Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

За всички ретро автомобили като: Capri, Taunus, Granada, Cortina...
baykata
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 06 авг 2013, 10:26
Модел на автомобила: Taunus
Status: Извън линия

Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от baykata » 08 фев 2014, 12:37

Здравейте колеги,
Имам няколко въпроса , на които се надявам да получа от вас компетентно мнение.
Таунуса по талон е 1982г. с двигател 1.6л ОНС 82кс.Колата е на 178 000 реални км и е в добро състояние. Есента му правихме малко профилактика на двигателя - сменена гарнитура на главата , и две изгнили тапи - на блока и главата , нов ангренажен ремък,ролка и водна помпа. По-главата нищо не пипахме - беше в добро състояние по-думите на майстора. След това обаче започна да се чува тракащ шум , според майстора - износен разпределителен вал.Имаше и ремонт на карбуратора , струва ми се че е Моторкрафт VV (сравнявайки го със снимките на колегата Весо). Майстора ми препоръча да търся друг карбуратор - не че е толкова важен , защото основно се кара на газ(последните 30-тина хиляди км). Във връзка с горното въпросите са ми следните:
1.Заслужава ли си да сменям само вала и ако да , дали това е той- от ценовата листа на Бовал 98 излиза това -/ 110171Разпределителен вал ОНС76 лв / 110172 Разпределителен вал ОНС к-кт 156 лв/. Дали не е по-добре да търся глава втора употреба , в което се надявам на помощ от вас , ако е по-разумния вариант?
2. Да търся ли същият карбуратор , или става друг и какъв , ако мина без друга глава.
Предварително ви благодаря.
ПС: Може да кача и някоя снимка на колата , но в момента не са ми подръка.

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от cosworth team ruse » 09 фев 2014, 11:38

според мен си купи нов вал,продавт го с кобилиците,защото няма гаранция че главата втора употреба която ще вземеш пак няма да е с износен вал,самите мотори страдат от износване на вала.а за карбуратора:вземи си ремонтен комплект за него 30-40 лв струва,смени му гарнитурите и мебраните и после го настройваш и това е.аз така направих и карбуратора си работи перфектно :D

baykata
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 06 авг 2013, 10:26
Модел на автомобила: Taunus
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от baykata » 09 фев 2014, 20:02

cosworth team ruse написа:според мен си купи нов вал,продавт го с кобилиците,защото няма гаранция че главата втора употреба която ще вземеш пак няма да е с износен вал,самите мотори страдат от износване на вала.а за карбуратора:вземи си ремонтен комплект за него 30-40 лв струва,смени му гарнитурите и мебраните и после го настройваш и това е.аз така направих и карбуратора си работи перфектно :D
Благодаря за мнението. От къде мога да намеря рем.комплект за карбуратора?
Относно вала - Предполагам , че в ценовата листа на Бовал 98 разпр. вал комплект е с кобилиците.

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от cosworth team ruse » 10 фев 2014, 21:46

мисля че да ,а за карбуратора от тук http://merkury-bg.biz/

quad
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 18 яну 2007, 20:56
Модел на автомобила: Ford Taunus GT'73
Местоположение: trg and...
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от quad » 12 фев 2014, 10:30

Вал за пинто може да се намери и нов и втора ръка без проблем. Първо трябва да си сигурен че центровка и хлабини са ОК. Ако Вала е заминал само със сваляне на капака на главата ще видиш дълбоки бразди на гърбиците. Това се прави лесно и бързо, дори и да не си опитен.
Чукане от карбуратора - едва ли. Други проблеми от карбуратора може. Може да си намериш читав на старо или рециклиран, което е по-добрия вариант. Комплект ремонтни гарнитури също се намират, но вероятно с ремонта ще излезе по-скъпо.
http://merkury-bg.biz/
В този сайт има части за карбуратори, но мои приятели не са доволни от сервиза им.

baykata
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 06 авг 2013, 10:26
Модел на автомобила: Taunus
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от baykata » 15 фев 2014, 11:23

Карбуратора е оправен. Ще поръчам разпр. вал комплект , само не съм сигурен дали комплекта включва регулиращите болтове. Да сменим ли и семерингите на вала?

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Taunus 1.6 - малко ремонти по двигателя

Мнение от vessomitkov » 16 фев 2014, 20:02

Семеринга на вала е един отпред, зад шайбата на ремъка и го сменете задължително. Тоя мотор тече оттам винаги като е на годинки :). Ако не заеби куцото 1.6 и си купи V6 2000 куб. , тъкмо продавам един заедно със скоростната кутия. Шестака си е шестак все пак. Аз също търся двойка, но редова , понеже скоростната ми кутия е автомат и пасва само на редови мотор и шестака не пасва, а искам да си запазя автомата.

Отговори

Върни се в “РЕТРО”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта