Focus 2 тропа при десен завой.

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
expl0de
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 28 яну 2009, 13:47
Модел на автомобила: 2006 Focus 1.6i
Status: Извън линия

Focus 2 тропа при десен завой.

Мнение от expl0de » 09 май 2013, 12:35

Имам го отдавна това тропане, само при завой и то на паваж,по асфалта си е ок. Наскоро един майстор даде предположение, че може да е хидравличната рейка и наистина при спряла кола и запален двигател се чува това тропане,когато воланът е навит надясно и се разклати. При изправено кормило и навито наляво няма шум. Окачването е без забележки според всички при които съм ходил. Някой имал ли е подобен проблем с фокус, дали има кормилни накрайници и те да тропат? Масло не губи грам, от 5 години не е мръднало в казанчето.
Ако може да предложите добър майстор в Пловдив, при който да закарам колата да погледне?

ivelin5582
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 26 ное 2012, 11:20
Модел на автомобила: fusion
Status: Извън линия

Re: Focus 2 тропа при десен завой.

Мнение от ivelin5582 » 21 май 2013, 11:53

Здравей,

Карам същия Focus като служебен вече 5-та година. При мен също се усеща леко потропване по паваж, и то май само на десен остър завой, със по бавна скорост, но след преглед на предницата казаха, че няма нищо разбито. До сега съм навъртял на този Focus 110 000 км., и като цяло имам много-добри впечетления, с изключение че мотора му идва малко слаб когато возя 4 човека. За този период съм сменил веднъж свещите( скоро пак ще ги сменям ) и един път задни накладки. Другото само масла и филтри през 20 000 км. Според мен в това почукване няма нищо притеснително.

Поздрави,

Потребителски аватар
Paranoid
потребител
потребител
Мнения: 251
Регистриран: 17 апр 2008, 22:07
Модел на автомобила: FOCUS C-MAX 2.0 TDCI Ghia '04
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: Focus 2 тропа при десен завой.

Мнение от Paranoid » 21 май 2013, 14:03

Здравейте!
Предният ми автомобил беше абсолютно същия. Взех го нов и му навъртях 70 000 км. При мен този шум също го имаше и се появи някъде на 20-30 хил. км.
Тъй като съм перфекционист и всякакви шумове ме дразнят и изнервят, започна едно издирване от къде идва. Въпреки, че колата беше гаранционна посетих няколко сервиза преди да отида в Мото пфое. Всички напълно безпристрастно ми казаха, че шума идва от рейката. Отидох в Люлин при приемчик с който се познавам и имам някакво доверие в него. Винаги е бил коректен и откровен с мен. Обясних му случая, взе колата и направи няколко теста и той констатира този шум. Обяснението му беше следното. Инженерен недостатък. При проектирането на рейката инженерите са пропуснали нещо и след време вътре в рейката някакви втулки се разтропвали, но нямало нищо притеснително относно безопасността. Даже ме заведе при друг фокус, който тъкмо влезе за нещо си и ми показа че и той хлопа. Просто бензините са много тихи и се чува това тропане. Сега съм с дизел и не се чува. Попитах не можели да се смени рейката, нали все пак е гаранционна. Той ми каза по-добре да си карам с нея защото е нова, а от Кьолн ще пратят рециклирана за смяна и не се знае каква ще.

Но знае ли човек какво е всъщност. Трябва да се отвори и ще стане ясно!!!
Изображение

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта