Със зимни гуми през лятото?

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
ehpich
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 апр 2016, 02:50
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ehpich » 18 апр 2016, 01:44

paci написа:Относно размера не ми харесва как се държи с широката гума.
Навремето Ескорта също не ми харесваше как се държи лятото с 15ки спрямо 13ки.
Пътищата ни са такива - омачкани на коловози

На Фиестата предните зимни бяха lassa snoways 2 plus
Сега съм с sava eskimo s3+
Усещането при мен е еднакво на нагорещен асфалт. Зле е!
Стига да не е напечено ми харесва.

Ами не ти харесва, защото са много меки гуми - производителя си е и написал, че са за трудни зимни условия, с повишена мекота за устойчивост при екстремно ниски температури и това ги прави неподходящи за високи температури, при които освен, че ще се лигави като локум и ще се износва много по-бързо и ще вдигне разхода на гориво. В това е проблема.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 18 апр 2016, 01:53

I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

ehpich
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 апр 2016, 02:50
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ehpich » 18 апр 2016, 02:09

mclsdreal написа:Като цопнеш в някоя прекрасна локвичка дълга 4-5 метра със 90км/ч, ще разбереш разликата.


Да, аз понеже карам само в сухо време, между 5 и 6 часа сутринта, при температура между 18 и 22 градуса само и заради мен специално минава камион да ми измие и измете пътя. Дрън-дрън врели некипели.
mclsdreal написа:А това какво ми пука за тоя зад мене няма да го коментирам просто. Явно на тебе ти доставя удоволствие да трошиш на хората стъклата, щото на тебе не ти дреме и предпочиташ лятото да джиткаш със зимни гуми с 9мм грайфер, който хваща и най-малките камъчета.
И искаш да ме убедиш, че това е сериозен аргумент за да си купиш втори чифт летни гуми, след като във следващото си изречение говориш за ?!?! икономия, за която вече говорихме.
А слагаш ли си завеси за баня отстрани на колата като караш, защото може да изпръскаш някой пешеходец ? Или си матираш стъклата, щото отразеното слънце може да заслепи някой друг шофьор или минувач ?
Я стига щуротии и криворазбран идеализъм.
mclsdreal написа:Най-големия враг на зимната гума е светлината и озона.
Виж, тук си прав. Но....за да сме точни, озон се образува при дъждовно време и се задържа при по-ниски температури (колкото е по-висока температурата, толкова по-бързо се разпада на кислород). Зимата има повишено съдържание на озон спрямо лятото, най-вече в горите и именно заради него като отидеш в гората след дъжд ти се "отварят" дробовете и ти става готино. UV-лъчите са в зависимост от часовия пояс. И за 1-2 години нито озона, нито UV-лъчите ще повредят гумите ти (и летните и зимните).
mclsdreal написа:Още един факт е, че в Германия е абсолютно забранено да се кара с над 160км/ч със зимни гуми, сам си отговори защо.
Няма такова нещо в Германия, стига си смукахте измислици от пръстите. В Германия съм живял 6 години и съм шофирал ежедневно. И за спорта - в Германия не се делят гумите на зимни и летни в закона и изискванията, затова в Германия може да караш зимата при сняг с летни гуми и никой не може да ти каже нищо. Друг въпрос е, че никой не го прави. Може би и затова нямат изискване за поставени зимни гуми както е при нас. Там има изискване и 4-те гуми да са еднакви като вид и размери и колко да е протектора, а не като при нас масово на 1 кола - 2 по 2 различни гуми - предните примерно 185, задните 195 или предните зимни, задните летни, да не говорим, че съм виждал и 4 различни на 1 кола. Да не говорим за "ексцесии" като пернишкия писък на модата - от едната страна на колата (лявата....щото като минеш покрай спирката някоя к*рва да се впечатли от теб и колата ти и да каже: ау к'ъв гъзар си...с някой зле боядисан голф на 25 години или БМВ на 35 години) - с лети джанти, а от другата страна (дясната) - със стоманени.
Последна промяна от ehpich на 18 апр 2016, 03:14, променено общо 3 пъти.

ehpich
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 апр 2016, 02:50
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ehpich » 18 апр 2016, 02:38

Въпреки, че си си изтрил коментара и си го подменил с някаква подвеждащо написана статия, ще ти отговоря и насоча вниманието, че се коментира ЕКСТРЕМНО шофиране, със ИЗНОСЕНИ зимни гуми, като дори не е посочено коя марка/модел са използвани при тестовете и кой ги е провел и т.н. (което само още веднъж може да ти насочи вниманието, че статията е писана от някой "голям" капацитет с мерак да напише и той нещо по теми, за които е чувал от баща си и дядо си нещо).
Но пък е посочил сам
"Не е секрет че производителите на гуми допускат използването на зимните модели през топлите сезони от годината." :-)))
И така нататък още много щуротии, написани в статията като:

"резки ускорения и спирания в завойте" (не знам какъв кретен трябва да си, за да шофираш така);

"На сух топъл асфалт спирачния път на автомобил със зимни гуми се увеличава до 4 м." (да, но това е при 80 км./ч. при чисто нови гуми, а в града ограничението и 50 км./ч. и не виждам защо преди пешеходна пътека или спирка трябва да караш до последно с висока скорост и да набиеш спирачките в последния момент; да не говорим, че това е при идеално чист асфалт и да не забравяме, че гумите са ИЗНОСЕНИ)

"Курсовата устойчивост на зимните гуми е много по-малка от тази на летните на топъл асфалт" (аз пък съм забелязал точно обратното поведение на зимните гуми спрямо летните)

"През топлите сезони на година рискови ситуации се създават не само през слънчевите и топли дни, особено с първите дъждовни капки които се смесват с мръсотията по асфалта и се образува тънък слой изключително хлъзгава субстанция. При проверка на спирачните качества на износени зимни гуми в такива условия, спирачния път се увеличава средно с около 60%" (точно обратното - видимо от всички офроуд тестове; някой виждал ли е гладка офроуд гума с канали като при летните гуми или всичките са с лопатки, стабилизатори и т.н. и защо ли ?!....то затова е и уточнението, че това е за ИЗНОСЕНИ зимни. А и на български език тази хлъзгава СУБСТАНЦИЯ се нарича кал, нерядко примесена и с двигателно масло, прокапало от картер).

"Това напракти изглежда така, на леко мокър път автомобил с износени зимни гуми движещ се с 50 км/ч има спирачен път, колкото автомобил с нормални летни гуми движещ се с 80 км/ч." (много обичам такъв изказ, подвеждане и сравнение - ИЗНОСЕНИ (разбирай галоши на 100 хил.км.) срещу НОРМАЛНИ (почти нови на 1000 км.) Сигурно и разликата на сцепление е няколко класа разлика (понеже едните са по-стари от другите, "опечени са" както им казвате и са с доста мек каучук). И какво значи изобщо "износени" - за мен износена гума е на 50-60 хил.км, колкото е предписанието на производителя, като ги продам купувачите викат: ау, те нови направо бе и ги вземат и карат сигурно поне още 50-60 ако не и 100 хил.км. За сходимост на предницата, окачване, амортисьори, тампони, накрайници, биалетки и т.н. да не говорим, а те не са маловажен компонент. И отделно кога успяха да се износят зимни гуми, които си купил края на ноември и са карани до края на март за 10-20 хил.км. в общия случай, че изобщо да се говори и сравняват износени зимни гуми с нови летни ?!?!

"От всичко написано до тук изводите са че зимните мога да се доизносят през лятото, но са крайно неподходящи за високи скорости, екстремно спиране и ускорение" (да, за шумахеровци не са много удачни, направих това уточнение по-горе)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от S_C » 18 апр 2016, 09:58

Няма такава гума, дето да има 100 хиляди пробег. Карат около 30, до към 40 вече са на "галош". Нормално износване, при това ако се кара главно магистрала или някакви горе-долу читави пътища. В града умират още по-бързо.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от pantata » 18 апр 2016, 12:08

S_C написа:Няма такава гума, дето да има 100 хиляди пробег. Карат около 30, до към 40 вече са на "галош". Нормално износване, при това ако се кара главно магистрала или някакви горе-долу читави пътища. В града умират още по-бързо.
Освен ако не е Michellin, те тия гуми никога не свършват, само се втвърдяват. А и колкото е по-тежка колата, толкова по-бързо свършват, познат с Q7 повече от 20к не може да мине с комплект.
Изображение

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 18 апр 2016, 12:41

Сигурен ли си, че не са задължителни в Германия? Там малко закона е шашав, в такъв смисъл, че ако е меко времето не е задължже, но ден с ден не си прилича, и е леко тъпо да си сменяш гумите сутринта, ако е паднал сняг или температурата е отрицателна през целия ден и в такъв случай е задължително да си оборудвал автомобила със гуми, поне с обозначение М+S! Пре спокойно ако те хванат не ти мърдат 40евра. Вземи се разрови в законите за движение по пътищата в Германия, и ще видиш дали е позволени или не е, да се движиш със зимни гуми с над 160км/ч. Даже мен лично шефовете няколко пъти са ме предупреждавали да не карам с над 160 по аутобаните с такива гуми. То и много българи ми спорят, че могат да си карат колите с бг регистрация, ама половината изгърмяха с 3-4 хиляди евра щрафета, но това е друга тема. Хубаво поспорихме, но никой не може да задължи другия да кара с гуми, с които не иска. За теб е добре, за мен не е въобще редно, особено с пътищата в страната ни.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ФордБългария » 18 апр 2016, 13:07

Нямам нищо против да дойде някой, с кола като моята, и зимни гуми и да тестваме двете коли на температура 30-40 градуса.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: На линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ЯЛТА » 18 апр 2016, 17:41

mclsdreal написа:Ялта, гумите ти на рейса са регенерат
Хайде сега, гумите ми били регенерат, дрън дрън. Градски транспорт е общинско предприятие и там действа ЗОП- закон за обществени поръчки. Гумите са най добрите- Дънлоп,- утре ще ти напиша и модела, а им се изисква пробег 260 000 км. Доставя ги "Дияна". Шарките са като за летни гуми, а средният ни месечен пробег е около 6 000 км., направи сметка за колко години ще се измине изискуемия пробег от 260 000 км.
Единствено важно е да се знае че при дъжд и шофиране със зимни гуми, аквапланинга е гарантиран при висока скорост, и то не кой знае колко висока, още при 100 км/ч. може да го изпита човек, ако има по дълбоки локви.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

prankmaster
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 28 сеп 2015, 21:38
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от prankmaster » 18 апр 2016, 18:41

Има толкова много клипове с реални факти в ютюб по темата.
Защо се мъчите ?

https://youtu.be/v7kkQRzOldc

Бъдете безопасни както за вас, така и за останалите- сменяйте си гумите според сезона.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 18 апр 2016, 18:56

Ялта, и на камионите бяха Мишелин, но не се взимаха нови гуми. Режеше се стария грайфер и се полагаше новия. Нямам представа как действа градския транспорт, знам само, че в студентски град мися беше, тая зима автобусите не можеха да подеглят една сутрин... Но това са бели кахъри. За сметка на това, камионите във бившата фирма в която бачках, никога не са закъсвали зимно време, а обикаляха цяла България. Дали е до гуми или шоферлък? Както и да е, колегата щом е преценил за добре да си бръмчи само със зимни, нека.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

ehpich
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 апр 2016, 02:50
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ehpich » 18 апр 2016, 20:45

mclsdreal написа:Сигурен ли си, че не са задължителни в Германия? Там малко закона е шашав, в такъв смисъл, че ако е меко времето не е задължже, но ден с ден не си прилича, и е леко тъпо да си сменяш гумите сутринта, ако е паднал сняг или температурата е отрицателна през целия ден и в такъв случай е задължително да си оборудвал автомобила със гуми, поне с обозначение М+S! Пре спокойно ако те хванат не ти мърдат 40евра. Вземи се разрови в законите за движение по пътищата в Германия, и ще видиш дали е позволени или не е, да се движиш със зимни гуми с над 160км/ч. Даже мен лично шефовете няколко пъти са ме предупреждавали да не карам с над 160 по аутобаните с такива гуми. То и много българи ми спорят, че могат да си карат колите с бг регистрация, ама половината изгърмяха с 3-4 хиляди евра щрафета, но това е друга тема. Хубаво поспорихме, но никой не може да задължи другия да кара с гуми, с които не иска. За теб е добре, за мен не е въобще редно, особено с пътищата в страната ни.
Мога да коментирам за лек автомобил само (PKW) - няма изискване по закон за max 160 км./ч. За бусове и т.н. не знам как е, те се водят в друг клас LKW, може и да има.
За БГ-номера в Германия - изобщо не е така. Има 3 варианта:
1) ако нямаш адресна регистрация (анмелдунг бешайнигунг)ти се водиш турист и можеш да караш до 6 месеца с чужди номера според Еврорегламента, важащ за целия ЕС (тук тънкостта е, че няма как да докажат колко време караш този автомобил и ако те питат - казваш, че караш от 2 месеца и проблем няма)
2) ако имаш адресна в Германия вече се водиш постоянно пребиваващ - автомобила трябва да е на името на друг, който няма адрес в Германия и казваш, че ти е дал колата да си вършиш работата да ти помогне докато ти си купиш кола, защото в момента нямаш такава финансова възможност. Така съм карал 6 години и всички българи и чужденци карат така с години без абсолютно никакъв проблем.
3) Имаш ли адрес в Германия - имаш мисля че беше 14-дневен срока за я регистрираш в общината и да и плащаш данъка, като техническия преглед пак можеш да си го минаваш в БГ. И глобите за това са 140 евро 1-вия път, след това става 360 евро, като в щтрафа ти важи за датата, на която ти е направен (не могат в 1 ден да те глобят 2 пъти за това), а не хиляди - нещо те подмятат.

Да, странно е, но няма изискване кога с какви гуми да караш (освен на някой конкретен пътен участък, който е обозначен със зимни гуми (но това е много рядко). Въпросът е да имат протектор и да са еднакви и 4-те гуми. Но пък там всички под строй ходят да си сменят гумите, никой не кара зимата с летни гуми. Въж, за сметка на това пък не малко карат със зимни или всесезонни гуми и лятото (целогодишно).

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 18 апр 2016, 21:12

Сега с мене ли ще спориш точно за номерата? Ти такъв бриф виждал ли си? Щото аз съм, два на брой, и да ти кажа връщат със задна дата приятелю като ти видят точно кога си регистриран, и ще ти извадят от 10 кладенеца вода за да ти докажат,че си карал повече от срока, който ти си казал. Имам две семейства познати там, които живеят над 20години, и всички схеми са пробвани, но в един прекрасен миг си лека нощ. Варианта законовия е да си студент, стажант или временно пребиваващ. Работиш ли и имаш ли постоянна регистрациянси длъжен по закон...и не ги пишо тия глупости, че утре ще влезе някой в гуугъл и ще се подведе по невярната ти схемаджийска информация! Приключвам спора, щото не ми е интересно вече :wink:
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от sinnerman » 18 апр 2016, 21:23

ЯЛТА написа:
mclsdreal написа:Ялта, гумите ти на рейса са регенерат
Хайде сега, гумите ми били регенерат, дрън дрън. Градски транспорт е общинско предприятие и там действа ЗОП- закон за обществени поръчки. Гумите са най добрите- Дънлоп,- утре ще ти напиша и модела, а им се изисква пробег 260 000 км. Доставя ги "Дияна". Шарките са като за летни гуми, а средният ни месечен пробег е около 6 000 км., направи сметка за колко години ще се измине изискуемия пробег от 260 000 км.
Единствено важно е да се знае че при дъжд и шофиране със зимни гуми, аквапланинга е гарантиран при висока скорост, и то не кой знае колко висока, още при 100 км/ч. може да го изпита човек, ако има по дълбоки локви.
При автобусите и тировете няма зимни гуми. Това че повечето журналисти са непросветени и говорят откровени глупости за зимни гуми на тировете е друг въпрос. А пробега от 260 000 км който искат е напълно нормален. При камионите има предни и задни (на задвижващата ос) гуми. Задните гуми се правят с по- меката каучукова смес и задължително са M+S, но пак нямат мекотата на леките гуми, нямат и ламелите на зимните гуми. Предните гуми се правят с нормални летни смеси. Просто не се произвеждат други видове гуми за камиони и автобуси.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 18 апр 2016, 21:37

Ехх сега как ме е яд, че не снимах гумите на камионите, които купихме от Австрия. Типична зимна гума, и шарка и канали и всичко. Отпред разбира се бяха с лятна шарка и канал. Задните гуми на Мановете даже имаха и снежинки като маркировка. В Европата ни правиха нови на всички камиони, че тия вече бяха много изядени и липсваха дори парчета от тях.

В Примекс даже има Гудиър KMAX, която е с обозначение за зимен сезон.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

ehpich
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 апр 2016, 02:50
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ehpich » 19 апр 2016, 05:39

mclsdreal написа:Сега с мене ли ще спориш точно за номерата? Ти такъв бриф виждал ли си? Щото аз съм, два на брой, и да ти кажа връщат със задна дата приятелю като ти видят точно кога си регистриран, и ще ти извадят от 10 кладенеца вода за да ти докажат,че си карал повече от срока, който ти си казал. Имам две семейства познати там, които живеят над 20години, и всички схеми са пробвани, но в един прекрасен миг си лека нощ. Варианта законовия е да си студент, стажант или временно пребиваващ. Работиш ли и имаш ли постоянна регистрациянси длъжен по закон...и не ги пишо тия глупости, че утре ще влезе някой в гуугъл и ще се подведе по невярната ти схемаджийска информация! Приключвам спора, щото не ми е интересно вече :wink:

Ами да, с теб ще споря... Искам да ми обясниш как точно ще ти напишат глоба за кола, която не е твоя, защото била с български/чужди номера и на какво основание, след като ти така или иначе не можеш да се разпореждаш с чужда собственост. Все едно аз да дойда и да ти продам къщата или да ме глобят, че аз не плащам данъците на твоята къща и не я пререгистрирам в общината :-) Стига щуротии.
Начина ти на писане показва, че нямаш изобщо хал-хабер как реагират и как се държат немските полицаи. И въпреки това, дори да предположим, че все пак ти напишат глоба, тя "пада" без никакви усилия ако знаеш как.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mclsdreal » 19 апр 2016, 16:51

Само не видях къде съм написал, че колите на хората които са изгоряли вече, са на името на друг? Говоря ти за автомобили на тяхно име, тяхна собственост по документи. Пишеш си и се заяждаш, правиш си каквото искаш, караш си лятото със зимни гуми и не ти пука за околните, четеш през редовете...питах те, ти виждал ли си такъв бриф пред теб, пред очите ти? Аз ли нямам хал-хабер :lol: :lol: :lol: :lol: , смешен си човек, смешен та се пръскаш по шевовете. Да видя някъде аз да твърдя какъв си и от какво си имаш хабер? Питах те човешки, ти виждал ли си и имал ли си проблеми с това? Това, че някъде си някой си чул, че може да се прави някаква схема и не е изгорял, не означава, че няма да изгори рано или късно. Пак ти казвам, немците си намират начин как и кога да те хванат и си плащаш с лихвичките, и вратички НЯМА. Това ти го казвам от опит на мои много близки хора, които живеят там и имат бизнес и знаят за какво иде реч. Нито знам какво си правил там, нито ме интересува, пиша ти човешки и ти казвам какво се е случило с тях, и не ми е на оная работа тука да си разтягам локумчета, щото няма какво да правя- напротив, имам си достатъчно задължения, че да се занимавам с празни приказки по форумите, особено с хора като теб на които ни най-малко не им пука, нито за мнението на хората нито за нищо. Казах ти, че приключвам да се занимавам с теб- живей, дишай спокойно и си карай със зимни гуми лятото- избора е твой :wink: .
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от pantata » 19 апр 2016, 17:13

"а в Германия може да караш зимата при сняг с летни гуми и никой не може да ти каже нищо."

докато не се нацепиш някъде - полицаите първо ще ти погледнат гумите. След това дупе да ти е яко.

Wann tritt die Änderung in Kraft?

Ab dem 4.12.2010! Die lange erwartete Winterreifenpflicht wurde am 3.12.2010 im Bundesgesetzblatt veröffentlicht. Die Neuregelung tritt am Tag nach der Veröffentlichung in Kraft. Ab dann sollte man schnellstmöglich Winterreifen kaufen, wenn für seine Region Schnee oder Eis angekündigt sind.
Изображение

Заключена

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта