Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
kristi77
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 29 авг 2008, 22:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 Duratec 2006godina
Status: Извън линия

Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от kristi77 » 20 апр 2017, 10:54

Здравейте колеги! Имам Форд Мондео 1.8 16V 2006 г. който се кара рядко и то предимно от жена ми и проблемът е следния. Есента смених предните дискове с накладките и всичко си беше ОК. Преди известно време забелязах (понеже не карам постоянно колата), че предните спирачки задържат. Закарах колата на сервиз и МАЙСТОРА каза, че е от спирачните маркучи които трябвало да се сменят заедно със спирачната течност. Питах го дали е сигурен защото този филм съм го гледал вече, че трябва да се започне от някъде и накрая нищо само разходи. Смених спирачните маркучи и спирачната течност и о изненада пак задържат. Даже сега като карам по бавно и се чува свиркане от от предното дясно колело което ме навява на мисълта, че задържа постоянно. Връщам се обратно в сервиза и му обяснявам и го питам дали е почистил и раздвижил апаратите и той да всичко съм раздвижил и е ОК. Да ама Не. Забелязах, че задържаше когато времето беше по топло, а днес и вчера като я карам когато е по студено не задържа. Сега почна да ме стяга , че можело да е от спирачната помпа, че видиш ли като загрее спирачната течност нещо не позволявало на цилиндъра да се връща.
Моля ако някой е имал или има такъв проблем или мнение по въпроса да сподели, че ми писна от измислени майстори които нищо не разбират.

Потребителски аватар
Nikolay Torneo
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 05 сеп 2013, 15:56
Модел на автомобила: Мондео МК3, 145 к.с., комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от Nikolay Torneo » 21 апр 2017, 14:24

Глупости на търкалена с твоя майстор и топлата спирачна течност. Задържането на накладките в спирачния диск се появява само и единствено в два случая:
1. Дефектен маркуч за определено колело. Получава се нещо като клапа, в една посока пуска - в другата не.
2. Замърсени и поръждясал спирачен апарат и бутало. Обикновено спирачния апарат има кръгъл отвор /даже няколко - зависи/, в който ляга буталото което натиска накладката към диска. Обикновено сглобката се уплътнява със гумено-метален маншон да предпазва буталото. Колко да издържи този маншон, къса се. Ръждясва буталото, събира прах и мизерия. Иска си почистване в по-лекия вариянт, в друг момент ново бутало и задължително замяна на въпросното уплътнение.

Поздрави и бързо отстраняване на проблема.

kristi77
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 29 авг 2008, 22:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 Duratec 2006godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от kristi77 » 23 апр 2017, 09:13

Благодаря за мнението колега. Честно казано и аз така си мисля но той ме увери че е свалял апаратите и ги е почиствал и всичко се движи. Защо тогава като е по топло времето задържа много а като е студено не задържа или можеби си въобразявам.

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от Mondeicho » 24 апр 2017, 21:37

Ако скърца наистина най-вероятната причина са водачите на спирачния апарат. Често са износени и имат наранявания и дори с почистване не се получава. Това със спирачния маркуч е малко вероятно...

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от Tsurinski » 24 апр 2017, 23:10

Mondeicho написа:
24 апр 2017, 21:37
Ако скърца наистина най-вероятната причина са водачите на спирачния апарат....
Провери това! Особено след като си сменил дискове и накладки! Аз лично имах проблем и по майстори - та докато не чух "К'во искаш -това е Ford" та си извадих рачичките от..... и си оправих спирачките сам срещу ремонтни комплекчета за по 8-10 лв на апарат. Само дето с медната грес видях зор да я намеря тук! В магазините и при майсторите ме гледаха като извънземно и ми викаха " ти луд ли си? К'ва грес по спорачките те гони?" . Не случайно ти пиша за греста! Много от "Майсторите" не слагат грес "щото си има" . Ама дали е чиста и върши ли работа?
Изображение

kristi77
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 29 авг 2008, 22:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 Duratec 2006godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от kristi77 » 26 апр 2017, 10:04

И аз си мисля че проблемът ще се окаже от замърсените спирачни апарати. Най вероятно почивните дни ще се пробвам сам да си ги сваля и да ги почистя. Можеш ли да ми кажеш дали има някакви подробности относно свалянето и почистването на апаратите и от къде си взел тази медна грес.
Tsurinski написа:
24 апр 2017, 23:10
Mondeicho написа:
24 апр 2017, 21:37
Ако скърца наистина най-вероятната причина са водачите на спирачния апарат....
Провери това! Особено след като си сменил дискове и накладки! Аз лично имах проблем и по майстори - та докато не чух "К'во искаш -това е Ford" та си извадих рачичките от..... и си оправих спирачките сам срещу ремонтни комплекчета за по 8-10 лв на апарат. Само дето с медната грес видях зор да я намеря тук! В магазините и при майсторите ме гледаха като извънземно и ми викаха " ти луд ли си? К'ва грес по спорачките те гони?" . Не случайно ти пиша за греста! Много от "Майсторите" не слагат грес "щото си има" . Ама дали е чиста и върши ли работа?

kristi77
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 29 авг 2008, 22:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 Duratec 2006godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с предни спирачки Мондео МК3

Мнение от kristi77 » 27 апр 2017, 15:15

Защо като е топло времето задържат повече отколкото като е студено или аз си въобразявам

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта