Zetec Turbo двигател 240+ кс.

... но може да са полезни
Заключена
mi8racing
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 29 май 2011, 23:30
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от mi8racing » 14 юли 2014, 23:40

Колега...не искам да омаловажавам труда ти, но не мислиш ли че е меко казано тъпо да мислиш че ще можеш да си избиеш парите по проекта? 70лв за свещи карано не се знае на какви смеси, които чисто нови струват 92??? 1000лв за двигател разреден с пластина? Как ще ми гарантираш ако искам да го купя, че ще издържи ако реално го напъна на 250коня? Ангренаж с ролки 120лв? Значи 1000лв за двигател който реално струва 200лв всичко и като екстра получавам инжектори , свещи и кабели, колектор и един армирам маркуч, пластината и един фланец за 40лв... това е което виждам по-специалното...това струва 800лв???

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от cosworth team ruse » 14 юли 2014, 23:43

пич я не филосовствай пред комп'търа и не определяй кой колко пари е дал,а си направи сам двигател.че няма да го купиш това е ясно не си чеши езика и не се заяждай с човека,хубав българин по душа като всеки втори 8)

mi8racing
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 29 май 2011, 23:30
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Re: Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от mi8racing » 15 юли 2014, 00:00

Пич, защо мислиш че не съм правил и не продължавам да правя двигатели, това че не съм активен във форума означава ли че не мога да си дам мнението? Означава ли че ТИ определяш че филосоФствам (да пише се с Ф) по това колко мнения имам? С никой не се заяждам, възмущавам се!

И по-полека с тона, че не ти прилича като на клубен член!

mi8racing
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 29 май 2011, 23:30
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Re: Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от mi8racing » 15 юли 2014, 11:25

Не съм те разбрал правилно колега...принципно говорех ьа цените в мотопфое...там са над 90лв, принципно аз за 40 купувам комплект за рс, но имах предвид друго...написах го по горе. Нищо лично, просто концепцията е ненадежна и наливането на пари в такъв атмосферен двигател е рисково. Няма как с пластина и две гарнитури предполагам стандартни, а не метални (защото са доста тънки) да има надежност при 1,2бара. За 8,1 степен си вдигнал главата с повече от 4мм...този метод е коментиран доста в Англия и се прави в краен случай когато проекта е супер бюджетен и липсват кинти....демек компромис. Такъв турбиниран атмосферен двигател е рисков при изполване както за издръжливост така и надежност и това е доказан факт и само човек, който няма опит в областта може да твърди обратното. В никакъв случай не поставям всички подобни проекти под общ знаменател. Успех!

!
9. Забраняват се публични въпроси, предложения и коментари по обявената цена и стока/услуга, както и дискусии, пазарлъци и мнения по обявата!
Задаването на въпроси, пазарлъците, предложенията и коментарите следва да се извършват посредством лични съобщения и/или по телефона. Ако не сте доволни от цената - пишете ЛС на търговеца, а не пишете в самата тема!
Постове от типа "имаш ЛС" , “имаш ли тази част”, „дай цена за преден десен фар“, „бартер приемаш ли“, „имам търсената част“, коментари, разисквания, доуточнения и всякакви други публикации също са забранени и ще бъдат изтривани
Последна промяна от Ivaylo Georgiev на 15 юли 2014, 11:45, променено общо 1 път.
Причина: .

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от cosworth team ruse » 16 юли 2014, 00:05

първо не съм клубен член а ми е сложено от форума автоматично и като цяло пл'я на целия форум ,и гледай за какво си говорим не ми гледай правописните грешки пак повтарям умни българино,който гледа правописни грешки че да има с какво да се заяде.и като си правил двигатели защо не предадеш знанията си а си ги пазиш за умирисната душа и се правиш на поредния велик тунер със скрападжийница събирана от моргаджийски части за по 20-30 лв?

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Zetec Turbo двигател 240+ кс.

Мнение от mi6o » 16 юли 2014, 02:02

Подкрепям колегата Косуърт Тийм Русе. Не може да казваш кой за колко пари да продава каквото и да е. Мен лично ме е яд,че колегата продава тоя двигател-беше ми много интересна темата му и си гледах снимките и описаните ремонти с кеф. Не съм тунер,карам нафтова печка и съм мнооого далече от 240 коня,но ми хареса идеята и смелостта на човека да се хвърли в такъв проект. И да го реализира. И изведнъж от някъде някой си-''Ти луд си ли.....повече от 200 кинта не давам''.....ми ок. никой не те е задължил да даваш,що трябва да се изявяваш като спасител на простите ни фордовски души да не фанеме да се пре.беме с тоя мотор. Не ти харесва-подминаваш,елементарна пазарна икономика. Ако имах пари бих го купил тоя мотор и бих го сложил в най-проскубаната Фиеста-на външен вид да е възможно най-яката манерка,гнили калници и прагове,железни джанти (различни и също гнили),да няма врата и панел да са на една линия и с един цвят,отверка в шофьорския прозорец да не пада,1.1 i на задния капак,но с подсилени рогове и купе и там каквото трябва за да не се разпадне,яки спирачки,скоростна кутия и съединител пак от колегата да издържат на тоя зор. И ще си я карам уикенда без грам газ,леееко да не се чува че е яка машина и.........тунера до мене на светофара го правя барлив със супер селската Фиеста скапана....... :mrgreen:....тенк ю енд гуд найт
Последна промяна от Major_Koenig на 16 юли 2014, 08:33, променено общо 1 път.
Причина: Правила

Заключена

Върни се в “Архив - теми, които не са актуални”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта