проблем мигачи

За всички ретро автомобили като: Capri, Taunus, Granada, Cortina...
Потребителски аватар
Vatev
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 02 юли 2008, 14:38
Модел на автомобила: Ford Granada 2.3GL 1982 114hp V6
Status: Извън линия

проблем мигачи

Мнение от Vatev » 20 май 2009, 17:05

здравейте колеги :P счупиха ми се мигачите, след като бъде включен,по пинцип след завоя се изключва сам , но вече не е така, което ми е доста досадно . Някой има ли идея какво се е счупило и по какъв начин може да бъде поправено, защото изобщо не съм в час.

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от peterdi_bg » 20 май 2009, 19:07

Вътре в ключа на мигача има едно малко палче (на моя, ама предполагам и при теб е подобно), което волана при връщане натиска и така се изключва мигача. То е малко и пластмасово и сигурно се е счупило. Ако не - в ключа има и пружини, които всъщност връщат лостчето в нормалното положение. При мене на мохито мигача си спира, ама от време на време от десния мигач ми пуска направо ляв, щото връща ключа в положение с 2-3 мм по-надолу. Затова си намерих още един ключ, ама още не съм го сменил щото нямам време.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
Vatev
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 02 юли 2008, 14:38
Модел на автомобила: Ford Granada 2.3GL 1982 114hp V6
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от Vatev » 20 май 2009, 19:17

ми те моите от раз спряха да бачкат и двата какво стана незнам ако са се отчупили тия палци дали ще може да се залепят ,че иначе от каде да намеря части за тая кола :P аз 2 седмици 2 маншона търсих камоли сега това :cry: , че така е много терсене ще ме блъсне някой с тия мигачи аз сам свикнал сами да се връщат

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от peterdi_bg » 20 май 2009, 19:24

Не знам дали ще успееш да го залепиш, ако има нещо отчупено то е изпаднало и кой знае къде е.
Някой от по-запознатите с Гранада може да ти обясни как да си свалиш ключа, може и да се измисли нещо без да ти трябва цял нов ключ. Иначе - разгледай във форума дали има още някоя актуална тема за Гранада на части, че да се запасиш с едно-друго докато е време.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 20 май 2009, 20:10

Какво си се наплашил толкова от горката Гранада :D ще отвориш ще видиш .Части има навсякъде просто не знаеш къде и как да търсиш :D: Ех аз ако имах Гранада :D: Вадил ли си волана скоро ?

Потребителски аватар
Vatev
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 02 юли 2008, 14:38
Модел на автомобила: Ford Granada 2.3GL 1982 114hp V6
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от Vatev » 20 май 2009, 20:39

не съм , миналата седмица свалях таблото да ремонтирам джойстика за тонколоните , ама ме съмнява да сам направил нещо

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблем мигачи

Мнение от vessomitkov » 20 май 2009, 23:47

Споко, аз мойте ги отчупих при едно от поредните махания на волана и таблото. При слагането на волана обратно ,съм ги строшил. Това беше отдавна ама така ми е по-удобно щото изключвам мигача когато аз реша , а не - тръгнеш да завиваш, връщаш волана леко и се изключва. А да ги лепиш май няма да се получи, крачетата са мънички.

Отговори

Върни се в “РЕТРО”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта