Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 23 май 2012, 20:20

Здравейте колеги,
извинявам се ако вече е коментирано но във форума като чели непопаднах на конкретно решение на моя проблем.
Наскоро си купих Фокуса - нов внос със следния проблем:
при скорост 70 км/ч и нагоре започват да се усещат доста силни вибрации от предната част на автомобила, които се усилват с увеличение на скоростта.
При натискане на съединителя - вибрациите изчезват напълно без значение от скоростта.
На място на празен ход проблема го няма дори и при по-високи обороти.
Закарах я на майстор - той се усъмни в каре но след смяната с ново такова проблема си остана, върна ми старото и каза, че незнае от какво може да е.
Вибрациите са толкова силни, че не е възможно да се кара при скорости над 60 км/ч.
Моля някой ако е имал подобен проблем да коментира.
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ЯЛТА » 23 май 2012, 20:43

Дали са ти лети джантите, ако ДА, провери дали централният отвор съответства на отвора на главината,- трябва джантите да влизат плътно в главината. Централният отвор на джантите е с размер 63.3 мм.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ceco georev
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 08 май 2008, 17:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 Zetec-s Ghia 99.Kombi.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ceco georev » 23 май 2012, 20:48

Ако майстора е сигурен че не е от вътрешните карета.Други причини може да са гуми,джанти,тампон на мотора или разхлабени болтове на предните главини.При мен имаше подобен проблем при 100км. и се оказа разхлабена главина.За да се стегне главината първо трябва да се разхлаби няколко оборота и след това с поне метър рамо на ключа да се стегне.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от men1977 » 23 май 2012, 20:50

Колега първо си смени майстора,щом като си му казал,че при натискане на съединителя вибрациите изчезват какво каре дири,то е ясно,че проблема е във съединител-скорости там го търси и най вероятно проблем с маховика и притискател,това са едни от най-честите проблеми при печките :wink:

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 23 май 2012, 20:58

Не съм с лети джанти. Вчера са балансирани. Приятел ми каза, че проблема 100% е в дизеловата помпа. Възможно ли е?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ЯЛТА » 23 май 2012, 21:06

kalin73vd написа:Не съм с лети джанти. Вчера са балансирани. Приятел ми каза, че проблема 100% е в дизеловата помпа. Възможно ли е?
Не, какво общо има "дизеловата помпа" с ходовата част. По скоро наистина трябва да се насочиш към съединителя.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 23 май 2012, 21:12

Правела се някаква центровка на дизеловата помпа - т.е. в момента е разцентрована. И аз не бях чувал но щом като е сигурен на 100% ще му я връча да я погледне тия дни. До тогава - само градско :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ЯЛТА » 23 май 2012, 21:26

Ако продължаваш да му вярваш, ще си съсипеш колата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от HACKO » 23 май 2012, 22:52

А майстора какво каре смени, външно или вътрешно? Точно както го описваш тресе от вътрешно каре, тресе при ускорение а по инерция, при д-е без натоварване и при забавяне не. На Фокуса вътрешното каре върви заедно с полуоската и е около 1000лв, та малко ме съмнява майстора за своя сметка да е направил такъв тест.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 02 юни 2012, 16:18

колеги проблема с тресенето остава въпреки скъпите ремонти досега.смених спирачните дискове,накладки,лява полуоска тампони на носачите,минах на реглаж и абсолютно никакъв ефект.маистора е стабиляга,в него не се съмнявам.полуоската е сложихме днес и ефект нулев.обаче се оказа ,че тампона на двигателя откъм агренажа е скъсан и понеже живея във видин в събота магазини не работят ще чакам понеделника възможно ли е тои да е причината.вече се отчаях сякаш ремонтирам совалка а не форд . :cry:

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от OgiDogi » 02 юни 2012, 22:27

kalin73vd написа:...
При натискане на съединителя - вибрациите изчезват напълно без значение от скоростта...
Евентуално направо си открил къде точно е проблемът - някакъв дебаланс на маховик/притискателен/феродов диск, поради калпав монтаж или некачествени материали.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 03 юни 2012, 11:50

Колеги писна ми вече на ... от тоя фокус.Това ми е пети автомобил имал съм коли и руски и италиански и ненски но такъв боклук като това не съм срещал.Утре сменям и тампона за които вече писах и независимо от резултата го пускам на пазара или в някоя морга.Никога повече няма да погледна ,,кола,,от тази марка направо червен картон.Моля да ме извините за грубия тон. *banned* :twisted:

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от peigera » 03 юни 2012, 12:14

:lol: Няма проблем колега. Всеки си има свое мнение. Но от един автомобил който едва ли го имаш от бебе( нов) недей да съдиш за марката. Освен това един господ знае какво е преживяла колицата преди да дойде при теб. И форд като всяка една друга марка се чупи. Но пък поне не е кой знае колко скъпа подръжката и и е вярна кола.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ЯЛТА » 03 юни 2012, 12:28

kalin73vd написа:Утре сменям и тампона за които вече писах и независимо от резултата го пускам на пазара или в някоя морга.
И тамън да стигнеш на финала, ще я хвърлиш, с една дума прежалваш вече дадените пари. След тампона остава само съединителят. След което вече може би колата ще е добре и само ще се возиш.
Такова нещо може да се случи на всяка марка автомобил.
Просто не си попаднал на автомонтьор, който да работи присърце, и да намери точно проблема, а все на хора които само сменяват хаотично детайли- части.
Успех.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 03 юни 2012, 14:05

Може и да сте прави колеги все пак имате повече опит с тази марка .Няма отказване между другото след смяната на полуоската вчера колата върви по съвсем друг начин тресенето при подаване на газ изчезна има го за момент при по ниски обороти но това вече може и да е от скъсания тампон.Още веднъж се извинявам за грубия тон преди малко.Между другото свалям шапка на ДЕЯН ,,КОЗЕЛКАТА,,човекът които оправи поразиите на сервиза които ми разби колата.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от ЯЛТА » 03 юни 2012, 15:33

kalin73vd написа:Още веднъж се извинявам за грубия тон преди малко.Между другото свалям шапка на ДЕЯН ,,КОЗЕЛКАТА,,човекът които оправи поразиите на сервиза които ми разби колата.

Няма защо колега, когато ни е нервно, всички сме така.
Въпроса е че има подобрение, и края се вижда, а сигурен съм че след смяна на тампона нещата ще се успокоят, и проблема изчезне.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

malhi4o
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 22 юли 2009, 02:24
Модел на автомобила: Focus mk1 1.6 SE
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от malhi4o » 17 юни 2012, 15:13

kalin73vd написа:колеги проблема с тресенето остава въпреки скъпите ремонти досега.смених спирачните дискове,накладки,лява полуоска тампони на носачите,минах на реглаж и абсолютно никакъв ефект.маистора е стабиляга,в него не се съмнявам.полуоската е сложихме днес и ефект нулев.обаче се оказа ,че тампона на двигателя откъм агренажа е ....... . :cry:
Много жалко ,ако горните решения за смяната са взети от маистора стабиляга. Возете майсторите си в колата. Трябва да чуете въпросите "Какво прави или Какво не прави при определените условия" след опита на майстора би трябвало да не сменя среднот гърне, ако майстора е запознат с определени неща като предназначен, устройство и действие на агрегатите то гешките от проба грешка ще са по малко на брой.

kalin73vd
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 18 май 2012, 21:13
Модел на автомобила: Ford Focus Дизел 1,8 - 90hp 1999г.-комби
Status: Извън линия

Re: Вибрации при 70 км/ч - Фокус 99г.

Мнение от kalin73vd » 17 юни 2012, 17:27

Здравеи колега,явно не си обърнал внимание на по старите ми публикации.Преди маистора стабиляга да постъпи точно както ти казваш и да ми оправи колата, в ,,големият сервиз,, с кфалифициран персонал и всякаква модерна техника на когото логично е да му се довериш така ми взеха пари за какво ли не и накрая ми заявиха ,че се отказват понеже немогат да установят проблема.Говориме за голям сервиз,между другото маистора стабиляга притежава гаражче с канал.Така,че твоите препоръки тпябва да ги четат в големите сервизи а не аз ,ти или други колеги които им се доверяват все пак като си отворил сервиз научи се да работиш не да се отказваш. :D:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта