Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от citizen » 27 дек 2014, 09:17

Здравейте колеги ! Бях на ГТП и ми направиха проблем, че задните колела не задържат добре. Пролетта сменях накладки и спир.цилиндри понеже мин. год. пак ми говориха така. Сега гледах показанията и на предните отчете 1.9 кN , а на задните 0.9 kN. Според техника било недостатъчно понеже автомобила тежал над 1000 кг. Пуснаха ме с уговорката да ги проверя. Да ходя ли на майстор или само ме засилиха за "почерпката " коята им дадох .Има ли регулатор (кантар) на спирачно усилие Фиестата .Дали не са за смяна маркучетата поради намалено сечение. Да добавя, че ръчната е перфектна , на 3 зъб закова и ме изхвърли от валците.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от OgiDogi » 27 дек 2014, 11:22

citizen написа:... Пролетта сменях накладки и спир.цилиндри понеже мин. год. пак ми говориха така... Има ли регулатор (кантар) на спирачно усилие Фиестата .Дали не са за смяна маркучетата поради намалено сечение. Да добавя, че ръчната е перфектна , на 3 зъб закова и ме изхвърли от валците.
По-скоро, системата не е добре обезвъздушена след смяната на цилиндърчетата и еластичността на въздуха не позволява да упражниш достатъчно натиск върху задните накладки.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от baro » 27 дек 2014, 12:26

Същата работа е при мен , махнах намалителите които са на помпата. Има разлика , но ще си проличи на прегледа ,но пък и направих конверсия със задни дискове и по-големи предни. Пробвай и да обезвъздушиш може да се оправят.

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от citizen » 27 дек 2014, 12:57

Едва ли е от въздух в с-мата.Сменях накладки поради същите показания, както и тази год. Накладките не бяха за смяна,но вече бях закупил новите.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от HACKO » 27 дек 2014, 19:49

Отпусни жилата на ръчната спирачка, покарай така 2-3дена, след това регулирай ръчната и пробвай пак.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от citizen » 27 дек 2014, 20:35

В интерес на истината ,като цяло карам с леко отпуснати жила на ръчната. Натегнах я малко преди прегледа за да е според изискванията за задържане на 3-4 зъб .Днес говорих с един майстор ,който каза че може би е от някаква пружина в регулатора на спирачното усилие ( кантара) . Имало нужда от раздвижване ,че задържа от корозия. Почти не возя хора отзад,също така и товари в багажника. Нека не се разглежда темата, че нямам задни спирачки, а дали са нормални показанията и не ме премятат механиците заради подкупа .Някъде четох че съотношението предни / задни е 70 % / 30 % което съвпада при мен.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от HACKO » 27 дек 2014, 21:33

При Форд няма кантар, регулатора е инерционен (не че не може проблема да е от него). За ръчната, има една тънкост, за да се напаснат регулаторите на накладките, трябва да се отпусне максимално ръчната, да се направи 1-2 спирания (аз предпочитам да покарам така) и после се регулира ръчната. Няма правило на колко зъба да хваща ръчната, но 3-4 зъба е много рано, трябва да хваща между 50% и 70% от хода на лоста. Ако е прекалено натегната, при натоварване на колата с багаж, може да започнат да задържат задните колела.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

malhi4o
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 22 юли 2009, 02:24
Модел на автомобила: Focus mk1 1.6 SE
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Спирачно усилие на задни колела Фиеста

Мнение от malhi4o » 08 яну 2015, 00:46

При Мондеото е направено само да се регулира,ако не е клеясало. При Фокуса не. Трябва да се разпъне лостчето под горната пружина максимално докато съвсем леко опират челюстите в барабана та тогава резполагаж с максималната сила.
https://www.google.bg/search?q=BRAKE+SH ... 1024%3B633
Ето на Монделото при много голям ръб на барабна отзад на опорният диск има гумена тапа която се маха и отам с права отвертка се разпръва и се завърта колелото на ръка без да сваляш гума барабан. https://www.google.bg/search?q=BRAKE+SH ... B980%3B603
На Фокуса това го правя на 30 000 km

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта