Въскръсването на един ТАУНУС

За всички ретро автомобили като: Capri, Taunus, Granada, Cortina...
lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 08 авг 2012, 22:48

Колегите дето възкръсяват старите коли не само тук в този форум , но и в другите..да им пожелая успех с възстановяването на колите.Имам същият форд като някои други колеги :))) Таунус купе (Бях го пуснал тук даже за продаване...хубаво че се отказах) , даже съм запланувал и неговото възкресяване...но има си ред: след другата ми кола - Таунус комби .Започнах с кърпене и смяна на прагове...УЖАС...:((( Сега сме сменили с приятелчето единия почти до края , и орязване на другия.Не ми се казва в какво състояние бе , сега възстановяваме структурата на прага. Снимки не правих заради процеса на работа за съжаление.Но ще бъде направено цялото както си трябва.
Праговете не ги купувах - лист ламарина и на абканта. Остава да се изкърпи отпред вдясно пода и отзад малко заигравки към долната част на задните калници, отпред малко работа по престилката и очиларката вляво.Ще падне китене по рамките за стъклата , където има ръжда ще я изрежем...+ "освежаване" на носещите греди/ досега сме стигнали добре като напредък, докато работим по смяната на праговете , другите колеги ще китят и търкат. Снимки ще има за в бъдеще, иначе се възстановява това -
Тaunus WagonStation V6 20L
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 55078t.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Имам нужда от някои нещица - трябва ми задния мост - ОКОМПЛЕКТОВАН ЗА МОНАТЖ , предни пружини и евентуално ръчката за мигачите+целия механизъм. Който има - на лични плс :) И ми пожелайте по скорошно завършване на проекта :)

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от vessomitkov » 09 авг 2012, 14:39

Ръчка за мигачите я имам, ама какво значи + целия механизъм? Предни пружини също имам няколко комплекта. На твоите кво им е? Имах заден мост от 2000 куб., но преди две седмици го пратих на колегата Багрян от Търговище , дето взе Пернишкия Таунус купе :) . Ако имаш интерес към горните ще ти дам цени за тях на ЛС. За тоя модел имам доста части, питай ако имаш нужда от други части, мигачи фарове , по интериора и тн.

Ако това на снимката е твоя Таунус, да знаеш че като производство е от 1976г. до 1979г. и се води ТС2. ТС1 е от 1971г. до 1976г. и изглежда така:
http://farm5.static.flickr.com/4096/490 ... 5f6b96.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/photos/30797788@N03/4901000624/" onclick="window.open(this.href);return false;

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 09 авг 2012, 21:23

Здравей Веско. Моя модел не е като този дето ми го показа на снимките. Моя е следващия.
Сега..относно частите дето ми трябват. Ръчката за мигачите..мисля си че снощи я строших по невнимание - свалях седалката за да се кърпи..а после като я навирах обратно вътре и изчатка - лостчето все да се движи осезаемо по трудно. За пружините, моите се строшиха през далечната 2000 година,тогава сложих от Варшава , но са доста доста по твърди. Сега колата е силно навирена , и ми се ще да ги сменя.Предната броня е в много лошо състояние м тогава направих сложих броня от гранада МК2 , рязана по средата и заварена... НО сега искам да си я върна в оригинален вид.
Седалките ще ги сменя еднозначно - от дългото стоене са се спекли..не се движат. Имам донори - седалки от джип чероки , пак са американски..и доста по удобни от оригиналните. Маската съм я преработил по различно излгежда..по "мустангско" е сега.
За диференциала.....още когато го купих си имаше проблеми - виене - дълго е бил каран без масло. сега си търся читав за този форд.. и за другото ...купенцето.
За купенцето ми трябва мокет - сив или черен. Така че..ако имаш неща като за мен ми направи някакви предложения :) плс :)))

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от vessomitkov » 09 авг 2012, 23:15

Мога да те оредя с лостче за мигачите, предни пружини, перфектна предна хромирана броня и черен или сив мокет,какъвто искаш. Ще ти дам цени на ЛС. Заден мост за жалост за сега нямам читав, дори и моя на синята е с виещи лагери :( . Имам и оригинални предни седалки - сива кожа и сив плат, но ти си имаш вече други.

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 09 авг 2012, 23:19

Благо кара такъв Таунус Комби във момента >:D<:

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 10 авг 2012, 09:53

vessomitkov написа:Мога да те оредя с лостче за мигачите, предни пружини, перфектна предна хромирана броня и черен или сив мокет,какъвто искаш. Ще ти дам цени на ЛС. Заден мост за жалост за сега нямам читав, дори и моя на синята е с виещи лагери :( . Имам и оригинални предни седалки - сива кожа и сив плат, но ти си имаш вече други.
тогава, ти си моя човек;) очаквам мейл от теб!
А тносно този модел, от познат в кат , разбрах че са 2 или 3 от този модел в движение в цялата страна . Дали е истина?

а за седалките , мога да ги взема за купенцето - Taunus GT

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 15 авг 2012, 18:42

:D Единият е твоят Вторият на Благо Третият го продаваха във Мобил бг.Беше бял. _friends_ :D: :D: :D:

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от vessomitkov » 16 авг 2012, 09:56

А Благо що не пусне некоя друга снимка? Аре кво се правите, щтракнете го тоя Форд да го видим. Тук колегата от Бургас също да метне някоя актуална снимка, че форума нещо позамря :( .

П.С.Имаш ЛС за частите

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 16 авг 2012, 17:34

Ами аз имам само старите снимки на Таунуса . А Благо шегаджията да вземе да сложи емблема Шевролет .Ще гледам да го щракна .Весо как е хавата при теб .Напредваш ли със купето . _friends_
Изображение

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 16 авг 2012, 23:35

Ох...актуални снимки ще има. Тъкмо ще спретна темата за ръждите по един Таунус :)))
сетих се и друго нещо...
търся да закупя още :
1. един тас от форд 15М....дали ще се намери..една едиственна бройка....?:(
2. кората под волана - моята е кашнала цялата..:(

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от vessomitkov » 16 авг 2012, 23:50

Коя кора под волана, тая пластмасовата с дупката за ключа или по-долната над краката, дето е като от плат :D

Пламене, за съжаление още не съм почнал работа по купетата :(

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 18 авг 2012, 16:54

vessomitkov написа:Коя кора под волана, тая пластмасовата с дупката за ключа или по-долната над краката, дето е като от плат :D

Пламене, за съжаление още не съм почнал работа по купетата :(
Здравейте колеги.
Вчера довършихме и втория праг.Другите момчета пък я търкат с ексцентрикшлайфовете.Не мога да повярвам че работата тръгна.
За мое огромно съжаление , се оказа че наистина съм счупил механизма за мигачите и клаксона, яд ме е много , но.. добре че има от къде да ги намеря (благодарностите ще ги отправя към колегата:) Освен това , и кората която е от плат също ще ми е нужна.
Но има много още неща да се да се правят , но живот и здраве - работи се по въпроса , а пък и съм и заплатил за това.
Веско , обръщам се към теб, а да ти се намират следните неща - всичките пружинки , скобички и други дребни карантийки за ръчната спирачка ? моите пружини са счупени .
А също така въпрос за умуване - понеже купето и то ще влиза за ремонти , искам да му направя следното :
да преместя дисковите спирачки с механизмите от предните главини на задния мост , а отпред да сложа винтелирани дискове със спирачните цилиндри пак от Форд , но от Мондео. дали ще стане...? мисля си че да , но проблема е следния , как да направя ръчната спирачка.Мислех си с допълнителна спирачна горна помпа. Защото следваща стъпка по купенцето е да се навре подобаващо мощен агрегат .

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 23 авг 2012, 13:59

Днес разбрах че колата е на основа.Майсторъ решил че така е най добре , за да се запечата всичко което е било пръскано до момента с алкидни бои. Продължават с китенето.Мисля си че до месец , Таунусът ще замине за КАТ ,за да си получи новите номера и талони :))) Днес понеже продължаваме с кърпенето на участъци от пода м ще се постарая да направя поне някакви снимки :)))
Търся Ляти джанти 16 цола или 17 цола за това купенце + този счупен мигач :
Прикачени файлове
Resized-4HCCX.jpg

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 25 авг 2012, 13:39

Здравейте колеги.Вчера рязахме и кърпихме , доста изрязохме ръжди , напаснахме парчетата на този пъзел а именно : колонките на предните врати ,затварянето на праговете и заздравяване на оребренията на предните греди на коша.Когато моето аверче каза " стига толкова хайде да затваряме гаража и да ходим да пием по една бира" , аз бях много в добро настроение , което се изпари бързо.От левия вентилационен отвор , взе да излиза пушек , миризма на нещо горяло.Попитах...редно ли е това , той ми каза...в рамките на нормалното, нали заваряме и прегаря боя..основа. Но..тази миризма бе на нещо текстилно.Забелязох че нещо не е наред...и взех да събирам бутилки и да ги пълня с вода...Оказа се че зад таблото се е запалило уплътнението на купето (кичето със смолата), взехме трескаво да сваляме таблото , да сваляме вентилацията и да търсим какво се е запалило, а през това време взе да си пуши доста сериозно , с една дума...е не викахме пожарна , но намокрихме доста неща , всичко бе плувнало във вода , изгасихме го пожарчето.Добре че няма нищо сериозно освен изгоралото , разкъсано и удавено уплътнение
Сега се чудя... дали да слагам друго уплътнение ? дали е нужно.. все пак това е да спира шума от мотора и да намаля всякакви температурни разлики "вънка-вътре"
Сега трябва да разглобя всичко в колата което е лесно запалимо и да изкарам навън , в друго помещение...това трябваше да го направя в самото начало ,а сметнах че няма нужда от толкова много подготовка...

lcr
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 13 май 2008, 00:05
Модел на автомобила: ford taunus wagonstation v6 -1971 , Jeep Cherokee 2,1 tdi "KOMМANDO" , Honda Shadow VTX 600 , vaz 2105
Status: Извън линия

Re: Въскръсването на един ТАУНУС

Мнение от lcr » 10 дек 2012, 13:20

здравеите колеги.Работата по колата върви..бавно , но върви.След като помогна колегата Весо Митков, се сдобих с тампоните по цялата кола. Надявам се че до нова година другото фордче ще влезе и то там за стягане - кърпежи и боя. Но, имам запитване като в една подобна тема - търси се 2,9 В6 двигател , може и с кутия. Някой има ли някаква идея ? Аз бях пригтвил за него 2000 V6 , но ми се иска да има малко повечко мошност,затова искам да сменя 1600 L4 с 2900 V6. За да не бъда безобразно груб , реших че двигателя трябва да си е от Ford , зашото имам оферта за двигател от Pontiac В6 но 3100 или 5000 кубика.
Затова се търси 2900 V6
а също така може да се даде идея откъде да се намери и механичен чарджър?

Отговори

Върни се в “РЕТРО”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта