватар
yavorsv
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2016, 19:09
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia 93 Hatchback
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от yavorsv » 23 юли 2016, 10:27

Здравейте бъдещи колеги. Понеже постягам едно Мондео Мк1, а имам определени нужди и изисквания от него имам няколко въпроса относно багажници за велосипеди и греди за тавана.
Имам теглич. Някой ползва ли багажник за велосипеди и какъв ? Не искам да ми се закриват номера и сигнализацията.
От тези багажници с ремъците и гумените тампони кой е подходящ ?
Как стои въпросът с гредите на покрива ? Май били доста редки.

Потребителски аватар
yavorsv
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2016, 19:09
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia 93 Hatchback
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от yavorsv » 25 юли 2016, 19:54

Предполагам, че ще меря на място багажници в някой голям град щом тук няма колеги возили велосипеди за този модел Форд. Щеше да е полезен чуждият опит. :(:

EDIT : Купето е hatchback. Забравил съм да отбележа.
Последна промяна от yavorsv на 26 юли 2016, 16:21, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от mi6o » 26 юли 2016, 01:11

Здравей колега. Какво купе е Мондео-то-комби, седан или хечбек ?

Потребителски аватар
yavorsv
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2016, 19:09
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia 93 Hatchback
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от yavorsv » 02 авг 2016, 08:49

Някой нещо монтирал ли е по този модел изобщо??

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от mi6o » 02 авг 2016, 16:58

Здравей колега. Преди няколко години работех точно в такъв магазин/сервиз за багажници. Има напречни греди за тавана за всеки хечбек, просто монтажа е различен при различните марки и модели коли. Има два варианта за монтаж на напречни греди за които се сещам сега и те са или под гуменото уплътнение на вратите, или на тавана трябва да има две надлъжни пластмасови релси с по една капачка над всяка врата. Капачките се бутат малко надолу и на ляво или дясно ( би трябвало има стрелка ) и под тях вече е профила за монтиране. За задния капак има доста варианти от тези, които се захващат с гумени тампони и ремъци, както и такива които се монтират само на теглича. Просто трябва да ти хареса и като цена, и като качество, но за съжаление колелата ще пречат на сигнализацията малко или много. По принцип докато бачках там имаше вариант и за багажник под наем-разбира се зависи колко пъти в годината ще ти е нужен и от там вече си правиш сметката и така.
Поздрави

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от gorskiq » 03 авг 2016, 08:45

Аз имам багажник на тавана и карам две колелета. Не пречи да си отваряш багажника, а като вали дъжд колелото е измито и свети. Ако е отзад на теглича или вързано с колани ще е по-мръсно от колата. При евентуален пътен инцидент да не говорим кое ще пострада първо. Хечбека има отвори с резба за багажник скрити зад гумените уплътнения на вратите.

Потребителски аватар
yavorsv
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2016, 19:09
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia 93 Hatchback
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от yavorsv » 03 авг 2016, 09:59

Благодаря ви за информацията. По принцип технологията с гредите на тавана ми е ясна, но там сякаш е много сложно. Ако не могат да се сложат направо напречни трябва да има надлъжни греди. После върху тези напречни си трябват специални стойки за колелетата. Поне 2-3 приспособление се купуват и става една инвестиция..
Надявах се на вариант за багажника, където колелетата лягат малко по-високо та да не пречат на сигнализацията. Предполага ще отида до такъв магазин и ще пробвам всичко. Благодаря отново. _friends_

П.С. Колкото повече мисля толкова повече ми се струва, че май ще си намеря от някой познат едно ремарке и ще си ползвам теглича. Няма да пътивам с колелета повече от няколко пъти в годината, а нищожният данък няма да ме убие. Колата път остава свободна и без допълнителна арматура.

cathpeta17
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 19 мар 2021, 14:08
Местоположение: Paris
Status: Извън линия

Re: Mondeo Mk1 багажници, греди

Мнение от cathpeta17 » 15 ное 2021, 08:56

mi6o написа:
02 авг 2016, 16:58
Здравей колега. Преди няколко години работех точно в такъв магазин/сервиз за багажници. Има напречни греди за тавана за всеки хечбек, просто монтажа е различен при различните марки и модели коли. Има два варианта за монтаж на напречни греди за които се сещам сега и те са или под гуменото уплътнение на вратите, или на тавана трябва да има две надлъжни пластмасови релси с по една капачка над всяка врата. Капачките се бутат малко надолу и на ляво или дясно ( би трябвало има стрелка ) и под тях вече е профила за монтиране. За задния капак има доста варианти от тези, които се захващат с гумени тампони и ремъци, както и такива които се монтират само на теглича. Просто трябва да ти хареса и като цена, и като качество, но за съжаление колелата ще пречат на сигнализацията малко или много. По принцип докато бачках там имаше вариант и за багажник под наем-разбира се зависи колко пъти в годината ще ти е нужен и от там вече си правиш сметката и така.
Поздрави
Просто бих искал да видя колите, които показват на сайта.

Заключена

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 13 госта