Търся мнения, искам съвет за едни лагери

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Търся мнения, искам съвет за едни лагери

Мнение от Любо » 23 фев 2005, 17:22

Тъй като трябва да сменям лагерите на задните главини (а те върват комплект със самите главини) поразпитвам от известно време за цени и т.н. и горе-долу нещата стоят така: От Мото-Пфое 445 (мисля че беше, но във всеки случай е от този порядък сумата - между 440 и 450лв) - цената е за 1(един) брой.
В Ауто Плюс (след телефонен разговор с представителство на SKF) ми обявих цена от 206 лв.за брой. Като от разговора с тях стана ясно, че производител на оригиналните лагери е SKF и се правят специално за Форд.
Вследствие на темите за М-комплект 33 в този форум се сетих, че на техния сай има една опция"ВЪПРОСИ" там питаш и ти отговарят по e-mail-а, та питах аз, и те ми дадоха цена от 126лв. на брой, но производителя е OPTIMAL.
Така, въпроса ми е дали някой е чул нещо по въпроса и кой какво е чул? Дайте съвет какви да си взема OPTYMAL или SKF.
Мойто мнение е че трябва да са възможна най-качествени, защото са доста натоварени, но кои са качествени?... Съветвайте.

10х за съветите и мненията предварително.

П.П. Колата е Форд Мондео 1,8i; 1995г.; комби; без ABS; и с барабанни спирачки отзад (ако изобщо имате нужда от това инфо-последните две)

П.П.П. Не съм сигурен дали темата е за тук и моля да ме извините ако не й е тук мястото, и който може (някой от модераторите) да я премести къдото й е мястото... можеби в "АНТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ"... незнам, Вие ще решите.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 фев 2005, 17:36

Ти и двете главини ли мислиш да сменяш?
Аз имам една в повече, защото малко сгафих. Смених си главината /взех си такава за 200 лева - не си спомням каква марка е/ и се оказа, че шума, който би трябвало да е от прецакани лагери, си остана. Е, нещата се оправиха след като си смених гумите - та сега имам почти нова "резервна" главина. Ако ти трябва само една и си склонен да я вземеш, дай няква оферта като цена. Главината е оригинална моторкрофт /доколкото си спомням/.
Иначе съвет не мога да ти дам за главината.
:!: Единственото, което знам е, че аз като си търсех главина ми предлагаха на по-ниска цена, некви, които въобще не стават за комби. Добре, че първо бях видял моята, та не ме метнаха да си купя нещо дето да си го блъскам в главата. Такаче внимавай с модела - комби, с АБС, с барабани :!:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 23 фев 2005, 18:04

По принцип мисля да сменя и двете, защото десния лагер се чува при по-висаки скорости (над 120 км/ч) а левия и той е тръгнал :(

А дали са лагерите? - сигурно, поне доколкото може да се вярва на приемчиците в Мото-Пфое. Преди месец ходих профилактично да я погледнат и да кажат ако има нещо за оправяне и какво е и казаха че тия двата са тръгнали, както и висящия лагер... (тия прегледи са безплатни)

А за оферта за 1 главина на моторкрафт незнам кво да ти кажа като знам колко струва новата моторкрафтска главина... но ще помисля де, от друга страна мисля че е добре като ги сменям да са еднакви. Все пак и двете са общо взето еднакво натоварени... незнам ще помисля.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 фев 2005, 18:11

Наистина е по-добре да са еднакви, и марка и като състояние - нови.

:twisted:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта