FOKUS 1.8TDI

... но може да са полезни
add_bg
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 13 дек 2009, 15:33
Модел на автомобила: Focus 1.8TDI 2001г. 66kw. 90pc
Местоположение: ахелой
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от add_bg » 26 дек 2009, 20:42

MapTo_D написа:Еми...от Мото-Пфое или друг магазин на Форд или Моторкрафт. Не пише от къде си, моето тука във Варна струваше около 65 лева 5л. туба, това от магазин с части само за форд, даже си пишеше Мото-Пфое но цената е различна щото в МП Варна за същото масло ми искаха стотина лева. :D Баси наглеците :)): *00124* *00200*
аз съм от Бургас,но доста често пътувам за варна,имате доста складове и зареждам от там.
Това ли е маслото което ми препорачваш
http://www.aukro.bg/item856883749-mot-m ... tavka.html" onclick="window.open(this.href);return false;
колко литра ми трябва.Твоята кола колко сабира

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от MapTo_D » 26 дек 2009, 21:13

add_bg написа:
MapTo_D написа:Еми...от Мото-Пфое или друг магазин на Форд или Моторкрафт. Не пише от къде си, моето тука във Варна струваше около 65 лева 5л. туба, това от магазин с части само за форд, даже си пишеше Мото-Пфое но цената е различна щото в МП Варна за същото масло ми искаха стотина лева. :D Баси наглеците :)): *00124* *00200*
аз съм от Бургас,но доста често пътувам за варна,имате доста складове и зареждам от там.
Това ли е маслото което ми препорачваш
http://www.aukro.bg/item856883749-mot-m ... tavka.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
колко литра ми трябва.Твоята кола колко сабира
Мисля че така изглеждаше опаковката, по книга го дават че събира 5,6 литра, но явно около 0,5 литра остават някъде по системата, защото като налея цялата туба, по показания на щеката е точно или съвсем малко над средата! И аз не го препоръчвам, просто карам с такова и по каталог ги дават да се карат с такова фокусите. _friends_

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от PcMan » 27 дек 2009, 16:28

add_bg написа:
MapTo_D написа:Еми...от Мото-Пфое или друг магазин на Форд или Моторкрафт. Не пише от къде си, моето тука във Варна струваше около 65 лева 5л. туба, това от магазин с части само за форд, даже си пишеше Мото-Пфое но цената е различна щото в МП Варна за същото масло ми искаха стотина лева. :D Баси наглеците :)): *00124* *00200*
аз съм от Бургас,но доста често пътувам за варна,имате доста складове и зареждам от там.
Това ли е маслото което ми препорачваш
http://www.aukro.bg/item856883749-mot-m ... tavka.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
колко литра ми трябва.Твоята кола колко сабира
Това е маслото, което повечето хора с Фокус слагат. Преопърчва се от МП, и самите МП слагат такова ако им дадеш колата си за смяна. Полусинтетика е, а не пълна. Пълните синтетики си имат съответната цена. Форд-овското е достатъчно добро, особено за хора с не разпрострени доходи, каквито сме повечето тук :)

Сменях преди 3 седмици масло на моя фокус с този двигател - 5.1литра е до средата между мин и макс на пръчката (където за мен е най-добре да бъде). При мен след смяната маслото веднага стана черно и това ме възмути - следващият път ще сипя добавка за прочистване, след това ще източа старото масло с нея вътре, ще промия с 4литра евтино 15w40 наливно от магазина, ще излея и него и чак тогава ще сложа новото - много се раздразних на себе си този път. :mrgreen:

15w40 го слагам на Сиерата ми 1.6 бензин 90та година..! За зимата абсурд, дори и лятото му е много гъсто това масло на този двигател. Първо турбината ще се съсипе, после и други неща. А при студен старт ще трака сякаш работи на сух режим. Разлаката в цената на 15w40, 10w40, 5w30 и т.н. не е чак такава за да се съсипе двигателя за спестяването й. :)
Последна промяна от PcMan на 14 яну 2010, 16:28, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
SERIOUS LUBO
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 29 май 2009, 10:10
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi 90 кс 2000г
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от SERIOUS LUBO » 28 дек 2009, 15:02

ФОКУСА ми е с 10w40 на ТОТАL и съм доволен...знам че е със сигурен произход...за разлика от кастролите дето ги има на път и под път...колега си сложи кастрлче уж внесено от сащ...ама бмв-то светна след 1000 км
ролки препоръчвам INA, FEBI, SWAG...другото е компромис който лично аз не бих направил
ремъци GATES, DAYCO, CNTITECH...
за филтрите....по добре маркови отколкото еФтинДЖос
аз слагам PUROLATOR, PURFLUX, MANN при колеги има евтини ама все пак това си е моя автомобил за 10-15лв разлика не си струва
моя е комби и не етолкова стабилен колкото на колегите хечбеците...въпреки че съм с нови задни амортисори....но все пак това е семейния ни автомобил...не си правя много опити с него
приятен е за каране и е комфортен за кола от своя клас...което ме учуди...по принцип не бях привърженик на марката...но ми го подариха...а такъв подарък не се отказва

add_bg
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 13 дек 2009, 15:33
Модел на автомобила: Focus 1.8TDI 2001г. 66kw. 90pc
Местоположение: ахелой
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от add_bg » 25 яну 2010, 12:50

Аз сложих 10w40 champion и сутринта,на -14гр. много трудно запали.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от pepy1 » 26 яну 2010, 21:59

оляхте и тая тема с масло ,аман
времето е като парите-никога не стига

venci4
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 27 ное 2012, 20:20
Модел на автомобила: ford fokus TDDI
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от venci4 » 04 дек 2012, 06:50

колеги проблем ще имам ли ако сложа на ФОКУС 1.8 ТДИ 99 МАСЛО 5W 40 http://cardepo.net/index.php?route=prod ... zQod_nAApQ Знам че дават да е 5w30 но ми изпадна на добра цена.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от paci » 04 дек 2012, 09:51

venci4 написа:колеги проблем ще имам ли ако сложа на ФОКУС 1.8 ТДИ 99 МАСЛО 5W 40 http://cardepo.net/index.php?route=prod ... zQod_nAApQ Знам че дават да е 5w30 но ми изпадна на добра цена.
От цял форум и мазни теми, къде в архива си намирате да пишете :D:
Нямаш никакъв проблем да сипеш 5W40 стига да е хубаво масло.

Ето ти цяла мазна тема:
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?t=4474

FoCus TDDI или TDCI

venci4
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 27 ное 2012, 20:20
Модел на автомобила: ford fokus TDDI
Status: Извън линия

Re: FOKUS 1.8TDI

Мнение от venci4 » 04 дек 2012, 20:40

Извинявам се колега но от два дни имам такъв Фокосник а маслото ме притеснява че е като мастило и направо лепне.нямах време да се разровя достатъчно за което се извинявам още веднъж.
:roll:

Отговори

Върни се в “Архив - теми, които не са актуални”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта