Как се сменя каренцето на кормилната уредба?

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 20 юни 2007, 09:18

:evil: Най накрая си купих каренце :) ( 45 лв Meyle). След като се интересувах доста по темата не само във форума ме посъветваха да го сложа в маншонце (гумена обвивка). Питам по магазините нищо не били чували викам ще пригодя някакво. влизам в сайта на Meyle и намирам моето каре по каталожен номер и какво да видя (виж снимката) има си маншонце и болтчета и сега много съм ядосан.

Ако някой ще го сменя съветвам да си търси с маншонче, но откъде незнам :)

http://www.meyle.com/Home/reference.asp?lan=us" onclick="window.open(this.href);return false;
Напишете 7147250001
Прикачени файлове
KARE MEYLE S BOOT.jpg
NOMER: 714 725 0001 MEYLE(MADE GERMANY)
KARE ZA KORM UREDBA NA FIESTA 3
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 20 юни 2007, 19:38

cruise написа::evil: Най накрая си купих каренце :) ( 45 лв Meyle). След като се интересувах доста по темата не само във форума ме посъветваха да го сложа в маншонце (гумена обвивка). Питам по магазините нищо не били чували викам ще пригодя някакво. влизам в сайта на Meyle и намирам моето каре по каталожен номер и какво да видя (виж снимката) има си маншонце и болтчета и сега много съм ядосан.

Ако някой ще го сменя съветвам да си търси с маншонче, но откъде незнам :)

http://www.meyle.com/Home/reference.asp?lan=us" onclick="window.open(this.href);return false;
Напишете 7147250001
Върнах карнцето на собственика на магазина и тои ми даде това от картинката с маншон и два болта и ми взе 5 лв Така каренце с маншон, два болта Meyle 50лв. (Само каре 45 лв)

пс Не взимайте нищо от жена магазинерка и от момченце, а мойте бяха заедно и пак осраха работата :) , имам предвид за авточасти
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 24 юни 2007, 14:07

Смених го, не улучих тпчно и волана е завит а колата върви направо :) Ще ходя на стенд не ми се вади и слага наново.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
jlpetkov
потребител
потребител
Мнения: 729
Регистриран: 18 яну 2007, 08:59
Модел на автомобила: BMW 318ti 95'мтехник шпер; Ford Fiesta 1,6i 16V '94 АГУ
Местоположение: София, в едно гето наречено Обеля-2
Status: Извън линия

Мнение от jlpetkov » 26 юни 2007, 10:19

Изображение
мисля да си взема ей такова каренце + още 2-3 да видим дали ще кара поне 3-4 месеца...

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 26 юни 2007, 10:45

jlpetkov написа:Изображение
мисля да си взема ей такова каренце + още 2-3 да видим дали ще кара поне 3-4 месеца...
Кофти избор - ще изкара около 1-2 месеца - зависи как караш де.

Разликата между това и хубавите каренца е огромна. В това каренце НЯМА лагери, а е само втулка. Докато при хубавите има иглени лагери в четирите края на "кръстачката".

:twisted:

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 26 юни 2007, 21:34

jlpetkov написа:Изображение
мисля да си взема ей такова каренце + още 2-3 да видим дали ще кара поне 3-4 месеца...
по добре си вземи едно за 30 40 лв. италиянско ще те изкара повече от година препоръчвам с маншон вече така ги продават на някой места. не пести пари за тая част от колата поне така е моето мнение
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се сменя каренцето на кормилната уредба?

Мнение от jasonsmith » 30 мар 2008, 14:52

Здравейте колеги - вчера и аз сменях същото каре на волана откъм рейката- елементарна е смяната, единствения проблем е да ти е прав волана след смяната (моя е малко в дясно). Същото каре мейле го закупих от магазина в Люлин за 34 лв в комплект с маншон и два болта, точно както е на снимката. Проблема е че точно преди година (и около 20000 км.). сменях същото каре и то със същата марка.. Надявам се това да изкара повече време. Учудването ми е, че след като го свалих и сложих новото, го разгледах и установих, че е здраво - единствено трябва да се смаже малко и със сигурност щеше да изкара поне до зимата - нямаше луфт, и имаше перфектен ход. единствено маншончето беше скъсано и предполагам че е влизала вода зимата и малко е клеясало но определено с малко смазка ще изкара още. Жалко че не го установих това преди да си купя новото и да се набутам :) . Другото което установих е, че ако волана ти е прав, и съответно гумите в право положение - каренцето излиза и влиза много лесно.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта